چگونه می‌توان از طریق انجام خدمات ادمین اینستاگرام کسب درآمد کرد؟

در این مقاله به سوال های  پر تکرار پاسخ میدهم که
چگونه می‌توان از طریق انجام خدمات ادمین اینستاگرام کسب درآمد کرد؟ چگونه ادمین پیج اینستاگرام شویم؟
در ابتدا باید گفت که بازارکار این شغل به شدت وسیع بوده و روبه رشد است. یک ادمین می‌تواند با مدیریت همزمان دو الی سه پیج و کار کردن از منزل خود درآمدی بالغ بر ۱۰ میلیون تومان داشته باشد اما فردی را می‌شناسم که با مدرک دکترا، هنوز دنبال حقوق ۳ میلیونی است.
امیرحسین فرجی وقتی به شما می‌گوید چیزهایی که در دانشگاه یادگرفتید را کنار بگذارید به این دلیل است که مهمتر از تحصیلات، مهارت‌هایی ست که شما در زندگی یادگرفته اید، مهارتهای پولساز قرن که یکی از آنها که به شدت هم رو به رشد است، مهارت ادمین اینستاگرام است.

✔️⁩ادمین اینستاگرام کیست؟

ادمین یک واژه‌ی انگلیسی‌ست و به معنای مدیر پیج اینستاگرام است. اما این یک تعریف خیلی کلی ست. ما سه مدل ادمین داریم که وظایف متفاوتی دارند و در سطوح مختلفی فعالیت می‌کنند.

ادمین اینستاگرام کیست

✔️⁩مدل‌های مختلف ادمین

وظایف ادمین سطح یک:

  1. پاسخگویی به کامنت ها، دایرکت‌ها و انتشار محتوا
  2. (پست/استوری)
  3. این معمولی ترین وظایف یک ادمین است.
  4. وظایف ادمین اینستاگرام  سطح دو:
  5. تولید محتوا (پست/استوری)

یعنی این ادمین اینستاگرام علاوه بر وظایف ادمین سطح یک، وظیفه‌ی تولید محتوا را نیز برعهده دارد. پس این ادمین حرفه‌ای تر است و طبیعتاً حقوق بالاتری هم دارد. او به واسطه‌ی داشتن علم تولید محتوا در قالب‌های محتوا این سطح و حقوق را داراست.

علم تولید محتوا شامل چه چیزهایی است؟

اصول تیترنویسی، سناریو نویسی، خلاقیت، کار با برخی از نرم افزارها مثل Premier Pro و غیره، توانایی داستان سرایی، حتی توانایی عکس برداری و فیلم برداری حرفه‌ای هم یک امتیاز محسوب میشود که راجع به این علم به طور مفصل در دوره جامع نوابغ اینستاگرام بحث شده و آموزشهای زیادی وجود دارد.

ادمین سطح شماره 2

مثلا فرض کنید کارفرمای شما تولیدکننده یا فروشنده فلاسک چای است. شما باید به عنوان ادمین سطح دو که توانایی تولید محتوا دارد در مورد این فلاسک سناریو بنویسید و به راحتی تولید محتوا کنید، چه در قالب پست آلبومی چه ویدیو و حتی ویدیو شخصی. مثلا یکی از کارهای بسیار تأثیرگذار داستان سرایی‌ست. شما برای بیان مزیت فلاسک خود نسبت به فلاسک‌های رقیب، به جای برشمردن مزایا، از شیوه‌ی داستان سرایی  استفاده میکنید. مثلا خاطره‌ی سیزده بدری را تعریف میکنید که با خانواده ی همسرتان به گردش رفته بودید و ساعت ۵ بعدازظهر آب این فلاسک جوش بود و فلاسک آنها نتوانسته بود به اندازه کافی آب را داغ نگه دارد.

یادتان باشد ادمین شدن، یک کار سطحی و ساده نیست. پشت تمام این توانمندی ها سال‌ها تجربه و مطالعه نهفته است.
شما می‌توانید ادمین پیج دیگران یا ادمین پیج کاری خودتان باشید. امیرحسین فرجی به جز خودش، یک تیم هم در این قسمت دارد که هرکدام وظایف مختلفی را برعهده دارند. از جمله پاسخگویی به کامنتها، پاسخگویی به دایرکتها، تبلیغات، پستهای آلبومی، پادکستهای صوتی. یعنی ۵ نفر در این حوزه دارند همراه با من در این پیج فعالیت می‌کنند و درآمد خودشان را دارند.
توانایی تولید محتوای خلاقانه یکی از اصلی ترین هنرهای یک ادمین است و پیدا کردن چنین ادمینی واقعا کار سختی‌ست. جالب است بدانید که کامنتها و دایرکت آکادمی فرجی از این سوال پر شده که لطفاً ادمین حرفه‌ای و قابل اعتماد به ما معرفی کنید و این نشان از بازارکار وسیع و در حال گسترش این حرفه دارد.

ادمین سطح شماره ۳

این ادمین علاوه بر تمام وظایف مربوط به دو سطح دیگر، وظیفه‌ی تبلیغات پیج، بالا بردن تعداد فالوورها، طراحی کمپین فروش و تقویم محتوایی را دارد. چنین فردی با توانایی‌های ذکر شده در ایران اصلا نیست یا خیلی خیلی به ندرت وجود دارد.
این ادمین علاوه بر دغدغه‌ی تولید محتوا، دغدغه‌ی افزایش فروش برای پیج را هم دارد. اما لازمه ی بالا بردن فروش چه چیزهایی ست؟ تبلیغات، شناسایی پیج‌های مناسب برای تبلیغ که آموزش مفصل آن در دوره جامع نوابغ هم موجود است، برگزاری کمپین فروش و نظارت بر آن که از همین طریق می‌توان چند برابر هزینه تبلیغات را برگرداند.

درآمد هرکدام از انواع ادمین اینستاگرام چقدر است؟

تعرفه مدیریت پیج ادمین سطح یک: سقف ماهیانه یک میلیون تا یک و نیم میلیون
تعرفه مدیریت پیج ادمین سطح دوم: از یک و نیم میلیون تا سه میلیون عرف این حرفه است.
تعرفه مدیریت پیج ادمین سطح سوم: از ۳ تا ۱۰ میلیون و حتی علاوه بر حقوق ماهیانه می تواند درصدی از فروش را هم به عنوان پورسانت همکاری در فروش، دریافت کند.

✔️⁩روش گرفتن پروژه و برعکس

شما به عنوان کسی که مهارت‌های لازم را یادگرفته و آموزش دیده حالا باید بدانید که چطور و در کجا دنبال پروژه بگردید.
چند روش در اینجا وجود دارد:

۱. ارتباطات شخصی

به افرادی که در اطرافتان می‌شناسید مثل دوستان، اقوام و آشنایان، مذاکره کنید و به آنها پیشنهاد همکاری بدهید.
شکل حرفه‌ای تر آن این است که برای نشان دادن پرستیژ کاری و حرفه‌ای بودن خود، کارت ویزیت چاپ کنید. نام و نام خانوادگی، مهارتها و حوزه‌هایی که در آن تخصص دارید را در آن بنویسید و در نهایت ذکر کنید که برای کسب اطلاعات بیشتر با فلان شماره تماس بگیرند.

۲. استفاده از سایت های دیوار پونیشا و انجام میدم

پونیشا و انجام میدم از سایتهای بزرگ فریلنسری ایران هستند. میتوانید در این سایتها با نام خود یک حساب کاربری ایجاد کنید و توانمندی ها و رزومه ی خود را در دسترس متقاضیان قرار دهید تا بتوانند شما را پیدا کنند.

۳. برندسازی شخصی

یعنی شخصا ادعا کنید که متخصص هستید و حتی پیج اینستاگرام داشته باشید. در این پیج به توضیح حوزه های کاری و تخصص خود بپردازید و بنویسید که برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان به فلان شماره پیام بدهند.
نمونه کارهای خود را منتشر کنید و اگر هنوز با مجموعه‌ای وارد همکاری نشده‌اید محتوایی تولید کنید که توانایی شما را نشان بدهد حتی با یک محصول فرضی.
در حالت حرفه‌ای تر میتوانید سایت داشته باشید و در آن به معرفی خود و کارهایتان بپردازید. دقت داشته باشید که در کپشن هر محتوایی که تولید می‌کنید از #ادمین_اینستاگرام یا #جذب_فالوور استفاده کنید. چون ممکن است کارفرمایان با دنبال کردن این هشتگها یه صفحه‌ی شما هدایت و با شما آشنا بشوند.

۴. دایرکت مارکتینگ

این روش را شخصا بسیار می‌پسندم. شما میتوانید بعد از ساختن پیج و گذاشتن محتوای جذاب، به کسب و کارهایی که احساس میکنید پیج نسبتا فعالی دارند پیشنهاد همکاری بدهید. خودتان و توانمندی های تان را معرفی کنید، آنها را به پیج خود دعوت کنید و حتی از طریق وویس پیشنهاد خود را برای آنها توضیح دهید.

خوبی شغل مدیریت اینستاگرام در این است که بعد از مدتی، افراد شما را به همدیگر معرفی میکنند و کم کم به جایی می‌رسد که تقاضا به قدری زیاد است که شما به تمام آنها نخواهید رسید و باید شروع به تیم سازی کنید.
اما به عنوان یک صاحب کسب و کار چطور می‌توان ادمین حرفه‌ای پیدا و استخدام کرد؟
جستجو در سایتهای پونیشا و انجام میدم
جستجو در گوگل برای خدمات ادمین اینستاگرام
و در آینده آکادمی فرجی از میان دانش آموخته‌های خود، بهترین افراد را به شما معرفی خواهد کرد تا بتوانید با خیال راحت کارهای خود را به افرادی بسپارید که تحت آموزش حرفه‌ای قرار گرفته و مورد تایید گروه ما هستند.

✔️⁩به چه نکاتی در قرارداد ادمین باید توجه کنیم؟

مدت قرارداد:
سعی کنید در ابتدا قرارداد بلند مدت نبندید. یک ماه با او کار کنید، با کیفیت کار و خصوصیات او بیشتر آشنا شوید و بعد با خیال راحت قرارداد بلند مدت امضا کنید.
مکتوب کردن قرارداد، مبلغ یا هزینه‌ی قرارداد، روش پرداخت، روش فسخ قرارداد، و از همه مهمتر شرح دقیق وظایف ادمین.
همچنین باید در قرار داد این جمله ذکر شود که کسورات قانونی بر عهده‌ی ادمین نمی باشد.

✔️⁩راهکارهای حفظ امنیت پیج ادمین دار

۱. ادمین اینستاگرام از آشنایان و افراد مورد اطمینان شما باشد.

حتی برخی از افراد عزیزان خود را به دوره‌های جامع می‌فرستند تا بتوانم کار پیج خود را به آنها بسپارند و خیالشان از این بابت راحت باشد.

۲. گرفتن سفته یا ضمانت

می‌توان با توجه به تعداد فالوورهای پیج و به ازای هر نفر مثلا ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ تومان از فرد سفته به عنوان ضمانت دریافت کرد.

۳. استفاده از خدمات سایت نوین هاب

صاحب پیج در این سایت یک حساب کاربری باز میکند، پیج خود را به آن متصل کرده و به جای نام کاربری و پسورد اصلی، اطلاعات ورود به این سایت را فقط به ادمین اینستاگرام میدهد.او میتواند تمام خدمات را از طریق همین پیج انجام دهد اما به دایرکتها دسترسی نخواهد داشت.

۴. بازگردانی پیج از طریق مکاتبه با اینستاگرام و استفاده از اطلاعات اولیه‌ای که شما با آن ثبت نام کرده‌اید.

در این حالت خیلی ضروری ست که شما از اطلاعات واقعی مثل ایمیل اصلی و شماره‌ای که در اختیار دارید استفاده کنید تا مراحل اهراز هویت شما ساده‌تر انجام شود.

اگر شما خودتان ادمین پیج اینستاگرام خودتان هستید ما پیشنهاد می کنیم که مقاله های رایگان مربوط به بازاریابی و فروش در اینستاگرام را حتما ببنید.


در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *