در جلسه سوم دوره نوابغ اینستاگرام چه گذشت؟

در جلسه اول و جلسه دوم دوره نوابغ اینستاگرام، درباره روش های جذب مخاطب و تولید محتوا در اینستاگرام صحبت کردیم و طبق سیستم دوره، نوبت به سومین جلسه رسید…

جلسه سوم دوره نوابغ اینستاگرام، به یکی از مهم ترین موضوعات در اینستاگرام اختصاص داشت. رمز موفقیت پیج های بزرگ اینستاگرام در محتوای این جلسه نهفته بود. من واقعا در طی تحقیقاتم به اهمیت قبیله سازی در اینستاگرام پی برده ام و دوست دارم این موضوع را به خوبی به مخاطبانم بفهمانم. درآمد شما از اینستاگرام با قبیله سازی شما در اینستاگرام رابطه مستقیمی دارد.

چرا قبیله سازی در اینستاگرام بسیار اهمیت دارد؟

در موضوع قبیله سازی، تمرکز ما روی تبدیل فالوور به فالوور واقعی است. قبیله ها از اول زندگی بشر وجود داشته اند. قبیله ها بسیار جذاب هستند. اینستاگرام روی این علاقه مردم به قبیله تمرکز کرده است و امکانی را فراهم کرده که افراد با علائق مشترک دور هم جمع شوند و بتوانند ایده ها، نظرات و علائق مشترک داشته باشند. در یک قبیله، افراد هم هدف هستند و علائق مشترکی دارند. هر قبیله در اینستاگرام، توسط یک «رهبر قبیله» هدایت می شود که همان صاحب پیج است.

 

قبیله چیست؟

قبیله، گروهی از افراد مرتبط به یکدیگر هستند که یک ایده یا علاقه مشترک دارند و توسط یک رهبر هدایت می شوند. ایده یا همان علاقه مشترک، افراد مختلف را به یکدیگر وصل می کند.

اجازه دهید موضوع قبیله را با یک مثال برای شما توضیح دهم. در پیج آقای حمید سپیدنام یا همان مستر تیستر، افرادی در پیج هستند که به غذا اهمیت می دهند. اگر با این آقا آشنا نیستید، نامش را در اینستاگرام جستجو کنید.

مثلا در پیج آقای شایسته که در حوزه لباس زیر فعالیت می کند، افرادی حضور دارند که به پوشش خود اهمیت می دهند و دوست دارند در هر شرایطی شیک به نظر برسند. اعضای قبیله آقای شایسته در پیج hasti.galleri@ علاقه مشترکی دارند و به دنبال خرید لباس های زیر زیبا و باکیفیت هستند.

 

در یک قبیله اینستاگرامی، چه ارتباطاتی وجود دارد؟

وقتی یک قبیله را ایجاد می کنید، باید بتوانید ارتباطات آنها را مدیریت کنید. در هر قبیله، 4 نوع ارتباط وجود دارد و شما باید همه آنها را مدیریت کنید تا به موفقیت برسید. در قبیله اینستاگرامی، شاهد 4 نوع ارتباط زیر خواهید بود:

 • ارتباط رهبر قبیله با فالوئرها: با استوری، لایو، پست و… شما با فالوئرها ارتباط برقرار می کنید.
 • ارتباط فالوئرها با رهبر قبیله: با دادن کامنت، دایرکت، لایو، سوال پرسیدن، تماس گرفتن و… فالوئرها با رهبر خود ارتباط برقرار می کنند.
 • ارتباط فالوئرها با یکدیگر: وقتی فالوئرها جواب هم را می دهند، یعنی با هم ارتباط برقرار کرده اند.
 • ارتباط فالوئرها با غریبه ها: وقتی مسابقه ای برگزار می کنید و از فالوورها می خواهید که دیگران را تگ کنند و پیج شما را به دوستان خود معرفی کنند، یعنی شما با غریبه ها در حال برقراری ارتباط هستید.

هدف قبیله سازی در اینستاگرام چیست؟

همه ما، 2 هدف اصلی در اینستاگرام داریم که باید روی آنها تمرکز کنیم. افزایش تعامل و رشد قبیله، دو هدف اصلی قبیله سازی در اینستاگرام است. ما باید کاری کنیم که مخاطبان با پیج ما درگیر شوند و قبیله ما رشد کند. برای رسیدن به هرکدام از این اهداف، روشهای زیادی وجود دارد؛ مثلا با تعامل مستقیم، محتوای سریالی، استوری، لایو، نظرسنجی و مسابقه می توان تعامل افراد را بیشتر کرد. انجام کارهایی مانند برگزاری مسابقه، پیدا کردن فالوئرهای هدفمند، تبادل تبلیغ، بازاریابی افراد تاثیرگذار و تبلیغات در پیج ها از جمله روشهایی هستند که باعث رشد قبیله می شوند. هر کدام از این روشها به صورت مفصل در جلسه سوم دوره نوابغ اینستاگرام درباره آنها صحبت شد.

افزایش تعامل با مخاطب به چه معنا است؟

افزایش تعامل یعنی اینکه کاری کنیم تا مخاطب ما را دنبال کند. این کار باعث افزایش اعتماد مخاطبان می شود و قبیله ما را بزرگتر می کند. برای افزایش مخاطب با پیج اینستاگرامی روشهای مختلفی وجود دارد؛ از جمله:

 • افزایش تعامل از طریق تعامل مستقیم: یکی از روشهای موثر برای افزایش تعامل، تعامل مستقیم است. تعامل مستقیم یعنی برای هر فردی که برای شما لایک و کامنت می گذارد، به آنها جواب بدهیم. پاسخ به پیام های دایرکت ها در ابتدای کار بسیار اهمیت دارد. اگر کسی شما را فالو کرد، شما هم او را در اینستاگرام فالو کنید و به پستهای او واکنش نشان دهید. وقتی شما به افراد جواب می دهید، به مشتری شما تبدیل می شوند و به آنها حس مهم بودن دست می دهد.
 • افزایش تعامل از طریق محتوای سریالی: محتوای سریالی، یکی از جذاب ترین فرمت های محتوا در اینستاگرام است. با مصاحبه های چند قسمتی، لایو سریالی، مسابقه سریالی و… شما می توانید مخاطب را با خود همراه کنید.
 • افزایش تعامل از طریق استوری: استوری اینستاگرام، جایی برای داستان سرایی است. استوری گذاشتن، اصولی دارد که باید آن را رعایت کنید. بسیاری از افراد، فقط استوری ها را چک می کنند و به استوری اهمیت می دهند. قدرت استوری از پست بیشتر است و باعث می شود که مخاطب، جذب پیج شما شود. در این جلسه، شرکت کننده ها با قابلیت های استوری و ایده های عالی برای گذاشتن استوری بیشتر آشنا شدند و روشهایی را یاد گرفتند تا در اعماق ذهن مخاطب نفوذ کنند و تاثیرگذار باشند.
 • افزایش تعامل از طریق برگزاری لایو: یکی از بهترین انواع ارتباط در اینستاگرام، لایو یا پخش زنده است. شما می توانید از لایو، برای نگه داشتن تعامل با مخاطب استفاده کنید. به کمک لایو، شما می توانید به شناخت عمیقی از مخاطب خود دست یابید. هرچه بیشتر روی مخاطب شناسی وقت بگذارید، بهتر می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید. در این جلسه، من به شرکت کننده ها یاد دادم که برای برگزاری لایو می توانند چه کارهایی انجام دهند و چگونه یک لایو موفق و هدفمند برگزار کنند. از آن جایی که لایو، نرخ جذب مخاطبین را چند برابر می کند، در این جلسه نکات مهمی درباره لایو به دانشجوها آموزش دادم تا به ظرفیت های لایو بیشتر از گذشته پی ببرند.
 • افزایش تعامل از طریق نظرسنجی: مردم در اینستاگرام دوست دارند حرف بزنند و نظر بدهند. با طرح یک سوال چالشی در اینستاگرام، افراد را دعوت می کنیم که کامنت بگذارند. نظرسنجی هم باعث می شود که مخاطب خود را بهتر بشناسیم.
 • افزایش تعامل از طریق برگزاری مسابقه: یکی از اصلی ترین انگیزاننده ها برای انسان، مسابقه و دادن جایزه است. با توجه به اینکه نرخ تعامل در مسابقه بسیار بالا است، برگزاری مساقه باعث می شود که پیج شما لایک و بازدید بیشتری داشته باشد و تعداد دنبال کنندگان شما نیز بیشتر شود. برگزاری مسابقه باعث می شود که بتوانید افراد مردد را با خودتان آشنا کنید و اعتماد آنها را جلب کنید. برای برگزاری مسابقه هم نکات مهمی وجود دارد؛ مثلا برگزاری مسابقه باید هدفمند باشد، قوانین خاصی داشته باشد، زمان بندی مناسبی داشته باشد و جایزه مسابقه هم هیجان انگیز و وسوسه کننده باشد. نکات مهم برگزاری مسابقه در اینستاگرام، یکی دیگر از موضوعات مهم در جلسه سوم دوره نوابغ اینستاگرام بود.

رشد قبیله در اینستاگرام به چه معنا است؟

رشد قبیله در اینستاگرام، یعنی روشهای افزایش فالوئرهای هدفمند در اینستاگرام. با تکنیک های رشد قبیله، شما می توانید فالوئرهای هدفمند را به پیج خود اضافه کنید و موفقیت خود را در اینستاگرام بیشتر کنید. برای رشد قبیله در اینستاگرام راهکارهای جالبی وجود دارد؛ مثلا:

 • رشد قبیله در اینستاگرام از طریق مسابقه تگ کردن دوستان: گفتیم که مسابقه، از بهترین روشها برای جذب افراد است. با کمک مسابقه و تگ کردن دوستان، شما می توانید افراد جدید را به پیج اینستاگرامی خود بیاورید و تعداد فالوورهای بیشتری داشته باشید. روش درست تگ کردن افراد و مکانها را در این دوره یاد می گیرید.
 • رشد قبیله اینستاگرام از طریق پیدا کردن فالوورهای هدفمند: همیشه نمی توانید دست روی دست بگذارید تا فالوورها شما را پیدا کنند و به پیج شما بیایند. اگر می خواهید قبیله اینستاگرامی شما رشد کند، خودتان دست به کار شوید و آنها را پیدا کنید. در پیج های هدفمند، به دنبال مشتریان بالقوه خود باشید و با هر کدام از آنها ارتباط برقرار کنید.
 • رشد قبیله اینستاگرام از طریق تبادل تبلیغ: شما با کمک این روش می توانید به خوبی پیج اینستاگرامی خود را بزرگتر کنید. برای رشد قبیله، شما می توانید در پیج های هم سطح خودتان، تبلیغ بدهید. در این دوره، من به افراد یاد دادم چگونه پیج های مناسب برای تبلیغات را پیدا کنند.
 • رشد قبیله اینستاگرام از طریق تبلیغات در پیج ها: این روش، هزینه بردار است؛ اما ارزشش را دارد و اکثرا با ورود فالوورهای جدید همراه است. اصول تبلیغات در پیج ها را نیز در این دوره به دانشجوهای خوبم آموزش دادم.
 • رشد قبیله اینستاگرام از طریق بازاریابی افراد تاثیرگذار: حتما شما در اینستاگرام افرادی را دیده اید که بسیار معروف هستند و تعداد زیادی دنبال کننده دارند. با کمک افراد تاثیرگذار یا اینفلوئنسرها، شما می توانید قبیله خود را بزرگتر کنید. در هر حوزه ای که هستید، می توانید با جستجو و تحقیق، افراد تاثیرگذار حوزه خودتان را پیدا کنید و به آنها سفارش تبلیغ بدهید. اینکه چه فرد تاثیرگذاری برای کسب و کار افراد مناسب است و کجا باید تبلیغ دهند، از جمله نکاتی بود که با تحقیق جمع آوری کرده بودم و همه آنها را به دانشجوهای این دوره یاد دادم.

چگونه در اینستاگرام باید تبلیغ بدهید؟

چه بخواهید و چه نخواهید، باید روش درست تبلیغ کردن در اینستاگرام را یاد بگیرید؛ زیرا شما برای معرفی برند خودتان، معرفی محصولات، افزایش دنبال کنندگان، جذب مشتری و فروش محصولات و خدمات خود به تبلیغات نیاز دارید.

تبلیغات در اینستاگرام نیز باعث افزایش تعداد فالوورهای شما می شود و نرخ تعامل و میزان فروش شما را افزایش می دهد. تبلیغات در اینستاگرام با هدف افزایش فالوئر هدفمند، افزایش لیست مخاطبین و موفقیت کمپین فروش انجام می شود.

برای اینکه در تبلیغات اینستاگرامی موفق شوید، باید پیج مناسبی را برای تبلیغ کردن انتخاب کنید. پیج مناسب برای تبلیغ کردن باید مخاطب هدف شما را داشته باشد و با موضوع کسب و کار شما متناسب باشد.

در جلسه سوم دوره نوایغ اینستاگرام ، شرکت کننده ها با نکات مهم برای سفارش تبلیغات در پیج ها آشنا شدند و یاد گرفتند که برای تبلیغ کردن در این شبکه اجتماعی باید چه اصولی را رعایت کنند. هم چنین فهمیدند که عناصر بصری مهم یک تبلیغ موفق چیست و چگونه می توانند در تبلیغات خود، جلب توجه کنند.

طراحی تبلیغات موثر در اینستاگرام بسیار اهمیت دارد و در این جلسه، شرکت کننده های دوره با انگیزاننده های احساسی مخاطب، طراحی تصویر جذاب برای کاور تبلیغ، تیترنویسی تبلیغات، کپشن نویسی درست و نحوه ارزیابی تبلیغات آشنا شدند.

آقای حمید اسداللهی، یکی از شرکت کننده های آرام دوره نوابغ اینستاگرام بود که در زمینه ماهی های ماساژور یا فیش اسپا فعالیت می کند. تیترنویسی درست در پیج iranfishspair باعث شد که آقای اسداللهی بتواند مخاطبان زیادی را به پیجش بیاورد و آنها را کنجکاو و علاقه مند کند.

 

 

بعد از بررسی نکات مهم در طراحی تبلیغات موثر، حالا نوبت به آوردن مثال از تبلیغات موفق بود. برای اینکه دانشجوها بهتر به نحوه تبلیغ نویسی و طراحی تبلیغات در اینستاگرام پی ببرند، چندین نمونه موفق در اینستاگرام را به آنها نشان دادم.

سرمایه اصلی یک پیج اینستاگرامی چیست؟

سرمایه اصلی افراد در اینستاگرام، ارتباط آنها با مخاطبین و دیگر پیج ها است. شبکه شما است که ارزش دارد. قبیله هر فرد، مهم ترین دارایی او است. هیچ کس تنهایی ثروتمند نمی شود و شما نیز برای اینکه به موفقیت و ثروت برسید، به مردم نیاز دارید؛ پس چه بهتر که قبیله خود را قدرتمندانه بسازید و تلاش کنید که با دیگر افراد، ارتباطی عمیق برقرار کنید.

در این جلسه بود که از شرکت کننده ها خواستم که واقعا به گنج اینستاگرام اهمیت بدهند و توصیه کردم که به مدت یک هفته روی پیج اینستاگرامشان کار کنند و روش کاری مخصوص به خودشان را پیدا کنند. یعنی روشی که بتوانند با مخاطبان به خوبی تعامل داشته باشند و آنها را به سمت خودشان بکشانند. از آنها خواستم که درباره کسب و کارشان فکر کنند و ببینند که با چه روشهایی می توانند قبیله اینستاگرامی خود را بسازند. هر کدام از روشهای گفته شده در این جلسه، به افراد کمک می کرد تا بهتر بتوانند قبیله سازی کنند و دایره مخاطبانشان را بزرگ و بزرگتر کنند.

باور کنید خود من هم در ابتدای کارم در اینستاگرام بارها شکست خوردم و نتوانستم به هدفم برسم؛ اما ناامید نشدم و ادامه دادم تا توانستم از مخاطبانم بازخورد بگیرم و مخاطبان واقعی و هدفمند خودم را پیدا کنم.

 

جلسه سوم دوره نوابغ اینستاگرام

 

کار عملی جلسه سوم دوره نوابغ اینستاگرام این بود که مطالب گفته شده را مرور کنند، به تولید محتوا و پست در اینستاگرام ادامه دهند و نکات مهم برای قبیله سازی در اینستاگرام را اجرا کنند.

در انتهای این جلسه، خوشحال بودم که نکات مهمی را به شرکت کننده های دوره نوابغ اینستاگرام آموزش داده ام… حالا بیشتر برای موفقیت آنها امیدوار شده بودم.


در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


۲ دیدگاه برای “در جلسه سوم دوره نوابغ اینستاگرام چه گذشت؟

 1. Ariuo گفته:

  سلام چندین بار جهت ارتباط مستقیم با آقای فرجی ایمیل گذاشتم اما متأسفانه جواب نگرفتم چطور میتونم با جناب آقای فرجی بطور مستقیم ارتباط برقرار کنم ممنون از راهنمایی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *