حفظ تعادل جادویی

اکثر ما انسان ها به این فکر می کنیم که چگونه درآمد بیشتری کسب کنیم و یا چگونه می توانیم شغل خود را بهتر کنیم. این ها همه خوب هستند، اما نکته ی اصلی که استاد عزیزم جیم ران اشاره کرده است این است که شغل ما زمانی می تواند پیشرفت کند که خود ما از نظر فکری و روحی و رفتاری بزرگ شده باشیم.

قرار شد شما  فهرستی تهیه کنید و 10 تغییری که می خواهید در خود ایجاد کنید را بنویسید و کار بسیار ساده ای که باید انجام بدهید این است که هر روز یه قدم کوچک در مورد اون لیستی که تهیه کردید بردارید. خودتان را درگیر یه زندگی پیش و پا افتاده نکنید و توقع خودتان را از زندگی بالا ببرید و از قابلیت و پتانسیل ها ی خود حد اکثر استفاده را ببرید.

 موضوع اصلی این درس سلامتی کامل است. سلامتی کامل سلامتی در 3 بعد وجودی انسان است: سلامتی جسم، سلامتی ذهن و روان و بعد سوم سلامت روح .خیلی از انسان ها به حیوان خانگی خود بیشتر اهمیت می دهند و افرادی هم هستند که به بعد جسم توجهی ندارند اضافه وزن دارند و یا افرادی که به بعد روح و معنویت بسیار توجه دارند ولی از توجه به 2 بعد دیگرغافل شده اند.

اگر ما از نظر روحی سالم نباشیم و یا اگر ما به خدا ایمان واقعی نداشته باشیم هر چقدر هم کتاب بخوانیم و هر چقدر هم به سلامت جسم اهمیت دهیم باز هم شادی واقعی را تجربه نخواهیم کرد. به همین دلیل جیم ران تاکید دارد که مهمترین بعد سلامتی روح و معنویات است.پس حفظ تعادل در زندگی را جدی بگیرید.

برای پرورش جسم روزی 20 الی 30 دقیقه ورزش کنید و برای پرورش ذهن و روان بهترین کار کتاب خوندن است و برای پرورش روح ما بهترین کار نماز خوندن و یا شکر گزاری استو فراموش نکنید  که این 3 بعد هم وابسته هستند و هر کدام روی دیگری اثر می گذارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + هفت =