چگونه پستهای خود را به صفحه اکسپلور اینستاگرام برسانید؟

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست و چگونه پست های خود را به صفحه اکسپلور اینستاگرام برسانید؟

زمانی که پستی را در اینستاگرام منتشر می کنید، احتمالا منتظر می شوید تا افراد آن را مشاهده کنند و به این طریق، میزان بازدید و لایک پست شما بیشتر شود؛ اما وقتی پست های شما به صفحه اکسپلور اینستاگرام می رود، کل ماجرا تغییر خواهد کرد!
وقتی پست شما به صفحه اکسپلور اینستاگرام می رود، تعداد بیشتری از افراد پست شما را می بینند، میزان بازدید افراد از پیج شما بیشتر می شود و می توانید راحت تر اقدام به جذب فالوور کنید. پس شما می توانید پست های مناسب برای صفحه اکسپلور اینستاگرام درست کنید و با این کار، محتوای خود را به افراد بیشتری نشان دهید. اما چگونه می توانید پست های خود را به صفحه اکسپلور اینستاگرام برسانید؟ در این نوشته از آکادمی فرجی، می خواهیم درباره روش های رسیدن به صفحه اکسپلور با شما صحبت کنیم.

صفحه اکسپلور در اینستاگرام کجاست؟

برای آشنایی با صفحه اکسپلور (explore page)، ابتدا بهتر است از صفحه فید یا خانه در اینستاگرام باخبر شوید. صفحه فید (Feed Post) یا خانه (Home) در اینستاگرام، همان صفحه ای است که پست های دیگران و فالوورهایتان به شما نشان داده می شود.

اگر دوست دارید بدانید که جایگاه صفحه اکسپلور در اینستاگرام کجاست، اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و روی آیکون ذره بین کلیک کنید. این قسمت، همان صفحه اکسپلور در اینستاگرام است. اگر دوست دارید بیشتر دیده شوید و راحت تر فالوور جذب کنید، باید تلاش کنید تا پستهای خود را به صفحه اکسپلور برسانید.

مهم ترین عامل برای رفتن پستها به صفحه اکسپلور چیست؟

رفتار کاربران در اینستاگرام و میزان تعامل کاربران با محتواها، مهم ترین عامل برای قرار گرفتن پستها در صفحه اکسپلور اینستاگرام است؛ یعنی اگر کاربران به خوبی با محتواها و پستهای شما ارتباط برقرار کنند، پستهایتان به صفحه اکسپلور خواهد رفت! اجازه دهید شما را با الگوریتم اینستاگرام درباره صفحه اکسپلور بیشتر آشنا کنم.

الگوریتم اینستاگرام در صفحه اکسپلور

الگوریتم اینستاگرام به این صورت عمل می کند که پستهای شما را به ۱۰ درصد از فالوئرهایتان نشان می دهد، اگر کاربران با همان پستها تعامل خوبی برقرار کنند؛ یعنی پست شما را لایک کنند، برایتان کامنت بگذارند و… اینستاگرام متوجه می شود که پست شما برای کاربران مفید است و به این ترتیب، پست شما را به دیگر فالوئرها نیز نشان خواهد داد.
حالا باید چه کار کنید تا پست های شما به صفحه اکسپلور در اینستاگرام راه پیدا کند؟ ادامه این مقاله را بخوانید تا با روش نمایش پستها در اینستاگرام آشنا شوید.

چگونه پستهای خود را به صفحه اکسپلور اینستاگرام برسانید؟

روشهای زیر، جزو بهترین روشهای رساندن پستها به صفحه اکسپلور در اینستاگرام هستند:

 1. محتواها و پست هایی تولید کنید که کاربران اینستاگرامی به آنها علاقه دارند و از وجودشان استقبال خواهند کرد.

اگر می خواهید پست های شما به بخش اکسپلور اینستاگرام برود، باید همواره پستهایی را تولید و منتشر کنید که محتوای آن متناسب با علاقه و نیاز مخاطبان شما باشد. مثلا اگر پیج مربوط به موضوعات آرایشی و زیبایی دارید و پستهای مربوط به روش ساخت بیشتری دارند و باید از این مدل محتواها در پیجتان بیشتر تولید و منتشر کنید.با این کار، میزان تعامل کاربران با پستهای شما بیشتر می شود و به احتمال زیاد، پستهای شما وارد بخش explore می شود تا افراد بیشتری پستهای شما را ببینند!

       2. فعالیت بیشتری در اینستاگرام داشته باشید.

اگر می خواهید پستهای شما در اینستاگرام نشان داده شود، باید تعامل بیشتری با کاربران خود داشته باشید. هرچقدر که پستهای شما در اینستاگرام بیشتر باشند. شانس بیشتری برای دیده شدن و تعامل با مخاطبانتان خواهید داشت. اگر می خواهید اینستاگرام، شما را به عنوان فردی فعال بشناسد، باید با فالوئرهای خود در ارتباط باشید، پست فالوئرهای خود را ببینید، پستهای دیگران را لایک کنید و برایشان کامنت بگذارید و از قابلیتهایی مثل منشن کردن، تگ کردن و… در پستهای خود استفاده کنید تا بتوانید در قبیله سازی با اینستاگرام موفق تر شوید.

      3. پست هایی را منتشر کنید که احتمال می دهید تعامل زیادی با کاربران داشته باشد.

الگوریتم اینستاگرام، پستهایی را لایق قرار گرفتن در صفحه اکسپلور می داند که آن پستها با کاربران، تعامل خوبی برقرار کرده باشد و میزان لایک، کامنت و نظرات زیادی دریافت کرده باشد. بهترین راه برای افزایش تعامل با کاربران این است که از آنها بخواهید که پست شما را لایک کنند، برایتان نظر بگذارند و پست شما را برای دوستانشان بفرستند. یعنی اگر می خواهید میزان تعامل کاربران بیشتر شود، باید آنها را به نوعی دعوت به اقدام کنید و این کار، به خوبی با یک CTA مناسب انجام خواهد شد.

     4. در زمان مناسب، پست های خود را منتشر کنید.

علاوه بر ۳ مورد گفته شده، زمان انتشار پستها نیز عامل مهمی است که تعیین می کند که آیا پستهای شما به بخش اکسپلور اینستاگرام برود یا خیر! اگر پستهای شما در زمان مناسبی از شبانه روز منتشر شوند، بازخوردها و تعامل خوبی با پست شما برقرار می شود و در نتیجه، پست شما به بخش اکسپلور اینستاگرام می رود.

    5. از هشتگ استفاده کنید.

اگر می خواهید پستهای شما سریعتر و بهتر به دیگر کاربران نشان داده شوند، از هشتگ های مناسب در کپشن های خود استفاده کنید. بعد از تهیه و تولید هر محتوا، بین ۵ تا ۹ هشتگ مرتبط و مناسب در پست خود قرار دهید. نکته دیگری که درباره هشتگ های شما نباید ثابت باشند؛ زیرا این کار، شما را مانند یک ربات نشان خواهد داد! برای اینکه به بخش اکسپلور در اینستاگرام بروید، باید هشتگ های هر پست را نسبت به محتوای آن تغییر دهید. اگر هشتگ های شما خصوصی سازی نشده باشند و از هشتگ های بی ربط در پستهای خود استفاده کنید، کاربران شما این موضوع را متوجه می شوند و دیگر هیچ ارتباطی با پستها و پیج شما برقرار نخواهند کرد! پس اگر می خواهید به الگوریتم اینستاگرام سیگنال منفی نفرستید، از هشتگ های درست و مرتبط استفاده کنید. خواندن مقاله کپشن نویسی در اینستاگرام، شما را با اصول هشتگ گذاری بیشتر آشنا می کند.

    6. از فالوئرهایتان بخواهید که اعلانها (notification) در پیج شما را فعال کنند.

یکی از مزایای اعلانها این است که پست های یک پیج را به محض انتشار، به اطلاع کاربران می رساند. اگر اعلانهای پیج شما توسط کاربران روشن شده باشد، به محض انتشار پستها، یک پیام اطلاع رسانی یا notification برای آنها ارسال می شود؛ در نتیجه سریعا پست شما را می بینند و با آن، تعامل برقرار خواهند کرد. در نتیجه، وقتی میزان تعامل کاربران زیاد باشد، پست شما به بخش اکسپلور در اینستاگرام می رود و در بخش فید، به کاربران نشان داده می شود. پس اگر بتوانید کاربران و فالوئرهایتان را ترغیب کنید که بخش اعلانها یا notification پیج شما را فعال کنند، سیگنال مثبتی به الگوریتم اینستاگرام فرستاده می شود که کابران، مشتاق دریافت پستهای شما هستند.

    7. کاری کنید که کاربران، زمان بیشتری را به محتوای پیج شما اختصاص دهند.

اگر بتوانید کاری کنید که کاربران، زمان زیادی را به محتواهای پیج شما اختصاص دهند، می توانید امیدوار باشید که محتواهای شما به بخش اکسپلور در اینستاگرام می رود! پس اگر می خواهید محتواهایتان به بخش اکسپلور راه پیدا کنند، عکس های باکیفیتی بگیرید، ویدئوهای جذابی تولید کنید و زیر هر پست، یک کپشن جذاب و طولانی بنویسید که مخاطبانتان را میخکوب محتواهای شما کند و آنها را راضی نگه دارد.

    8. از لایو، استوری، مسابقه و نظرسنجی برای تعامل با کاربران استفاده کنید.

در دوره نوابغ اینستاگرام، همواره روی این موضوع تاکید می کنم که شما بلید با قابلیتهای اینستاگرام مانند لایو‌، استوری و…بتوانید با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید. هر روز چندین استوری بگذارید، هر هفته، بین یک الی دو بار از لایو برای تعامل با کاربرانتان استفاده کنید، در بخش IGTV ویدئو بگذارید، از باکس سوال و بخش نظرسنجی در استوری های خود استفاده کنید تا شانس بیشتری برای رفتن به بخش اکسپلور در اینستاگرام داشته باشید.

نکته مهم این است که شما باید بتوانید کاری کنید که کاربران اینستاگرامی، از حضور در این شبکه اجتماعی و فالو کردن شما تجربه و حس خوبی داشته باشند. اگر بتوانید این حس خوب را در کاربران ایجاد کنید، برای آنها ارزش خلق کنید، به آنها آموزش دهید، نکات جدیدی به آنها یاد دهید و سرگرمشان کنید، شانس زیادی برای رفتن به بخش اکسپلور در اینستاگرام خواهید داشت.

در این نوشته از سایت آکادمی فرجی، با روشهای انتقال پستها به بخش اکسپلور در اینستاگرام آشنا شدید. با قرار گرفتن پستهای شما در بخش اینستاگرام، افراد بیشتری پستهایتان را مشاهده می کنند و در نتیجه در جذب فالوئر بیشتر، برندسازی بهتر و انتقال پیام خود موفق تر خواهید بود. با کمک روشهایی که در این نوشته بیان شد، شما می توانید پستهای خود را به بخش اکسپلور اینستاگرام برسانید و نتیجه مثبت این کار را مشاهده کنید.

از اینکه تا انتهای این نوشته با من همراه بودید از شما متشکرم و امیدوارم با دیگر مقالات سایت آکادمی فرجی، همراه من باشید.


در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


۱۸ دیدگاه برای “چگونه پستهای خود را به صفحه اکسپلور اینستاگرام برسانید؟

 1. شهاب گفته:

  سلام و عرض ادب بنده قبل از عید ثبت نام کردم مبلغ ۴۸۵ هزار تومان پرداخت کردم اما نیاز دارم یاد بگیرم الفبای شروع ساخت پیج و شروع فعالیت اما تا الان نتیجه ای نگرفتم لطفا راهنمایی کنید

  • آکادمی فرجی گفته:

   سلام دوست عزیز اگر در دسترسی و مشاهده ویدیو های اموزشی مشکلی دارید لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید.

 2. ⚘A❤DEL❤A⚘ گفته:

  با سلام⚘
  بسیار عالی و با توضیحات کامل و مفید ، خیلی روان و از همه مهمتر با دقت تمام و بدون اشتباه تایپی❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *