نکات مهم قابلیت کامنت در اینستاگرام

بخش کامنتهای اینستاگرام، بخشی است که حاشیه های زیادی دارد. بسیاری از کاربران، نمی دانند که چگونه باید در قسمت کامنتها نظر دهند. بسیاری از افراد شکایت می کنند که بخش نظرات اینستاگرام آنها پر از توهین و فحش های رکیک شده است. خوشبختانه شما می توانید امکان ارسال نظر و کامنت را از اینستاگرام خود بردارید تا شاهد انرژی منفی و توهینهای کاربران نباشید و بتوانید با آرامش در این فضا فعالیت کنید. حتی می توانید نظراتی که شامل بعضی از کلمات توهین آمیز هستند را سانسور کنید. در این بخش یاد می گیرید که کامنتهای صفحه خود را ببندید یا بعضی از نظرات را سانسور کنید.

در ابتدای این مقاله، بهتر است با معنی واژه کامنت در اینستاگرام بیشتر آشنا شوید.

کامنت (Comment) چیست؟

کامنت (Comment) به معنای «اظهار نظر کردن» است. در اینستاگرام نیز هنگامی که بخواهید نظر خود را در مورد یک پست بیان کنید، می‌توانید زیر همان پست کامنت بگذارید. دقت کنید که این کامنت‌ها توسط همه قابل دیدن است و امکان پاسخ (reply) به کامنت شما وجود دارد.

کامنت گذاشتن کاربران در اینستاگرام نشانه چیست؟

مردم به چند دلیل در اینستاگرام پست می گذارند:

  • مخاطبان پیجتان نسبت به موضوع پیج شما، نوع فعالیت شما و کاری که انجام می دهید علاقه‌مند هستند.
  • عکس یا ویدئویی که در اینستاگرام می سازید و منتشر می کنید، برای مخاطبان شما جالب توجه هستند.
  • مخاطبان شما، نسبت به کار شما و اهدافتان سوال دارند و می خواهند اطلاعات جدید را از شما به دست بیاورند.
  • افراد می خواهند نظر خود را نسبت به پستهای شما بازگو کنند و به نوعی شما را برای محتواهای آینده پیجتان راهنمایی کنند.
  • مردم می خواهند به شما نزدیک تر شوند و در آینده از خدمات یا محصولات شما استفاده کنند.

به دلایل گفته شده، مردم در اینستاگرام کامنت می گذارند و می خواهند به نوعی با شما حرف بزنند. کامنت گذاشتن در اینستاگرام، نشانه خوبی است و نشان می دهد که مردم می خواهند به شما نزدیک شوند و با پیج شما ارتباط بهتری برقرار کنند. البته همیشه شما در پیجتان شاهد پستهای مودبانه و مناسب نیستید و گاهی اوقات با دیدن پستهای توهین آمیز، نامناسب و… متعجب خواهید شد! خب در این نوشته می خواهیم شما را راهنمایی کنیم تا کامنتهای نامناسب و منفی را از زیر پستهای خود پاک کنید یا اصلا کامنت پستهای خود را ببندید!

چگونه در اینستاگرام ، کامنت پستهای خود را ببندید؟

روش بستن کامنت ها و نظرات: در بخش های قبلی به روش بستن نظرات اشاره کردم. برای اینکه کامنتهای پیج خود را ببندید، بعد از ارسال پست، وقتی به بخش نوشتن توضیحات آن پست می رسید، گزینه Advanced Settings را لمس کنید. با روشن کردن این گزینه، شما قابلیت ارسال کامنت برای این پست را به صورت کامل می بندید. بعد از بستن کامنتها، مشاهده می کنید که آیکون کامنتها نیز از زیر پست شما حذف می شود. اگر پستی را قبلا منتشر کرده اید و حالا می خواهید کامنتهای آن پست را ببندید، به آن پست بروید، منوی سه نقطه را بزنید. مشاهده می کنید که در کنار مواردی همچون Edit یا  Delete، گزینه‌ Turn Off Commenting وجود دارد. با انتخاب گزینه Turn Off Commenting، امکان ارسال کامنت در پست موردنظر غیرفعال می شود. اگر می خواهید کامنتهای پست خاصی را باز کنید، مراحل گفته شده را تکرار کرده و این بار، گزینه Turn ON Commentin را انتخاب کنید.

البته گاهی اوقات هم نیازی نیست تمام کامنتهای خود را ببندید و فقط کافی است کامنتهای منفی و توهین آمیز را پاک کنید. اما چگونه باید این کار را انجام داد؟

چگونه باید نظرات و کامنتهای نامناسب را در اینستاگرام پاک کنید؟

روش سانسور کردن نظرات: شما می توانید به صورت خودکار، کامنت‌هایی را که حاوی کلمات توهین آمیز، منفی و ناسزا هستند را فیلتر کنید. مثلا مشخص کنید کامنتهایی که شامل کلمه «مسخره» هستند، به صورت خودکار پاک شوند و برای شما و دیگر بازدیدکنندگان پیج شما نشان داده نشود. تنها فردی این کامنت را می بیند که خودش آن را ارسال کرده است! برای فعال‌سازی این ویژگی به تنظیمات اینستاگرام و سپس گزینه‌ Comment مراجعه کنید. در بخش Custom Keywords می ‌توانید کلماتی را که دوست دارید حذف شوند را بنویسید و آن‌ها را با علامت کامای انگلیسی (,) از هم جدا کنید. کلمات انتخابی شما می توانند فارسی، انگلیسی و حتی فینگلیش باشند. پس از فعال کردن این گزینه، هر کامنتی که یکی از این کلمات را در خود داشته باشد نه برای شما و نه برای دیگر کاربران پیج شما نشان داده نخواهد شد.

چگونه به کامنت مخاطبان خود در اینستاگرام پاسخ دهید؟

هنگامی که مردم برای شما نظر می گذارند، سوال می پرسند یا تشویقتان می کنند، به آنها بی اعتنایی نکنید! برای قبیله سازی در اینستاگرام، شما باید به کامنت فالوئرهای خود پاسخ دهید و با آنها در ارتباط باشید. همیشه شرایطی را بوجود آورید تا مطمئن باشید که بخش کامنتهای خود را چک کرده اید و نظرات و سوالات را پاسخ داده اید. اگر می خواهید به کامنت خاصی پاسخ دهید، باید از علامت @ در کنار نام کاربری آن پیج استفاده کنید تا آن فرد متوجه شود که به کامنتش پاسخ داده اید. با این روش، می توانید از مردم تشکر کنید، به سوالات آنها در کامنت پاسخ دهید و با آنها در ارتباط باشید. با همین روش ساده، شما می توانید همیشه با مخاطبان خود در ارتباط باشید و در ساخت قبیله خود و تعامل با فالوئرهایتان موفق تر عمل کنید.

چگونه کامنت های اینستاگرام را لایک کنید؟

برای لایک کردن کامنت در اینستاگرام، در ابتدا باید پستی که در آن برایتان کامنت گذاشته شده است را انتخاب کنید و به قسمت کامنتهای آن پست بروید. اگر خوب دقت کنید، مشاهده خواهید کرد که در کنار هر کامنت، یک قلب وجود دارد. اگر قلب کنار آن کامنت را لمس کنید، آن قلب روشن می شود و این کار، به معنای لایک کردن آن کامنت است.

در این نوشته با روش بستن کامنت در اینستاگرام، لایک کردن کامنتها، پاسخ دادن به کامنتها و… آشنا شدید. از اینکه تا انتهای این نوشته با آکادمی فرجی همراه بودید از شما متشکریم.


در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


۹ دیدگاه برای “نکات مهم قابلیت کامنت در اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *