8 نوع مشتری که هرگز از شما خرید نمی کنند!

8 مدل از افراد که هرگز از شما خرید نخواهند کرد!

اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید یا در اینستاگرام فعالیت جدی می کنید، به احتمال زیاد دوست دارید بدانید که کدام دسته از مشتریانتان اهل خرید کردن هستند و کدام یک از مشتریانتان، هرگز محصولات و خدمات شما را نمی خرند. امروز، میخواهم درباره این موضوع، شما را راهنمایی می کنم.
من سالها زمان صرف کردم تا با افراد مختلف با سلیقه ها و انتظارات متفاوت آشنا شدم و فهمیدم بسیاری از افراد، هرگز از شما خرید نمی کنند. من به این دسته از افراد، «مشتریان نخر» می گویم! این دسته از مخاطبان، هرگز از شما خرید نمی کنند و فقط وقت و انرژی شما را می گیرند.
بعضی از مشتریان، دائما از شما سوالات مختلف می‌پرسند و همیشه دنبال راه حل مشکلات خود هستند، ولی در زمان معرفی دوره ها و محصولات، ناگهان ناپدید می شوند.
در این مدت که دوره ها و محصولات مختلفی را برگزار کردم، به این موضوع پی بردم که چه افرادی واقعا خریدار محصولات هستند و چه افرادی هرگز از شما خرید نمی کنند.
به عنوان مدیر یک کسب و کار، بهتر است وقت و انرژی شما صرف بهترین مشتریانتان شود و در این مقاله، من به شما یاد می دهم که بهترین مخاطبان خود را پیدا کنید و سایر مشتریانتان که قصد خرید ندارند را رها کنید.

 

چه افرادی هرگز از شما خرید نمی کنند؟

زمانی که شما محصولات خود را آماده می کنید، شروع به ثبت نام دوره های خود می کنید و می خواهید خدمات خود را به مخاطبانتان بفروشید، همیشه کسانی هستند که از شما خرید می کنند و افرادی هم هستند که از شما خرید نخواهند کرد؛ اما چه افرادی از شما خرید نمی کنند؟

 

1- مشتریانی که از برنامه زمانی شما عقب هستند.

مثال: وقتی مخاطب به شما می گوید من واقعا متاسفم، نمیدونستم که دوره شما شروع شده است، مشغله های کاری و زندگی من واقعا زیاد هستند؛ اما الان من آماده هستم! اجازه هست از این هفته در کلاس شما حضور داشته باشم؟
مشابه این مشتریان را احتمالا دیده اید که بعد از اعلام دوره ها و محصولات پیدا می شوند و می خواهند از محصولات و خدمات شما استفاده کنند.
در اکثر موارد، من حرف این افراد را قبول می کنم که به دلیل مشغله ها و یک سری از مشکلات، نتوانسته اند از پیشنهاد ما استفاده کنند و به همین دلیل، لینک ثبت نام و شرکت در دوره را برایشان میفرستم؛ اما اتفاقی که می افتد این است که هیچ یک از آنها، ثبت نام نمی کنند و محصولات را نمی خرند.
در دنیای کسب و کار، افرادی که مهلت زمانی را از دست می دهند، از دوره ها و پیشنهادهای شما هم عقب می مانند، به همین دلیل هم هست که از شما تقاضای تمدید تخفیف و برگزاری مجدد دوره ها را می کنند و شما را بازخواست می کنند که چرا آنها را در دوره خود راه نداده اید!
این مدل مشتری ها هرگز از شما خرید نخواهند کرد.

 

2- افرادی که از شما سوالات زیادی می پرسند.

احتمالا شما هم افرادی را دیده اید که از شما درباره خودشان و کارشان سوالات زیادی می پرسند. مثلا می پرسند که چه مدت طول می کشد تا درآمد زیاد داشته باشم؟ چند ساعت در روز باید زمان بگذارم تا درآمد خوبی داشته باشم؟ چقدر طول کشید تا شما اولین مشتری را پیدا کنید؟
من نمی فهمم که چرا بعضی از افراد، درباره چنین موضوعاتی از من مدام سوال می پرسند. من در شبکه های اجتماعی ام، جواب تمام سوالات را داده ام؛ اما باز هم افرادی هستند که مدام سوال می پرسند و همیشه سوال دارند.

در این زمینه، من به نکته مهمی پی بردم:
افرادی که بین ۱ تا ۲ سوال می پرسند، به احتمال زیاد خریداران واقعی شما هستند؛ این افراد، دغدغه های مشخصی دارند و زمانی که آنها را راهنمایی می کنم و سوالشان را جواب می دهم، به راحتی دغدغه آنها برطرف می شود و برای خریداری محصول، تصمیم گیری می کنند.
از طرف دیگر، افرادی هستند که بین ۶ تا ۱۵ سوال به صورت همزمان می پرسند! این افراد، شبیه کسانی هستند که فقط ویترین مغازه ها را نگاه می کنند و هیچ وقت خرید نمی کنند. این دسته از افراد، به خاطر قانع نشدن، هرگز از شما خرید نمی کنند.

 

3- افرادی که برای خرید محصولات آموزشی، می خواهند از پدر و مادر یا همسرشان اجازه بگیرند!

چیزی که من بارها تجربه کرده ام این است که افراد باید به آموزش دیدن بها بدهند. افرادی که برای خرید محصولات آموزشی به دنبال اجازه گرفتن از خانواده خود نیستند. اگر کسی بخواهد از محصولات آموزشی و سایر محصولات شما استفاده کند، سریعا تصمیم‌گیری می کند و به تصمیم هیچ کس غیر از خودش وابسته نخواهد بود. اگر بعد از مکالمه تلفنی و صحبت با مشتری، او به شما گفت که برای خرید محصولات یا شرکت در دوره ها، باید مشورت کند، به این پی ببرید که او برای خرید کردن، مشتاق و جدی نیست.

 

4- افرادی که به دنبال مشتریان ناراضی و نظرات منفی درباره کسب و کار شما هستند!

مثال: اگر کسی از شما خواست تا مشتریان ناراضی خود را به آنها معرفی کنید، بدانید که آنها هرگز از شما خرید نمی کنند!

بهترین مخاطبان شما، افرادی هستند که به تمام نظرات و بازخوردها توجه می کنند؛ نه فقط نظرات منفی! با توجه به مجموعه نظرات و بازخوردها، افراد مصمم می توانند تصمیم بهتری بگیرند؛ اما کسانی که فقط به نتایج منفی توجه می کنند، به دنبال دلیلی برای نخریدن محصولات و دوره ها هستند.

 

5- افرادی که به دنبال نتیجه گرفتن سریع و جواب گرفتن در زمان کوتاه  هستند!

مثال: ممکن است سریعترین راه پولدار شدن را به من یاد بدهید؟

یکی دیگر از مشتریانی که هرگز از شما خرید نمی کنند، افرادی هستند که از شما می خواهند سریع ترین راه درآمدزایی، سریع ترین راه جذب مشتری، سریع ترین راه لاغری، آسان ترین راه یادگیری زبان و سریعترین راه هرچیزی را به آنها یاد بدهید. این دسته از افراد، فقط به نتیجه فکر می کنند و دغدغه رسیدن به نتیجه را دارند. این افراد هم به احتمال زیاد محصولات و دوره های شما را خریداری نمی کنند.

 

6- افرادی که عصبی، ناراحت و بی حال هستند!

نکته مهمی که باید توجه کنید، این است که روحیه و خلقیات شما، در زندگی و کسب و کار شما هم به صورت مستقیم تاثیر می گذارد. افرادی که ناامید هستند، به اثربخشی دوره شما نیز ایمان نخواهند داشت. پس اگر افراد عصبی، ناراحت و ناامید، محصولات شما را نخریدند، تعجب نکنید؛ زیرا آنها به خودشان و ایجاد تغییر در زندگیشان باور ندارند!

 

7- افرادی که با قیمت محصولات و دوره های شما راحت نیستند!

افرادی که همیشه سر قیمت با شما صحبت می کنند و اعتراض می کنند که چرا قیمت دوره ها و آموزشهای شما بالا است، هرگز از شما خرید نخواهند کرد؛ چرا که قیمت محصولات و خدمات، هرگز برای آنها قابل قبول نیست.

 

8- مخاطبینی که در ایمیل ها و شبکه های اجتماعی، هویت های متفاوتی دارند!

در یک تحقیق، ثابت شده است که افراد با هویت های مختلف در ایمیلها و شبکه های اجتماعی، جزو مشتریان واقعی نیستند و محصولات یا خدمات شما را خریداری نخواهند کرد.

 

در این نوشته، با 8 مدل از مشتریانی که هرگز از شما خرید نمی کنند آشنا شدید. اگر می خواهید در کسب و کارتان فروش خوبی داشته باشید و سود کنید، این مقاله را مطالعه کنید. به شما توصیه می کنم که وقت و انرژی خود را صرف این 8 مدل از افراد نکنید و روی افرادی تمرکز کنید که مشتریان واقعی شما هستند و با اشتیاق و علاقه، می خواهند از آموزشها، محصولات و خدمات شما استفاده کنند.

از اینکه تا انتهای این نوشته با من همراه بودید از شما ممنونم و امیدوارم نکات بسیار خوبی یاد گرفته باشید.

۱ دیدگاه برای “8 نوع مشتری که هرگز از شما خرید نمی کنند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *