3 روش استفاده از قابلیت پیشنهادی اینستاگرام در کسب و کارتان

3 روش استفاده از فیچر پیشنهادی اینستاگرام در کسب و کارتان

آیا می دانستید که شبکه اجتماعی اینستاگرام یک ابزار جستجوی قدرتمند در درون برنامه خود دارد؟

فیچر “پیشنهادی” اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که به سرعت و به آسانی اینفلوئنسرهایی را پیدا کنید که با آنها شراکت داشته باشید، در بازار هدف خود جستجو کنید و همچنین بفهمید که کدام دسته از رقبایتان را باید بیشتر تحت نظر داشته باشید. در ادامه به نحوه استفاده از فیچر کوچک اما قدرتمند اینستاگرام اشاره می کنیم؛ با ما همراه باشید.

نحوه عملکرد فیچر پیشنهادی اینستاگرام

احتمالاً قبلاً هم فیچر “پیشنهادی” اینستاگرام به چشمتان خورده است، اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه می توانید از آن برای کمک به ارتقای کسب و کارتان استفاده کنید؟ در حال حاضر، وقتی از پروفایل اینستاگرام کسی بازدید می کنید و بر روی گزینه “فالو” یا دنبال کردن کلیک می کنید، اینستاگرام سایر کاربران “پیشنهادی” را هم برای دنبال کردن، به شما نشان می دهد.

فیچر اینستاگرام برای نشان دادن سایر اکانت هایی طراحی شده است که مشابه کاربری هستند که به تازگی او را فالو کرده اید. حساب های پیشنهادی اینستاگرام، توسط یک الگوریتم تعیین می شوند و به طرز حیرت آوری بسیار هم کارآمد و سودمند هستند. تقریباً 2 سال است که فیچر پیشنهادی اینستاگرام وجود دارد، اما قطعاً از این یک ویژگی که پتانسیل زیادی برای کمک به شما در ارتقای استراتژی بازاریابی خودتان در اینستاگرام دارد، به میزان کمتری استفاده شده است. بدیهی است که فیچر جدید “پیشنهادی” با آن دسته از کاربران پیشنهادی اینستاگرام که به تازگی در این برنامه ثبت نام کرده اند، کاملا فرق دارد.

3 روش برای استفاده از فیچر پیشنهادی اینستاگرام در کسب و کارتان

1. رقبا و شرکای خود را شناسایی کنید

یکی از بهترین روش ها برای استفاده از فیچر پیشنهادی اینستاگرام در کسب و کارتان این است که بفهمید که اینستاگرام چه کسانی را به عنوان رقبای شما در نظر می گیرد. وقتی از طریق اکانت دیگری وارد شبکه اجتماعی می شوید، فقط به پروفایل کاری اینستاگرام خود مراجعه کرده و بر روی فلش واقع در گوشه سمت راست کلیک کنید تا ببینید که اینستاگرام چه اکانت هایی را شبیه به حساب شما می داند.

این یک روش آسان برای تجزیه و تحلیل سریع رقبایتان است و حتی ممکن است کسب و کارهایی را کشف کنید که تا به حال چیزی در مورد آنها نمی دانستید. حالا شما می توانید حساب های اینستاگرام رقبایتان را به دقت زیر نظر داشته باشید تا ببینید آنها چگونه از اینستاگرام برای ارتقای کسب و کار خود استفاده می کنند؛ به عنوان مثال، در صفحه “کوکا کولا”، اینستاگرام اول صفحات “پپسی” و “مک دونالد” را پیشنهاد می دهد که یکی رقیب کوکا کولاست (پپسی) و دیگری شریک آن (مک دونالد).

شما می توانید از این ویژگی برای یافتن کسب و کارهای دیگری استفاده کنید که بتوانید با نها شراکت داشته باشید، زیرا اینستاگرام قادر است در مورد مخاطب های مشابهی که دارید هم اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهد. چه با یکدیگر یک مسابقه اینستاگرامی را برگزار می کنید تا بر تعداد مخاطب هایتان بیافزایید و یا می خواهید پست های وبلاگی را تبلیغ کنید و چه می خواهید در مورد یک محصول با یکدیگر تبلیغ کنید، فیچر پیشنهادی اینستاگرام راهی بسیار آسان برای یافتن کسب و کارهایی است که می توانید در طرح های بازاریابی مشترک با آنها شریک شوید.

با نگاهی به صفحه “اپل موزیک”، اینستاگرام به وضوح سرویس پخش موسیقی “اسپاتیفای” را به عنوان رقیب او معرفی می کند، اما اکانت “موسیقی” اینستاگرام و سایر هنرمندان موسیقی را هم پیشنهاد می دهد که هر دوی اینها می توانند همکاری خوبی با یکدیگر برای ایجاد یک کمپین اینستاگرامی و تبلیغات داشته باشند.

نکته: اینستاگرام فقط اکانت هایی را به شما نشان می دهد که آنها را دنبال نمی کنید، بنابراین توجه داشته باشید که اگر از قبل رقبایتان را فالو کرده اید، اکانت آنها برای شما نمایش داده نمی شود. شما می توانید از یک اکانت آزمایشی هم استفاده کنید یا اینکه تلفن همراه یکی از دوستان خود را قرض بگیرید تا ببینید که چه اکانت هایی برای آنها نشان داده می شود.

اینستاگرام موزیک

2. اینفلوئنسرهای مناسبی را پیدا کنید

پیدا کردن اینفلوئنسر به منظور شراکت در کسب و کارتان، یک روش عالی برای ایجاد آگاهی از برند و جلب توجه در اینستاگرام به شمار می آید، اما پیدا کردن اینفلوئنسرهای مناسب برای شراکت می تواند یک چالش بزرگ محسوب شود و کار سخت و پیچیده ای باشد. به جای اینکه از صدها پروفایل در اینستاگرام دیدن کنید، فیچر پیشنهادی اینستاگرام می تواند در کمتر از 1 دقیقه به شما در پیدا کردن اینفلوئنسرهای مناسب برای کسب و کارتان کمک کند.

درست مانند جستجوی رقبا و نشان دادن سایر کسب و کارهایی که می توانید با آنها همکاری داشته باشید، اینستاگرام می تواند اینفلوئنسرهایی را به شما نشان دهد که مخاطبان آنها مشابه شما هستند یا اینکه اگر اینفلوئنسر خاصی را در نظر دارید، می توانید بر روی قسمت “پیشنهادی” در پروفایل آن اینفلوئنسر کلیک کنید تا اینفلوئنسرهای بیشتری را برای مشارکت پیدا کنید که شبیه به او باشند؛ مخصوصا اگر تلاش می کنید تا اینفلوئنسرهایی با سبک های مشابه را پیدا کنید که در شهرهای مختلفی مخاطب دارند، این خصوصیت اینستاگرام می تواند به شما کمک زیادی کند.

برای اینکه این کار برایتان ساده تر شود، می توانید بر روی گزینه “دیدن همه” در گوشه سمت راست کلیک کنید تا صفحه ای را مشاهده کنید که اکانت های پیشنهادی همراه با جدیدترین پست های اینستاگرامی برای شما نمایش داده شود و بنابراین می توانید خیلی سریع نام تجاری و نوع مهارت های آنها را بفهمید.

درباره بازار هدف خود تحقیق کنید

3. درباره بازار هدف خود تحقیق کنید

درک بازار هدف، کلید موفقیت در اینستاگرام به شمار می آید و اینستاگرام هم روند تحقیق درباره مشتری ایده آل را برای شما بسیار آسان تر کرده است. شما نه تنها می توانید بازار هدف خود را دنبال کنید تا ببینید که چه چیزهایی به طور روزانه پست می شوند، بلکه می توانید بخش “فالوئینگ” را در اینستاگرام جستجو کنید تا ببینید که مشتری هایتان با چه نوع پست هایی در اینستاگرام ارتباط بهتری را برقرار می کنند. البته فالو کردن یک نفر در بازار هدفتان، کافی نیست و پیدا کردن کاربران مناسب اینستاگرام می تواند کار سختی باشد. فیچر پیشنهادی اینستاگرام فقط به اینفلوئنسرها و کسب و کارها نمی پردازد، بلکه شما می توانید از این خصوصیت برای هر کاربری استفاده کنید.

درباره مشتریان و فالوورهای خود تحقیق کنید و وقتی مشتری ای را پیدا کردید که بازار هدف شما را نشان می دهد، روی بخش پیشنهادی او کلیک کنید تا سایر کاربران مانند او را پیدا کنید. این یک روش عالی و موثر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشتریانتان محسوب می شود تا بتوانید استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را متناسب با مخاطبان مناسب تنظیم کنید.

گاهی اوقات ممکن است فیچر “پیشنهادی” اینستاگرام، برای شما بی ربط و بی نتیجه به نظر برسد، اما در واقع، یک ابزار تحقیقاتی بسیار قدرتمند برای کسب و کار شما در نظر گرفته می شود. حتما آن را امتحان کنید.

اینستاگرام با ابزار های خیلی زیادی که در اختیار کاربر ها قرار میدهد، تبدیل به یکی از بهترین نرم افزارها در حوزه شبکه اجتماعی شده است. پس پیشنهاد میکنم برای شناخت بهتر اینستاگرام و رسیدن به درآمد های خیلی بالا از اینستاگرام حتما در دوره رایگان نوایغ اینستاگرام ثبت نام کنید.


ثبت نام در دوره رایگان نوابغ اینستاگرام

яндекс


در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *