5 نکته برای برنامه ریزی محتوای اینستاگرام

5 نکته برای تولید و برنامه ریزی محتوای اینستاگرام، پست، کپشن، استوری و…!

آیا شما همیشه دنبال موضوعی می گردید تا در پیج اینستاگرامتان منتشر کنید؟ آیا تولید محتوای اینستاگرام، زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد؟ دوست دارید بدون اختصاص دادن زمان زیاد بتوانید در اینستاگرام مطلب بگذارید؟ باید بدانید که شما تنها نیستید! بسیاری از افراد برای تولید محتوای اینستاگرامشان زمان زیادی را صرف می کنند و بعد از ساعتها سروکله زدن با لب تاب و موبایلشان، باز هم نمی توانند برای پست مطلب موردنظر خود تصمیم بگیرند!

پیدا کردن موضوعات مناسب، آماده سازی محتوا، برنامه ریزی، چیدن استراتژی و بهینه کردن محتوای اینستاگرام، کار راحتی نیست و ممکن است وقت گیر باشد. مانند دیگر مشکلات دنیا، این مساله هم راه حلهای زیادی دارد. شما می توانید با یادگیری اصول برنامه ریزی محتوای اینستاگرام ، این کار را ساده تر انجام دهید و خیلی سریع و راحت، کار طراحی پست ها و استوری های اینستاگرام خود را انجام دهید. با این کار، در وقت و انرژی خود صرفه جویی خواهید کرد و می توانید زمان خود را برای سایر کارهای مهم کسب و کارتان اختصاص دهید. در این نوشته، با 5 نکته عالی برای برنامه ریزی محتوای اینستاگرام آشنا خواهید شد و می توانید از این نکات، برای خلق مناسب ترین کپشن، استوری و پست اینستاگرامی استفاده کنید.

برنامه ریزی محتوای اینستاگرام

5 نکته برای تولید و برنامه ریزی محتوای اینستاگرام را اجرا کنید و نتایج مثبت آن را در پیجتان مشاهده کنید!

 1. نکته اول برای تولید و برنامه ریزی محتوای اینستاگرام: محتوای پیج اینستاگرام خود را از 2 یا 3 هفته جلوتر تولید کنید.

اگر از قبل برای طراحی و آماده سازی پستهای اینستاگرام خود اقدام کنید، کارتان بسیار راحت تر خواهد بود. یکی از استراتژی های عالی در اینستاگرام، پیش تولید محتوا و پست ها است. این کار باعث تولید محتواهای نزدیک به هم و هدفمند می شود. با تولید محتوای هدفمند و یکپارچه در صفحه اینستاگرامتان، شما می توانید کاری کنید که فالوورها و مخاطبان پیجتان، تعامل بیشتری با شما داشته باشند و افراد جدید به پیج شما وارد شوند. کاری که باید انجام دهید این است که بنشینید و به موضوعات پیج اینستاگرامتان، به دید یک «شبکه» نگاه کنید. همانطور که اجزای یک شبکه به هم متصل هستند، محتواهای اینستاگرام شما نیز باید به هم مرتبط باشند. این موضوع را در دوره نوابغ اینستاگرام با عنوان «شبکه برند» آموزش می دهم و از دانشجوهایم می خواهم که کاملا هدفمند عمل کنند و هر محتوا را با هدف مشخصی تولید کنند تا بتوانند کم کم به هدف پیج اینستاگرام خود برسند. بعد از اینکه به شبکه پیج اینستاگرامتان فکر کردید، باید شروع به طراحی پست ها و استوری های اینستاگرامتان کنید.

به این ترتیب، شما می توانید به راحتی ببینید که تصاویر شما چگونه در کنار هم قرار می گیرند و عکسهای شما به چه صورت در بالا و پایین تصاویر دیگر به نمایش در می آیند. با این کار، ظاهر پیج شما نیز بهتر می شود و شما می توانید از تمام زوایا به پیج اینستاگرام خود نگاه کنید.

برای برنامه ریزی پست های اینستاگرام، می توانید از نرم افزارهای مخصوص این کار استفاده کنید که به شما اجازه می دهند ظاهر پست های خود را انتخاب کنید و آنها را در زمان و ساعت مشخص منتشر کنید.

زمانی که می خواهید پست های اینستاگرام خود را از قبل تولید کنید، باید حواستان به اتفاق های پیش بینی نشده باشد و در صورت وقوع رویدادهای مختلف، محتوای مرتبط با آن رویداد را تولید کنید. با تولید محتوای اینستاگرام از قبل، زمان بیشتری برای ویرایش پست ها خواهید داشت و می توانید محتواهای خود را به صورت مرتب تنظیم و منتشر کنید. با این کار، محتوای پیج شما بسیار حرفه ای و زیبا تولید می شوند و می توانید تعداد فالوورهای خود را بیشتر کنید.

 

 

 

2. نکته دوم برای تولید و برنامه ریزی محتوای اینستاگرام: پست ها و محتواهای خود را با کپشن و عنوان درست منتشر کنید!

داستانی که شما در اینستاگرام می گذارید، درست به اندازه عکس ها و ویدئوهای شما مهم هستند؛ به همین دلیل ارزش زمان گذاشتن برای نوشتن شرح حال را دارند. کاربران اینستاگرام این روزها سعی می کنند درباره برندها و کسب و کارهایی که دنبال می کنند، بیشتر بدانند. آنها درباره شخصیت های پشت کسب و کارها، محصولات و اطلاعات محصولات بسیار کنجکاو هستند.

بنابراین وقتی قصد تولید پست ها و استوری های اینستاگرام را دارید، باید زمان خاصی را برای نوشتن و ویرایش کپشن ها اختصاص دهید. به علاوه، با ویرایش و کپشن نویسی درست، شما می توانید غلط های نگارشی و ویرایشی خود را اصلاح کنید و به کمک کپشن های حرفه ای و جذاب، داستان تجاری خود را جذاب تر و اثرگذارتر تعریف کنید.

 

برنامه ریزی محتوای اینستاگرام

 

3. نکته سوم برای تولید و برنامه ریزی محتوای اینستاگرام: استوری های اینستاگرام خود را با برنامه ریزی و زمان بندی منتشر کنید.

با وجود بیش از 400 میلیون کاربر در اینستاگرام و وجود قابلیت IGTV در این شبکه اجتماعی، باید بپذیریم که انتشار ویدئو بسیار مهم است. همچنین توجه به استوری نیز در اینستاگرام بسیار اهمیت دارد. شاید فکر کنید که استوری اینستاگرام زیاد دیده نمی شود و افراد به آن توجهی نمی کنند؛ اما باید بدانید که داستانها و استوری های شما جذابیت زیادی برای کاربرانتان دارد و نشان دهنده جریان محتوای پیج شما است.

با استفاده از ابزارهایی چون Canva و Over، شما می توانید استوری های خود را قبل از ارسال در اینستاگرام، برنامه ریزی کنید و با قالب های حرفه ای آنها را طراحی و زیباتر کنید.

 

برنامه ریزی محتوای اینستاگرام

4. نکته چهارم برای تولید و برنامه ریزی محتوای اینستاگرام: با استفاده از تقویم محتوایی، جز پرطرفدارترین افراد در رویدادهای اجتماعی باشید!

اگر صاحب یک کسب و کار در اینستاگرام باشید، احتمالا در تاریخ های خاصی برای برند خود و افزایش فروشتان، کمپین برگزار می کنید؛ علاوه بر این کار، مهم است که برای اتفاقات اجتماعی، سیاسی و جهانی نیز برنامه داشته باشید و در روزهای خاص، تولید محتوا کنید.

با تولید محتوا در مناسبت های خاص و هشتگ گذاری درست، می توانید به یکی از ترندهای اینستاگرام تبدیل شوید.

مثلا شاید روز جهانی مادر به کسب و کار خانگی شما یا برندتان ربطی نداشته باشد؛ اما با تولید محتوای مرتبط با این روز و استفاده از هشتگ #Mother’s_day  راهی برای ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام برای شما باز می شود و افرادی که این هشتگ را جستجو می کنند، به راحتی وارد پیج شما خواهند شد.

با استفاده از یک تقویم جهانی، شما می توانید از این مناسبتها باخبر شوید و برای تولید محتوا، برنامه ریزی کنید.

5. نکته پنجم برای تولید و برنامه ریزی محتوای اینستاگرام: بهترین زمان برای پست گذاری را بشناسید!

اگر واقعا به دنبال استراتژی هستید تا در اینستاگرام فعالیت کنید، شما باید وقت و انرژی بگذارید و بهترین و جذاب ترین محتوا را برای کاربران خود تولید کنید. نکته مهم دیگر این است که مطمئن شوید محتوای شما به دست مخاطبانتان می رسد. به همین دلیل است که یافتن زمان مناسب برای پست گذاری در اینستاگرام بسیار مهم است.

برای پیدا کردن زمان مناسب انتشار پست ها، دو راه دارید: اولین راه این است که بالا و سمت راست پیج اینستاگرام خود را مشاهده کنید و به قسمت Instagram Insights بروید. در این قسمت، تمام تجزیه و تحلیل های حساب کاربری شما وجود دارد و می توانید برگه مربوط به مخاطبان خود را در این قسمت مشاهده کنید. در بخش Followers، شما می توانید زمان و روزهای هفته که مخاطبان شما بیشتر فعال هستند را پیدا کنید. روش دوم این است که از نرم افزارهای جانبی برای پی بردن به زمان مناسب انتشار پست در اینستاگرام پی ببرید.

برنامه ریزی محتوای اینستاگرام

زمانی که شما این نکات را رعایت می کنید، می توانید محتواهایی جذاب و عالی برای پیج اینستاگرام خود تولید کنید. این کار باعث صرفه جویی در زمان شما می شود و کاری می کند که از بازی جلوتر بیفتید.

حالا که با 5 نکته مهم برای تولید و برنامه ریزی محتوای اینستاگرام آشنا شدید، می توانید این نکات را در پیج اینستاگرام خود پیاده سازی کنید تا شاهد افزایش نرخ تعامل، افزایش تعداد فالوورها و افزایش اعتبار برند خود و کسب و کارتان باشید.

در دوره نوابغ اینستاگرام، شما نکات بیشتری درباره کار با اینستاگرام و فعالیت حرفه ای در این شبکه اجتماعی یاد می گیرید و می توانید پیجی قدرتمند و حرفه ای برای خودتان بسازید و کسب و کار و تخصص خود را به دیگران معرفی کنید.

از اینکه تا انتهای این نوشته با آکادمی فرجی همراه بودید، از شما بسیار متشکریم.


در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


۶ دیدگاه برای “5 نکته برای برنامه ریزی محتوای اینستاگرام

  • sharififahime.1 گفته:

   سلام آقای طیبی عزیز
   ممنونم از اینکه با آکادمی فرجی همراه هستید.
   تلاش من و تیمم این هست که شما به آموزشهای عالی دست پیدا کنین و بتونین مسیر خودتون رو شفاف تر ببینین و خوشحالم که تونستم به شما و دوستان دیگر کمک کنم.
   براتون آرزوی موفقیت دارم

 1. سهیلا فعال گفته:

  سلام و خیلی ممنون
  مثل همیشه مطالب عالی و کاملا کاربردی هستند .
  با آرزوی موفقیت روزافزون

 2. لیلی بافرانی گفته:

  سلام من تازه وارد گروه هستم امیدوارم با کمک شما بتونم به هدفهای خودم برسم ممنونم از لطفتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *