تفکر مثبت و قانون جذب

در این مقاله، خلاصه‌ی فصل سوم از کتاب “راز شاد زیستن” اثر اندرو متیوس را ارائه می‌شود که در مورد تفکر مثبت و قانون جذب است.

چیزهایی که در ذهن ما می گذرد، زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهد. در واقع ما به سمت چیزهایی می رویم که بیشتر در موردشان فکر می کنیم. پس باید همواره در زندگی از تفکر مثبت و قانون جذب استفاده کنیم. حتی اگر به چیز هایی فکر کنیم، که مورد علاقه ی ما نیستند، باز هم به سمت آن ها کشیده می شویم. علتش این است که مسیر ذهن انسان ها همواره در جهت افکارشان حرکت می کند، نه در مسیر گریز از آن ها.

ما به سمت افکار و اندیشه های غالب خود، می رویم

ذهن انسان نه می تواند، نه می خواهد و نه هرگز خواهد توانست که در جهت عکس یک فکر عمل کند.بنابراین بهتر است از کلمات و عباراتی استفاده کنیم که نتیجه ی دلخواه را در ذهنمان ترسیم کند و ما را به آرامش برساند. مثلا به جای این که فکر کنیم که نباید هرگز حتی یک خط روی ماشین من بیفتد، بهتر است فکر کنیم که من به آرامی و با احتیاط رانندگی خواهم کرد.

تفکر مثبت و قانون جذب همواره سازنده است، زیرا افرادی که افکار مثبت دارند، ذهنشان را متوجه چیزهایی می کنند که واقعا می خواهند، در نتیجه الزاما به سمت اهداف خود کشیده می شوند. بنابراین همیشه به چیز هایی که می خواهید بیندیشید.

مواظب افکارتان باشید

هر چیزی که ضمیر نا خود آگاه شما باور داشته باشد، همان چیزی است که شما به آن دست خواهید یافت. تاثیر و نیروی ضمیر ناخودآگاه، آن چنان حائز اهمیت است که ویلیام جیمز پدر علم روانشناسی آمریکا، کشف آن را مهم ترین کشف صد ساله ی اخیر بشریت می داند.

بنابراین مواظب افکارتان باشید، از ذهنتان همان طوری استفاده کنید که همه ی انسان های شاد وموفق استفاده کرده اند. همواره در فکر و تصوراتان خود را سرشار از اعتماد به نفس مجسم کنید و قبل از این که به اهدافتان برسید آن ها را در ذهنتان به دست آمده تصورکنید.

به خود بگویید من از همین حالا طعم شیرین موفقیت و ثروت را می چشم و احساس می کنم. تخیل کلید همه یادگیری ها و حل تمامی مسائل است.

تخیلات و رویا ها

در واقع تخیل مهم تر از دانش است( انیشتین ) و تخیل فرمانروای جهان است و به همین دلیل هم ادیسون ها و هم انیشتین های دنیای ما همگی دارای قدرت تخیل بسیار بالایی بوده اند. پس ما باید از قوه ی تخیل و رویا پردازی های خود مراقبت کنیم و آن ها را محترم بشماریم.

لئونادرو داوینچی در سن 12 سالگی با خود پیمان بست که از بزرگترین هنرمندان جهان خواهد شد و ناپلئون در دوران پسر بچگی به تسخیر اروپا می اندیشید.

تمرینات ذهنی

همه چیز از یک رویا آغاز می شود پس از رویاهای خود حمایت کنید و به آن وفادار بمانید. تمرینات ذهنی نتایج چشمگیری به ارمغان می آورند و سریع ترین راه پیشرفت در هر زمینه ای به کار گیری همزمان تمرینات فیزیکی و ذهنی منظم است، تا این که هر کاری را با کیفیت بهتری انجام دهیم.

قبل از انجام هر کاری، آن ها را به گونه ای که با موفقیت انجام شده است، در ذهنتان مجسم کنید. ما چیزی که انتظارش را داریم به دست خواهیم آورد.

مراقب باشید شما تحت تاثیر افکارتان مسیر زندگیتان را مشخص می کنید. ذهن انسان همانند آهنربا عمل می کند و هر چیزی را که به آن فکر می کند به سمت خود می کشد. انسان هر چیزی را در ذهن داشته باشد، همان را به طرف خود می کشد و همان را جذب می کند. پس همواره تفکر مثبت و قانون جذب را در زندگی خود عملی کنید.

پس در جستجوی انسان هایی باشید که شاد و خوشحالند و با آن ها همنشین شوید، نه انسان های کسالت بار و نا خوشایند.

ما به سمت چیزی که می ترسیم، کشیده می شویم

افکار انسان همچون ابرهای نامرئی و باروری هستند که در آسمان زندگی باریدن می گیرند تا نتیجه دلخواهتان را بدست آورید. با منظم کردن افکارتان می توانید نتایج بهتری بگیرید.

اگر از چیزی بترسید به سمت آن کشیده می شوید، ترس از بیماری، ترس از دست دادن، به چیز هایی که دارید فکر کنید و لذت ببرید و هرگز نگران از دست دادن آن ها نباشید، وقتی ما با ترس هایمان روبه رو شویم آن ها ناپدید می شوند، در واقع وقتی جرات مقابله با مشکلات را پیدا کنیم، آن ها محو می شوند.

قانون هستی، همواره ما را به این که اعتماد به نفس داشته باشیم و روی پاهای خود باشیم تشویق می کند. هر کلمه ای بر زبان جاری کنیم، همان در موردتان اجرا خواهد شد. هرگز خودمان را تحقیر نکنیم، ناله و شکوه نکنیم، واژه ما بر روی حافظه ما تاثیر می گذارد و کلمات نیروی تشخیص ما را تحت تاثیر قرار می دهند پس بیایید از تفکر مثبت و قانون جذب استفاده کنیم.

بیان مثبت

مثلا بگویید یک بازی عالی خواهم کرد نه این که بگویید سعی می کنم که خوب بازی می کنم، چون معنای آن این است که هنوز به اندازه ی کافی توانا نیستیم و به خود شک داریم.

هنگام استفاده از عبارات مثبت چند نکته را به خاطر داشته باشید:

 1. فقط از عبارات مثبت استفاده کنید.
 2. عبارات مثبت را بنویسید یا با صدای بلند بیان کنی، چون نتیجه بهتری دارد.
 3. مرتب کلمات مثبت را تکرار کنید

کلمات بر احساسات و افکار ما تاثیر می گذارند و از طرفی احساسات بر افکار و بیان ما موثرند، در نتیجه با مثلثی رو به رو هستیم که راس های آن دو به دو با یکدیگر مرتبط هستند.

شکرگزاری

اگر بخواهیم از زندگی همواره لذت ببریم و احساس شادمانی کنیم باید اول خودمان احساس شادی و سعادت کنیم و باید نسبت به چیزهایی که داریم شکرگزار باشیم، اگر شاکر باشیم و زندگی را پر از نعمت های الهی ببینیم، در واقع ناخودآگاه چیزهای خوب به سمت ما سرازیر می شود.

اما اگر دائما شکوه وناله کنیم و همیشه به انجام کارهای جزئی و پیش و پا افتاده مشغول می شویم، از نعمت هایمان کاسته می شود. اگر سردرد دارید نگویید از سردرد دارم میمیرم، بلکه بگویید، در عوض قلبم،معده و همه ی اعضای بدنم سالم است.

خلاصه فصل دوم کتاب “راز شاد زیستن” اثر اندرو متیوس: زندگی در زمان حال

خلاصه‌ی فصل چهارم کتاب “راز شاد زیستن” اثر اندرو متیوس: اهمیت هدفگذاری در زندگی

خلاصه‌ی فصل پنجم کتاب “راز شاد زیستن” اثر اندرو متیوس: یادگیری موفقیت از طبیعت


در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


۲ دیدگاه برای “تفکر مثبت و قانون جذب

 1. darya2050 گفته:

  نامه اسرار آمیزی به نام شانس

  سلام
  شاید فکر کنید گفته‌های آن کاملاً غیرعقلانی است ولی چیزی را که می‌بینید نمی‌توان انکار کرد!! شاید نتیجه آن، فقط و فقط حاصل انرژی مثبت میلیونها آدمی باشه که انرژیشون رو بدرقه این نامه کرده‌اند
  این نامه از روی شانش برای خوش شانسی شما فرستاده شده است. نسخه اصلی علیرغم اینکه مدعی می‌شوند در کشور انگلستان می‌باشد در ونزوئلا نزد یک دختر دانشجو که نامش ماریاست می‌باشد و ارسال کننده اصلی آن هم ماریا می‌باشد و این نامه توسط یکی از مهندسین ایرانی که در یکی از پروژه‌های شرکت های ایرانی که در آنجا مشغول به کار بود به صورت اتفاقی در یک ایمیل کاری از دوست و همکار ونزوئلائیش دریافت شد و او نیز به همه دوستان خود که تعداد زیادی از آنها نیز در ایران بودند ارسال کرد و دوست به دوست به دست شما رسیده است
  این نامه تا کنون طبق اخبار رسمی مایکروسافت، از ۱۵ ماه گذشته تا کنون ۴۹ بار در دنیا به ۹ زبان چرخیده است. و افرادی که نامشان در این نامه هستند همه دارای هویت واقعی می‌باشند
  شانس برای شما فرستاده شده است. شاید در دور بعد، نام شما هم به عنوان یکی از این افراد در این نامه قید شود. ظرف مدت کمتر از سه روز پس از دریافت این نامه اخبار خوشی را دریافت خواهید نمود
  این شوخی نیست. با ارسال آن شما خوش شانسی خواهید آورد. پول نفرستید، کپی‌ها را برای اشخاص بفرستید که فکر می‌کنید به شانس احتیاج دارند. این نامه را نگه ندارید. این نامه باید ظرف مدت ۹۶ ساعت ازدست شما خارج شود. یک وکیل بلژیکی می گوید: نود و دو هزار یورو بابت حق‌الوکاله‌ام دریافت نمودم ولی احساس می‌کنم چون این زنجیر را شکستم آن را از دست دادم
  در همین حال در اسکاتلند یوهان کی می‌گوید: به دلیل اینکه این نامه را به جریان انداختم ۳ روز بعد توانستم در بزرگترین قرعه‌کشی، هدیه بیمه عمر خود را قبل از موعد به ارزش یک میلیون دلار دریافت کنم
  در ایران شخصی به نام شیما حیدری می‌گوید: زمانی که این نامه به دستم رسید ابتدا زیاد توجهی نکردم. آن روزها من کمی نگران، کم حوصله و وضعیت مالی زیاد مناسبی هم نداشتم و زمانی که این نامه به دستم رسید، حدوداً اوایل ماه آگوست سال ۲۰۰۹ میلادی بود که بعد از مدتها ایمیلم را باز کردم؛ اول زیاد توجهی نکردم اما بعد که این نامه را خواندم برایم جالب بود. حتی تا اینقدر جالب بود که بار انرژی مثبت خاصی برایم داشت. من آن را برای کلیه دوستانم ارسال کردم و دو روز بعد از آن فکر بکر و نویی به سرم زد و اولین کاری که کردم رفتم یک DOMAIN به نام ثبت کردم. همین ایده و فکر که بعد از دریافت این نامه به ذهنم رسید، منتج به رونق خارق‌العاده به فعالیت‌های اقتصادی من شد که الان ارزش میلیونی بالایی دارد و حتی توانستم به خیلی از دوستانم نیز در این رابطه کمک شغلی و مالی کنم و من رو خیلی مشهور و ثروتمند کرد
  در این مورد خیلی افراد به این نسخه اعتقاد دارند و برایشان شانس آورده
  تینو یک نقاش معروف محلی هلندی می‌گوید: من و شاگردانم آرزو می‌کنیم یکبار دیگر این نامه به دست ما بصورت اتفاقی برسد. چون یکبار که رسید این کار شانس بالایی برای ما داشت و توانستیم از این راه با خیلی از آدمها در مورد کارمان دوست بشویم
  این اتفاق برای شما هم خواهد افتاد به شرط آنکه شما هم به نوبه خود آن را برای دیگران، حداقل برای همه دوستانتان ارسال نمایید
  حتما ۲۰ کپی بفرستید و ببینید که ظرف مدت ۴ روز چه اتفاقی می‌افتد. این زنجیره از ونزوئلا شروع شد و این نامه از ماریا پیگیری و به ژوهان مرد خیری در آمریکای شمالی نوشته است. او دانشجوی مهندسی مکانیک است و شاغل. از آنجا که این کپی باید در سراسر جهان بگردد شما باید ۲۰ کپی تهیه نموده و برای دوستان و همکارانتان بفرستید پس از چند روز شما یک سورپریز دریافت خواهید نمود. این یک حقیقت است حتی اگر شما یک شخص خرافاتی نباشید. حداقل به این باور داشته باشید که در آن نامها و هویتهایی وجود دارد که قابل استناد و دسترسی بوده و می‌توان با آنها مکاتبه نمود که این موضوع را تصدیق کنند
  پال سینگ کارمند اداری یک بانک در نپال این ایمیل رادریافت نموده ولی فراموش کرد که این نامه را باید ظرف مدت ۹۶ ساعت ارسال کند. او شغلش را از دست داد؛ کمی بعد نامه را پیدا کرد و ۲۰۰ کپی ایمیل ارسال نمود و ظرف مدت چند روز شغل بهتری بدست آورد
  بخوانید و فقط پاک نکنید
  اگر باور کنید چیزی از دست نمی دهید
  انتخاب با شماست!!!
  کافیست ایمان داشته باشید!
  ” متن نامه ”
  به نام صاحب شانس (همکار گرامی)
  دوست من، با نگاه به این نامه شما ابتدا به یاد خالق عشق باشید و این نامه را زمانی که دریافت می‌کنید به آنچه دوست دارید دست پیدا خواهید کرد. فکر کنید و کسی را که دوست دارید و میدانید گرفتار است با قلبتان برایش دعا کنید تا مشکلات او از طرف خداوند به واسطه شما حل گردد و بعد یک اتفاقی که انتظارش را می‌کشید و حتی تصورش را نمی‌کنید برایتان اتفاق خواهد افتاد
  با دعا برای آن دوست، برکت بیشتر برای شما خواهد رسید
  این یک راز است… راز بقاء انرژی… رازی که در فیزیک و متافیزیک به قانون بقاء انرژی شهرت یافته است

 2. چگونه یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟ گفته:

  درود بر شما

  مقاله بسیار خوبی نوشته اید از ارائه مطالب ارزشمند و آموزنده تان سپاسگزارم.

  از خداوند متعال برایتان سلامتی و تندرستی و ثروت آرزومندم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *