رابطه بین شادی و موفقیت؟

در این ویدیو در مورد رابطه بین شادی و موفقیت صحبت می کنم. شاید اکثر شما فکر کنید که برای اینکه ما انسان شادی باشیم اول باید سخت تلاش کنیم و موفق بشویم و ثروتمند شویم تا آن موقع تازه بتوانیم شاد باشیم. این حالتی است که وقتی من با اکثر افراد صحبت می کنم و از آن ها می پرسم که چرا انسان شادی نیستید، در جواب به من می گویند که مگر می شود من شاد باشم، من که هیچی ندارم، اول باید پولدار شوم تا بعد از آن بتوانم شاد باشم. نکته بسیار مهم در این جمله نهفته است. اکثر مردم رابطه بین شادی و موفقیت را برعکس متوجه شده اند. تحقیقات زیادی روی این موضوع انجام شده است و اثبات شده که چرخه ی سخت کوشی، موفقیت، شادی، یک چرخه معیوبی است که قطعا شما را به موفقیت نمی رساند. در صورتی که برای این که شما موفق شوید، اول باید انسان شادی باشید. انسانی پر انرژی و سخت کوش باشید و انرژی لازم برای حرکت در مسیر موفقیت را داشته باشید. تازه آن موقع است که شانس شما برای موفقیت وجود دارد و شانس شما بسیار بیشتر می شود. پس اول باید شاد بود و سپس سخت تلاش کرد و در نهایت امکان موفق شدن وجود دارد. 

شادی کلید موفقیت

در واقع شادی لازمه موفقیت است و شاد بودن کلید موفق بودن است.
علت این بد فهمی که خیلی از ما به آن دچار شدیم برمی گردد به تعریف اشتباه ما از شادی، که من این موضوع را در یک ویدئو دیگر با عنوان “شادی واقعی چیست؟” به تفصیل توضیح دادم. حتما این ویدئو را ببنید تا مفهوم شادی واقعی را بدانید.
وقتی که شما شاد باشید، شادی برای شما مثل بنزین ماشین می ماند و تا شما آن شادی را نداشته باشید، امکان ندارد که بتوانید در مسیر موفقیت حرکت کنید. اجازه بدهید از شما یک سوالی بپرسم: فرض کنید که شما یک ماشین مدل بالا دارید که می تواند با سرعت بسیار بالا در مسیر حرکت کند. حالا سوال اینجاست که اگر آن ماشین شما بنزین نداشته باشد، می تواند حرکت کند؟ قطعا جواب همه ی شما منفی است. پس ما انسان ها هم همین طور هستیم.
اگر ما انسان شادی نباشیم، انسان پر انرژی نباشیم، پس قطعا سوخت و انرژی  لازم برای حرکت در مسیر موفقیت را نخواهیم داشت.
اگر ما سو خت لازم برای حرکت در مسیر موفقیت را نداشته باشیم پس اصلا امکان ندارد بتوانیم حتی کارهای روزمره و عادی را انجام بدهیم، چه برسد به این که بخواهیم کار هایی را انجام دهیم تا جزو افراد معدود موفق کشورمان شویم. حالا شما باید از خودتان این سوال را بپرسید که آیا داشتن پول بیشتر باعث می شود که شادی و خوشحالی شما بیشتر شود یا بالعکس اگر شما شادی و خوشحالی بیشتری داشته باشید، قطعا پول بیشتری خواهید داشت. به این دو سوال دقت کنید و این دو سوال را با هم مقایسه کنید. شاید هر دو سوال جوابشان درست باشد ولی مورد دوم، مورد بسیار ظریف و حساسی است که در این ویدئو قصد دارم توجه شما را به آن جلب کنم. شما باید انسان شاد و خوشحالی باشید و از شرایطی که در آن قرار دارید لذت ببرید، تا آن موقع پر انرژی باشید تا بتوانید در مسیر موفقیت حرکت کنید و پیشرفت های چشم گیری را داشته باشید. چیزی که دانشمندان و محققان علم موفقیت اثبات کرده اند این است که انسان های شادتر شانس بسیار بیشتری را برای موفقیت دارند و وقتی شما زندگینامه افراد موفق را بررسی می کنید، می بینید که افراد موفق که اکثر آن ها هم از شرایط فقر و بی پولی شروع کرده اند و موقعی شروع کرده اند که چیز خاصی در زندگیشان نداشتند و به قول اکثر ما اصلا امکان نداشته که بتوانند شاد بوده باشند، اما آن ها در آن لحظه هم شاد بوده اند. چون یک ماموریت و رسالت ویژه ای برای آینده خودشان در نظر گرفته بودند و بر اساس آن ماموریت، بر اساس آن رسالتی که برای خودشان داشتند، براساس آن هدفی که برای خودشان تعیین کرده بودند، انسان شادی بودند، با این که در آن لحظه شرایط مالی بسیار خوبی نداشتند و حتی بسیاری از آن ها در فقرکامل بودند ولی توانستند با همان چیزها ی حداقلی که داشتند شاد باشند. من هم از شما می خواهم که به چیزهایی که دارید، چیزهای بسیار با ارزشی که دارید و قدرش را نمی دانید بیشتر دقت کنید و بر اساس همان چیزها سعی کنید انسان شاد و پر انرژی باشید تا سوخت لازم برای حرکت در مسیر موفقیت راداشته باشید. پس رابطه بین شادی و موفقیت را درست بفهمید.
باز هم تحقیقات نشان داده است که وقتی شما شادی بیشتری داشته باشید، توانایی های شما در حداکثر مقدار ممکن است و تمرکز شما بیشتر است. انسان های شاد انسان هایی هستند که سلامتی بیشتری دارند و هنگامی که بیمار می شوند زودتر خوب می شوند، انسان هایی هستند که تمرکز بالاتری دارند و انسان هایی هستند که طول عمر بالاتری دارند و همه ی این موارد بر می گردد به این نکته که وقتی ما شاد هستیم در بدن ما چیزهایی تولید می شود که باعث افزایش تمرکز و انرژی ما می شود و اضطراب ها و استرس های ما کاهش پیدا می کند و در نتیجه شانس ما برای موفقیت بسیار بیشتر می گردد.
شاید شما بگویید که من الان شغل خوبی ندارم و در شرایط مالی مساعدی نیستم، پس چطوری می توانم شاد باشم؟ من از شما می خواهم که تمرکز خودتان را روی چیز های مثبتی که دارید بگذارید. چرا همیشه به چیزهایی که می خواهید داشته باشید و الان ندارید فکر می کنید. شما باید تمرکزتان را روی چیز های مثبتی بگذارید که دارید و آن موقع است که می توانید در مسیر موفقیت گام بردارید.
اجازه بدهید یک سوال دیگر مطرح کنم. فرض کنید که شما رئیس یک شرکت هستید و می خواهید استخدام انجام دهید. یک سری افراد برای استخدام پیش شما می آیند، یک سری از آن افراد انسان هایی هستند که خیلی شاد و پر انرژی و پر طراوت هستند و دسته دیگر افرادی هستند که خیلی ناامید و ناراحت و کسل هستند .هر دوی این دسته افراد تقریبا شرایط مالی برابری دارند، چون آمده اند سراغ کار و به کار نیاز دارند. ولی یک دسته شاد و دسته دیگر ناراحت و نا امید هستند. شما که رئیس آن شرکت هستید، از کدام دسته انتخاب می کنید. حتما جواب شما افرادی هست که پر انگیزه و پر انرژی هستند، چون افرادی که انگیزه ندارند، انرژی ندارند و شاد نیستند، وقتی وارد یک شرکت بشوند، قطعا روی افراد دیگر هم تاثیر منفی می گذارند.

انتخاب با شماست

دوستان عزیز ما واقعا دو انتخاب بیشتر نداریم. شما باید یکی از این دو را انتخاب کنید. انتخاب اول ما که متاسفانه خیلی از مردم ما این انتخاب را انجام می دهند این است که هر روز غرغر کنیم، هر روز روی چیزهایی که نداریم تمرکز کنیم و به جای اینکه چیزهایی که داریم را ببینیم، فقط روی نداشته هایمان تمرکز کنیم و هر روز انسان ناراحت تری شویم و هیچ وقت پیشرفت که نمی کنیم، پسرفت هم می کنیم. هر روز پسرفت، پسرفت، پس رفت. دسته اول دسته ای هستند که موضوع ویدئو ما آن دسته افراد نیستند. دسته دوم که مورد بحث ما هستند و طرفدار آن افراد هستیم، افرادی هستند که با وجود این که خیلی چیزها در زندگی ندارند، ولی تمرکزشان را روی چیز ها و موهبت هایی که الان دارند می گذارند و در نتیجه انسان شادی هستند و هر روز پیشرفت و پیشرفت وپیشرفت بیشتری دارند. دسته دوم دسته موفق ها و برنده ها هستند و دسته اول دسته بازنده ها هستند. همین امروز شما باید انتخاب کنید که میخواهید در دسته برنده ها باشید یا می خواهید در دسته بازنده ها باشید و من از شما می خواهم و توقع دارم که جزو دسته برنده ها باشید.

شادی مسری است

نکته دیگری که می خواهم عرض کنم این است که شادی یک فرآیند مسری است. یعنی اگر شما شادیتان را به دیگران انتقال دهید آن ها هم شادتر می شوند. اگر شما در جمع افرادی باشید که انسان های شادی نیستند قطعا شما هم انسان شادی نخواهید بود. پس سعی کنید دوستان خود را به گونه ای انتخاب کنید که انسان های شادی باشند و باعث شوند، میزان شادی شما افزایش پیداکند، نه این که باعث شوند هر روز میزان شادی شما کمتر و کمتر شود.
نکته آخر که نکته بسیار مهمی است این است که تحقیقات نشان داده که اگر شما شادی خود را به دیگران انتقال دهید، شادی شما بیشتر می شود. شاید این نکته برخلاف خیلی از قوانین ریاضی و فیزیک باشد ولی در مورد شادی قضیه کاملا برعکس است. اگر شما شادیتان را به دیگران منتقل کنید، میزان شادی شما به مراتب افزایش پیدا می کند. پس من از شما خواهش می کنم که این ویدئو را برای دوستانتان، برای افرادی که دوستشان دارید و دوست دارید که پیشرفت کنند بفرستید تا آن ها هم تصمیم بگیرند که از امروز انسان شادتری باشند و از زندگیشان لذت ببرند تا بتوانند مسیر موفقیت و پیشرفت را طی کنند.
امیدوارم که این ویدئو برای شما جذاب بوده باشد و به موضوع این ویدئو یعنی رابطه بین شادی و موفقیت، دقت کنید و نکته ی ویدئو را در ذهن داشته باشید که اگر شاد نباشید هیچ شانسی برای موفقیت ندارید و اگر شاد باشید شانس شما برای موفقیت بسیار بیشتر از افراد دیگر می شود. روزی خوب و پر انرژی داشته باشید.

 


در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


۷ دیدگاه برای “رابطه بین شادی و موفقیت؟

  1. دندانپزشکی زیبایی گفته:

    بیایید از مسری بودن شادی استفاده کنیم و سعی کنیم با انتقال شادی به دیگران زندگی رو برای هم زیباتر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *