چرا به اهدافمان نمی رسیم؟

“از فرجی بپرس”- قسمت 10: چرا به اهدافمان نمی رسیم؟

یکی از دوستان سوالی از من پرسیده، مبنی بر این که چرا من با این که هدفم را مشخص کرده ام به هدفم نمی رسم ؟

هدف ایشون قهرمانی در تکواندو است و در حال تمرین کردن هستند. واقعا چرا به اهدافمان نمی رسیم؟

به نظر من 4 عامل برای نرسیدن به هدف وجود دارد:

اولین سوال این که آیا این هدف واقعا هدف اصلی آن ها است یا خیر. خیلی از دوستان به طور سطحی یا تحت تاثیر دیگران و بدون این به خودشناسی کامل رسیده باشند، هدفی را برای خود تعیین می کنند و چون عاشق رسیدن به آن هدف نیستند پس فکر و ذهنشان رسیدن به آن هدف نیست. پس مهمترین مرحله، خودشناسی است که ببینید آیا آن هدفی که مشخص کردید واقعا هدف اصلی زندگیتان هست یا خیر.

دومین مورد، تقسیم اهداف می باشد. یعنی تقسیم کردن اهداف به هدف های کوچکتر.  مثلا این دوستمون که می خواهد قهرمان تکواندو شود بهتر است اول هدف خود را قهرمانی در استان بگذارد و برای رسیدن به این هدف تلاش کند. سپس به هدف بعدی. رسیدن به هدف مثل یک پیاز لایه به لایه می باشد. لایه به لایه طی می کنید تا به مغز اصلی پیاز برسید.

سومین نکته در رابطه با این که فکر می کنید چرا به اهدافمان نمیرسیم، باید آنقدر در کار خودتان خوب باشید که نتوانند شما را انکار کنند و وجودتان را نادیده بگیرند. سعی کنید در هر رشته و کاری که هستید آن قدر در آن زمینه تلاش کنید و آن قدر زندگی نامه افراد موفق در آن زمینه کاری خودتان را مطالعه کنید و برای رسیدن به عالی شدن تلاش کنید که در نهایت غیر قابل انکار باشید یعنی نتوانند شما را نادیده بگیرند.

چهارمین نکته قدرت ارتباطات است. تا صحبت از ارتباطات می شود همه واژه پارتی بازی به ذهنشان می رسد. در صورتی که منظور من از ارتباطات اینجا چیز دیگری است. چگونه می توان ارتباطات قوی ساخت؟ مثلا در سمینارهای مرتبط  شرکت کنید، در نمایشگاه ها و رویدادهای مرتبط با تخصص خودتان حضور فعال داشته باشید و بروید با مسئولش صحبت کنید. البته قبل از صحبت کردن باید مطالعه کافی داشته باشید و روی ذهن و فکر و مهارت های خود از قبل تمرکز داشته باشید که وقتی با آن شخص صحبت می کنید، کاملا متوجه شود که شما معمولی نیستید و درآن زمینه تخصص بالایی دارید.

مجموعه‌ی “از فرجی بپرس” چیست؟

از فرجی بپرس یک مجموعه سریالی ویدئویی رایگان است که هدف آن پاسخ به سوالات مهم و آموزنده مخاطبان و اعضای گرامی آکادمی فرجی است. 
روش کار این مجموعه به این صورت است که مخاطبان عزیز سوالات خود را می‌پرسید و دکتر امیرحسین فرجی معمولا به صورت هفتگی پاسخ سوالات شما را در قسمت جدید “از فرجی بپرس” می‌دهند.

دانستن جواب سوالات دیگران چه فایده‌ای دارد؟

به نظر من همه اعضای آکادمی فرجی هم مسیر و هم سفر هستند و درنتیجه سوالاتی که برای هر کدام از آن‌ها پیش آمده فقط یک سوال نیست بلکه یک تجربه ارزشمند است. سوالی که توسط یکی از دوستان پرسیده می شود ممکن است سوال شما هم باشد و یا حتی ممکن است سوال فعلی شما نباشد ولی تجربه‌ای که در پس آن سوال نهفته است باعث کمک به شما در مسیر موفقیت و ثروت شود.
یک ثروتمند جدید از هر طریقی به دنبال کمک گرفتن از تجربیات دیگران است، چون اعتقاد دارد تجربه دیگران یکی از بهترین منابع عظیم یادگیری است. منبع گران‌بهایی که می‌تواند به ما کمک کند تا از موفقیت‌ها و شکست‌های دیگران درس بگیریم و سرعت خود را در مسیر موفقیت و ثروت افزایش دهیم و در زمان با ارزش خود صرفه‌جویی کنیم. 

شما هم می‌توانید سوالات خود به روش‌های زیر مطرح کنید:

1- از طریق فرم ارسال دیدگاه در پایین این صفحه،
2- از طریق تلگرام و با آی دی ( telegram.me/askfaraji
3- از طریق فرم تماس با ما

 


در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


۳ دیدگاه برای “چرا به اهدافمان نمی رسیم؟

  1. کامبیز رستمی گفته:

    سلام آقای فرجی عزیز
    واقعا به نکات بسیار خوبی اشاره کردید
    مخصوصا مورد اول که من را به فکر فرو برد
    امیدوارم همیشه همینطور پرانرژی ادامه بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *