3 راز مدل سازی موفقیت

در این مقاله می خواهم شما را به سه راز مدل سازی موفقیت آشنا کنم. کلید رسیدن به موفقیت و در واقع بهترین و سریع ترین راه برای رسیدن به اهداف و رویاها، مدل سازی موفقیت و الگو برداری از بهترین ها است. استراتژی مدل سازی و الگوبرداری این است که اگرشما می‌خواهید درکاری موفق باشید ۳ راز و راهکار برای اینکه رویاهایتان و اهدافتان را به واقعیت تبدیل کنید وجود دارد.

راز اول: انتخاب الگوی مدل (role model)

مطمئن ترین روش رسیدن به موفقیت این است که یک نفر را به عنوان مدل و الگو که هم اکنون در کارش موفق است را در نظر بگیریم. اگرشمایک الگوی خوبی ندارید، باید فردی که در حوزه فعالیت انتخابی شما بهترین است را بیابید و او را تقلید کنید و الگوبرداری کنید (البته منظور تقلید کورکورانه نیست بلکه منظور الگوبرداری آگاهانه است). شما نیازی ندارید تجربه ای که توسط افراد انجام شده دوباره امتحان کنید (آزموده را آزمودن خطاست). به عبارت دیگر موفقیت او را مدل سازی کنید. پس تا می توانید از بهترین ها یاد بگیرید.

راز دوم: از آن ها سوال کنید

راز دوم این است که از فردی که بتواند شما را در این راه کمک کند، سوال کنید. هر آنچه را که شما الان در زندگی می‌خواهید، فردی قبلا راه رسیدن به آن را کشف کرده است و شما می‌خواهید بدانید که آنها چگونه صحیح کار می کنند. در واقع آن فرد با کمک ها و راهتمایی هایش می تواند زمان و زحمت شما برای رسیدن به هدفتان را کاهش دهد. البته باید یادتان باشد که وقت و تجربه آن افراد بسیار ارزشمند است و شما باید به گونه ای بهای استفاده از تجربیات آن افراد را بپردازید.

راز سوم: موفقیت از خود ردپا جای می گذارد

این راز یکی از مهمترین اسرار موفقیت است. افراد موفق همواره خوش شانس نیستند بلکه آنها کارهای متفاوت تر از بقیه انجام می دهند. کارهایی که خیلی ها حاضر نیستند انجام بدهند یا به درستی انجام نمی دهند. آن ها یک استراتژی دارند که کار می کند و مفید است، استرتژی ای که آن ها را به موفقیت رسانده است. قسمت زیبای داستان این جاست که اگر شما آن استراتژی را کشف کنید و آن را دنبال کنید، شما هم می توانید به موفقیت مشابه آن ها برسید. اگر شما بذرهای مشابه آن ها بکارید شما هم می توانید محصولات و نتایجی مشابه آن ها را درو کنید. به همین سادگی. جالب است، نه؟

پس وظیفه اصلی شما این است که ردپای موفقیت آن ها را دنبال کنید و ببینید آن ها چه کرده اند و سعی کنید آن ها را مدل سازی کنید و از مدل آن ها تبعبت کنید. همین.

این سه راز، اسراری هستند که در عین سادگی قطعا شما را به نتایج خوبی می رسانند. فقط کافیست اجرایشان کنید تا نتایج جادویی شان را ببینید. در آخر، توصیه می کنم در دوره رایگان “پازل موفقیت فردی” که اجزای اصلی موفقیت را به شما می‌آموزد شرکت کنید. برای دیدن دوره رایگان، کافیه روی تصویر زیر کلیک کنید.

  • باتشکر از همکاری آقای علیرضا حاجیان در تدوین این مقاله

در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


۲ دیدگاه برای “3 راز مدل سازی موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *