در جلسه اول دوره نوابغ اینستاگرام چه گذشت؟

شما چه دیدگاهی نسبت به اینستاگرام دارید؟

از شما می خواهم کمی به این موضوع فکر کنید و ببینید که در نظر شما، اینستاگرام چه مدل ابزاری است؟

خیلی ها فکر می کنند که اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی ساده است؛ اما به اعتقاد من، اینستاگرام یک گنج به تمام معناست! دوست دارم شما هم دید تازه ای به اینستاگرام داشته باشید.

اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی فوق العاده است که بهترین ابزار برای افراد حرفه ای خواهد بود. شما در هر صنعتی که باشید، با کمک اینستاگرام می توانید به سود فراوان برسید و برند خود را به افراد زیادی معرفی کنید.

من، امیرحسین فرجی، بعد از مدتها مطالعه روی شبکه اجتماعی اینستاگرام، متوجه شده ام که این شبکه اجتماعی عالی، امکانات زیادی دارد و متاسفانه، بسیاری از ما از آنها بی خبر هستیم. بسیاری از افراد نمی دانند که از این بستر عالی چگونه به نفع خودشان استفاده کنند و از این راه، صاحب سود بالا و درآمد شوند. به همین دلیل بود که من دوره نوابغ اینستاگرام را راه اندازی کردم. این دوره را بعد از مدتها تحقیق روی بستر اینستاگرام و نمونه های موفق این شبکه اجتماعی طراحی کردم.

خود من از این به بعد، با نگرش جدیدی روی پیج اینستاگرام خودم یعنی farajiacademy کار می کنم و از اطلاعات این دوره، برای رشد و پیشرفت صفحه اینستاگرامم استفاده خواهم کرد.

نابغه اینستاگرام کیست؟

نابغه اینستاگرام کسی است که تمام راه و روشهای کار با اینستاگرام را بلد است و می تواند از اینستاگرام برای رشد و پیشرفت برند شخصی یا کسب و کار خودش استفاده کند. نابغه اینستاگرام، شبیه به دیگران عمل نخواهد کرد؛ بلکه مفیدتر، اثرگذارتر، دقیق تر و حرفه ای تر از تمام رقیبانش است.

دوره نوابغ اینستاگرام

هدف دوره نوابغ اینستاگرام، آموزش دادن به افراد مشتاق و هدفمند است تا بتوانند به صورت کاملا حرفه ای و قدرتمند در اینستاگرام فعالیت کنند. شاید شما در دیگر محصولات و دوره های من، واژه «قبیله» راشنیده باشید. من به طرفداران و مخاطبان یک کسب و کار، قبیله می گویم. هدف از طراحی دوره نوابغ اینستاگرام، تربیت رهبران قدرتمند و اثرگذار برای قبیله های موفق است.

اهمیت خودشناسی، حتی در اینستاگرام!

در ابتدای دوره نوابغ اینستاگرام، من از شرکت کننده ها خواستم که مشخص کنند چه کاری را دوست دارند انجام دهند و در چه مسیری حرکت کنند.

من به آنها توصیه کردم که مسیرشان را با خودشناسی شروع کنند و با شفافیت کامل به خواسته ها و رویاهایشان فکر کنند. دلیل اینکه بسیاری از افراد مسیرشان را رها می کنند، این است که نمی دانند چرا باید کار خاصی را انجام دهند؛ اما من در همان ابتدای دوره از شرکت کننده ها خواستم که کار خود را با جدیت و تفکر انتخاب کنند. اشتیاق، همان چیزی است که شما را در مسیر نگه می دارد. اشتیاق همان عنصری است که باعث می شود در عین شکست ها و سختی های مسیر، همچنان در راه بمانید و تسلیم نشوید.

 

لطفا اثرگذار باشید…

من موضوعی را به شرکت کننده های دوره نوابغ اینستاگرام گفتم که دوست دارم شما هم از آن مطلع شوید و آن را پیاده سازی کنید. اگر می خواهید موفق شوید، باید روش کاری و فکری خود را بر مبنای «اثرگذاری» بنا کنید؛ یعنی نسبت به موضوعات مختلف خوب فکر کنید، جوانب آن را بسنجید، آن را خوب تجزیه و تحلیل کنید، گامهای عملی آن را پیدا کنید و سپس موضوع را به ساده ترین و موثرترین روش به مخاطبان خود منتقل کنید.

دوست دارم انتخاب کنید که می خواهید به چه انسانی تبدیل شوید و چگونه تاثیرگذار باشید و سپس مسیری که انتخاب کرده اید را با جدیت تمام و با قدرت دنبال کنید. در این دوره من به شرکت کننده های دوره یاد دادم که از نظر شخصیتی رشد کنند و به فردی اثرگذار تبدیل شوند.

مثلا اگر در زمینه زیبایی پوست کار می کنید، علاوه بر کار روی پوست مردم، باید اثرگذار باشید. در صورت رشد شخصی، می توانید روی مردم اثر بگذارید.

من به شرکت کننده های این دوره توصیه کردم که ذهنیت خود را از روی صرفا فروش و کسب درآمد به ایجاد تغییر و اثرگذاری بکشانند و از آنها خواستم که بلندمدت فکر کنند. دوست دارم شما هم مسیر زندگی و فعالیت خود را با مطالعه و تحقیق انتخاب کنید و با جدیت تمام آن را دنبال کنید.

سیستم دوره نوابغ اینستاگرام

دوره نوابغ اینستاگرام بر مبنای یک سیستم طراحی شده است. وجود این سیستم مزایای زیادی دارد. با کمک سیستم، شما می توانید گام به گام به جلو بروید و به اشتباهات خود در طی مسیر، بهتر پی ببرید.

ساخت فونداسیون قدرتمند، جذب مخاطب و طراحی سیستم فروش حرفه ای از جمله بخش های این سیستم است.

در ساخت فونداسیون قدرتمند، ابتدا قواعد بازی در اینستاگرام را به افراد آموزش می دهم، سپس روش شناخت مخاطب هدف را به آنها یاد می دهم و در آخر از آنها می خواهم که پیج حرفه ای خود را بسازند. پیج قدرتمند بر اساس مخاطب هدف و اصول فعالیت در اینستاگرام باید ساخته شود.

در این مطلب قصد دارم درباره محتویات و مطالب جلسه اول دوره نوابغ اینستاگرام با شما صحبت کنم تا ببینید که فرق این دوره با دوره های آموزشی دیگر در چیست؟

 

چرا باید فعالیت در اینستاگرام را به صورت حرفه ای و قدرتمند شروع کنید؟

من جلسه اول دوره نوابغ اینستاگرام را به ساخت فونداسیون قدرتمند اختصاص داده ام. فونداسیون، همان پایه های پیج اینستاگرامی شما است. وقتی شما فونداسیون قدرتمندی داشته باشید، محتوای قدرتمندتری هم خواهید داشت و می توانید بیشتر تاثیرگذار باشید. فونداسیون کار شما، تمام فعالیتهای شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

وقتی شما فونداسیون قدرتمندی داشته باشید، می توانید فورا توجه مخاطب هدف خود را جلب کنید و پیام خود را به سرعت و دقیق به او منتقل کنید. نگران نباشید، چون من تمام این مفاهیم را به صورت کاملا شفاف در دوره توضیح می دهم و نمی گذارم جای سوال در ذهن شما باقی بماند.

وظیفه های اصلی یک نابغه اینستاگرام چیست؟

یک نابغه اینستاگرام، 3 وظیفه مهم و اصلی دارد:

 1. وظیفه اول: فالوورهای جدید را به صفحه اش جذب کند.
 2. وظیفه دوم: افرادی که تازه به صفحه یا قبیله می آیند را به فالوور واقعی تبدیل کند.
 3. وظیفه سوم: فالوور واقعی را به کمک روشهای بازاریابی به خریدار تبدیل کند.

هر محتوایی که برای اینستاگرام تولید می شود، از جمله برگزاری لایو، استوری، ارسال پست و… باید برای رسیدن به یکی از این 3 هدف اصلی باشد.

شما چه نظری درباره یک پیج اینستاگرام دارید؟

از امروز، باید دیدگاه جدیدی نسبت به پیج های اینستاگرامی داشته باشید. پیج اینستاگرامی شما، مانند شبکه ای تلویزیونی است. اگر شبکه های تلویزیونی برنامه منظمی نداشته باشند یا همواره آموزشهای خشک و بی روح بدهند، آیا کسی آنها را دنبال می کند؟ مسلما خیر! همین موضوع برای فعالیت در اینستاگرام هم صدق می کند. شما باید تنوع برنامه ای، لحن مناسب و فعالیت هدفمند در اینستاگرام را جدی بگیرید. برای این کار، باید حتما قواعد بازی در اینستاگرام را بلد باشید.

مثلا یکی از شرکت کننده های این دوره، خانم معصومه سادات رضایی بودند که در زمینه صنایع دستی فعالیت می کردند. پیج اینستاگرام این خانم، شبکه تلویزیونی او است که باید محتواهای متنوع را در آن به نمایش بگذارد و هنرش را به مردم نشان دهد. از طرفی نباید همیشه به صورت تکراری کار کند؛ بلکه باید تنوع داشته باشد. آدرس پیج خانم سادات رضایی bb.joun@ است.

چرا باید قواعد بازی در اینستاگرام را بلد باشید؟

شاید برایتان عجیب باشد؛ اما بسیاری از پیج های اینستاگرام که لایک و بازدید بالایی دارند، درآمدزایی بسیار پایینی دارند، چون قواعد بازی در اینستاگرام را بلد نیستند. وقتی شما اصول اینستاگرام را بلد باشید، می توانید مثل افراد فوق حرفه ای فعالیت کنید و خیلی سریع به درآمد برسید. در این قسمت، من 9 اصل بازی در اینستاگرام را به شرکت کننده ها یاد دادم. این 9 اصل بسیار مفصل است و توضیحات کاملی دارد، ولی دوست دارم از مهم ترین اصل برای حضور در اینستاگرام شما را مطلع کنم.

مهم ترین اصل برای فعالیت در اینستاگرام چیست؟

مهم ترین اصل برای حضور در اینستاگرام، درگیر کردن مخاطب و برقراری ارتباط با او است. هرچه بهتر بتوانید تعامل و ارتباط عمیق را با مخاطب خود برقرار کنید، شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت. برگ برنده، همیشه در دست کسی است که خود را به مخاطبانش نزدیک می کند و با زبان مخاطبش حرف می زند. شما باید بتوانید محاسبه کنید که پستها و مطالب پیج ما، چقدر مخاطبان را درگیر کرده است. با این کار، متوجه خواهید شد که تا چه حد، موفق به برقراری ارتباط با دیگران شده اید.

مثلا یکی از خانمهای دوره، خانم رضایی بود که در زمینه پخت نوعی شیرینی فرانسوی به نام «کروسان» فعالیت می کرد. نحوه پخت شیرینی ها و مواد اولیه شیرینی ها، از جمله موضوعاتی بودند که باید خانم رضایی در پیچ اینستاگرامش به آنها اشاره می کرد تا بتواند مخاطبانش را به سمت خود جذب کند.

نرخ تعامل در اینستاگرام بسیار اهمیت دارد. من به شرکت کننده های دوره، فرمولی را یاد دادم تا بتوانند نرخ تعامل در اینستاگرام را محاسبه کنند و به این موضوع پی ببرند که چقدر در برقراری ارتباط و تعامل با مخاطبان موفق شده اند.

لطفا در اینستاگرام، مانند یک ربات نباشید!

شاید شما هم در اینستاگرام، صفحاتی را دیده باشید که گویی توسط یک ربات اداره می شود! چنین صفحاتی، معمولا طرفداران زیادی ندارد و مردم نمی توانند با آن صفحه، ارتباط چندانی برقرار کنند. راحت بودن و خودمانی بودن، باعث می شود که تعداد بیشتری از مخاطبان با شما ارتباط برقرار کند. با این کار، فرد متوجه می شود که شما، یکی مانند او هستید و نیازهایش را درک خواهید کرد.

در این دوره، شما یاد می گیرید که با زبان مخاطب خود، با او حرف بزنید و برایش داستانهای واقعی تعریف کنید تا بهتر به مفاهیم و مطالب شما پی ببرد.

اهمیت شناخت مخاطب و درک نیازهای او

گفتیم که اصل اینستاگرام، بر پایه ارتباط است و اولین گام برای ایجاد ارتباط، شناخت مخاطب است. با شناخت مخاطب، شما می توانید او را تجسم کنید و برای او محتوا تولید کنید.

مخاطبان و فالوورها در اینستاگرام بسیار اهمیت دارند. شما باید فالوورهای خود را به خوبی بشناسید تا بتوانید به زبان آنها حرف بزنید و نیازهای آنها را بشناسید. مثلا یکی از شرکت کننده های دوره نوابغ اینستاگرام، خانم هستی صفر زاده نام داشت که در زمینه آرایش صورت و میکروپیگمنتیشن ابرو کار می کرد. من به خانم صفر زاده توصیه کردم که تمام سوالات ذهنی مخاطب را در پیج اینستاگرامش برطرف کند تا بتواند اعتماد آنها را جلب کند. آدرس پیج خانم صفر زاده @hastisafarzade_phibrows است.

در قلب و ذهن مخاطبان جای بگیرید!

وقتی مخاطب خود را به خوبی شناختید و نیازهای او را درک کردید، حالا شما می توانید جایگاه خود را در ذهن و قلب مخاطب بسازید و خودتان را نسبت به تمام رقبایتان متمایز کنید. با جایگاه سازی درست، شما می توانید مشتریان را به سمت خود بکشانید و آنها را مجذوب خودتان کنید.

مثلا فرض کنید که شما در زمینه گلدوزی و صنایع دستی کار می کنید. با کمی گشتن در اینستاگرام، تعداد زیادی از پیج های مشابه را خواهید دید که در زمینه گلدوزی و صنایع دستی کار می کنند. اگر می خواهید نسبت به رقبا متمایز شوید، باید در قلب و ذهن مخاطبان خود جای بگیرید. مثلا می توانید به آنها روش گلدوزی را یاد بدهید، در مناسبتها صنایع دستی مرتبط درست کنید و در قلب آنها جای بگیرید.

در جلسه اول دوره نوابغ اینستاگرام، شما 3 روش عالی برای ایجاد تمایز را یاد می گیرید. من به تمام مخاطبانم همیشه توصیه می کنم که به جای بهتر بودن، روی خاص تر بودن تمرکز کنند. برای موفقیت، نیازی نیست بهترین باشید؛ بلکه باید خاص باشید!

آیا شما پیج های اینستاگرامی خاص و متمایز را می شناسید؟

بعد از گشت و گذار و جستجو در اینستاگرام، به تعدادی پیج ایرانی و خارجی برخورد کردم که فعالیت و محصول خاصی داشتند. من این پیج های متمایز را به شرکت کننده های این دوره معرفی کردم. صفحاتی مانند پیج پوریا مظفریان، ravanzaban، banimatch و… از جمله پیج های خاص و متمایزی بودند که من در اینستاگرام مشاهده کردم. هر کدام از این پیج ها توانسته بودند قبیله ای بزرگ داشته باشند و کاملا متمایز از دیگران فعالیت کنند. اگر در دوره نوابغ اینستاگرام شرکت کنید، می توانید روش تمایز با رقبا را یاد بگیرید.

جستجو و یافتن پیج های اینستاگرامی متمایز و مرتبط

بعد از معرفی پیج های خاص و متمایز، از دانشجوهای این دوره خواستم تا خودشان هم دست به کار شوند و تعدادی از این پیج های خاص و متمایز در حرفه خودشان را پیدا کنند. این کارها برای الگو گرفتن انجام می شود تا دیگر نیازی به این نباشد که از صفر شروع کنند. این کار، تکنیک شخم زدن نام دارد. شخم زدن، تکنیک اختصاصی خودم است که واقعا دوستش دارم. به شما قول می دهم که با این تکنیک، می توانید چند ماه جلو بیفتید و سریع تر به موفقیت برسید.

یکی از تکالیف شرکت کننده های این دوره، شخم زدن پیج های اینستاگرام بود.

آقای معدلی، یکی از شرکت کننده ها بود که تصمیم داشت در زمینه طراحی سبک زندگی کارمندی کار کند تا کارمندان، بهره وری بیشتری داشته باشند و وضعیت مالی آنها بهتر شود. پیج اینستاگرام آقای معدلی، karmandeazad@ است و شما می توانید از این طریق با کارشان بیشتر آشنا شوید.

 

 

 

بعد از آشنایی با الگوریتم های اینستاگرام، روشهای ایجاد ارزش در اینستاگرام، روشهای خلق تمایز، یادگیری قواعد بازی در اینستاگرام و نحوه شناخت عمیق مخاطب، قرار شد که تا جلسه بعد، هر کدام از شرکت کننده ها، پیج اینستاگرامشان را به صورت کاملا حرفه ای و متمایز راه اندازی کنند.

اما برای راه اندازی یک پیج حرفه ای و قدرتمند در اینستاگرام به چه چیزهایی نیاز است؟

برای اینکه بتوانید صفحه ای در اینستاگرام بسازید و فعالیت خود را شروع کنید، باید ابتدا در اینستاگرام با استفاده از ایمیل خود، اقدام به ساخت یک صفحه کنید و سپس اقدامات زیر را انجام بدهید:

 • یک نام کاربری مناسب برای پیج اینستاگرام خود انتخاب کنید.
 • لوگوی مناسبی را برای پیج اینستاگرام خود طراحی کنید.
 • بایوی کاملی برای پیج خود بنویسید.
 • دعوت به اقدام مناسبی را در پیج اینستاگرامی خود قرار دهید.
 • اطلاعات تماس را در پیج خود درج کنید تا کاربران با شما در ارتباط باشند.

انجام راهکارهای بالا، از جمله مهمترین تکالیف جلسه اول دوره نوابغ اینستاگرام بود که بچه ها باید انجامش می دادند و خود را برای مرحله بعدی سیستم دوره نوابغ اینستاگرام یعنی جذب مخاطب آماده می کردند.

در پایان جلسه اول هم به شرکت کننده ها توصیه کردم و از آنها خواستم به یاد داشته باشند:

«لطفا درک کنید که اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی فوق العاده است. اینستاگرام، قدرتمندتر از این است که فقط محصولات خود را در آن نمایش بدهید و آنها را بفروشید. اینستاگرام، پتانسیل های زیادی دارد که باید به آنها هم توجه داشته باشید. حالا که در این دوره شرکت کرده اید، می توانید مانند افراد حرفه ای و متخصص در اینستاگرام فعالیت کنید و از این راه، بتوانید به فردی اثرگذار و موفق در اینستاگرام تبدیل شوید.»

بعد از جلسه اول بود که کلی ایده و موضوع به ذهنم رسید تا به بچه ها آموزش بدهم. به نظرم آمد که همه آنها افرادی فعال و مشتاق هستند که دوست دارند در حوزه کاری خود بدرخشند. دوست داشتم در آخرین جلسه دوره، همه آنها را موفق و هدفمند ببینم. به نظرم می رسید که تک تک آنها می توانستند در اینستاگرام بدرخشند و کسب و کاری موفق و متمایز داشته باشند.

 

این مطلب، شرح مختصری از جلسه اول دوره نوابغ اینستاگرام بود. در این جلسه 6 ساعته، شرکت کننده ها با روش ساخت فونداسیون قدرتمند در اینستاگرام پی بردند و متوجه شدند که قواعد بازی در اینستاگرام چیست؟ چگونه می توانند مخاطب هدف خود را بشناسند؟ و چگونه می توانند یک پیج حرفه ای بسازند؟

در جلسه بعدی این دوره، موضوعات مهمی برای شناخت مخاطبان را به شرکت کننده ها آموزش دادم. شرح جلسه دوم دوره نوابغ اینستاگرام را نیز مطالعه بفرمایید.


در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


۵ دیدگاه برای “در جلسه اول دوره نوابغ اینستاگرام چه گذشت؟

 1. ناهید اسکندری گفته:

  مطالب بسیار عالی و اثر گداربود من فقط اینستا رو داشتم تا اطلاعاتمو بالا ببرم و کشتی میزدم ببینم دنیا چه خبره اما الان تا حدودی متوجه شدم خودش دنیایی هست که دوست دارم مهارتم تو این دنیای مجازی حرفه ای کنم و یاد بگیرم سپاس از اقای فرجی که این فرصت و به ما دادن.

 2. مریم گفته:

  سلام متشکرم به خاطر مطالب
  راستش و بدون تعارف چیزهایی که نوشتید خیلی عالی هست ولی من دو تا مشکل و یا علامت سوال دارم
  ۱-از کجا معلوم شعار و تبلیغات نباشه
  ۲- من هیچ چیزی از اینستاگرام بلد نیستم یعنی اصطلاحاتی مثل بایو و …. برام ناآشنا هست
  و در آخر اینکه چون باید پول دوره را قرض بگیرم می ترسم دوباره بی فایده باشد

 3. پریا حبیب زاده گفته:

  سلام پریا هستم
  مطالبتون واقعا عالیه من مشاور سلامت هستم و مشابه پیج من تو اینستا زیاده برای همین واقعا لازمه که متفاوت عمل کنم و مطالب شما بهم خیلی کمک میکنه شاید بعضیاشون رو انجام میدادم تا به امروز اما نه بطور جدی و در چارچوب خاص
  تشکر تشکر تشکر

 4. زهره زینلی گفته:

  عالیه آقای فرجی خوشحالم که باهاتون آشنا شدم من تا حالا هیچ درآمدی از اینستا نداشتم امیدوارم با آموزشهای شما به این هدفم برسم خیلی خیلی ممنون

 5. گلی گفته:

  با درود و عرض ادب
  من اصلا نمی‌دونم چه کاری دوست دارم یا از اینستا برای چه هدفی میتونم استفاده کنم و درآمدزایی داشته باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *