بهترین اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام در سال 2019

بهترین اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام در سال 2019

این روزها اجرای کمپین های بازاریابی در اینستاگرام بسیار متداول شده است. در سال 2017، حدود 70 درصد از کمپین های تبلیغاتی در اینستاگرام برگزار شده بود؛ در حالی که در سال 2016، کمتر از 50 درصد کمپین ها در فضای اینستاگرام اجرا شده بودند. با توجه به این تحلیل و آمارها متوجه می شویم که استفاده از اینستاگرام برای فروش و بازاریابی، بسیار رونق گرفته است.

اگر تصمیم گرفته اید که اینستاگرام را برای کسب و کار خود استفاده کنید، باید بدانید که تصمیم خوبی گرفته اید. زمانی که شروع به فعالیت جدی در اینستاگرام کردید، باید بتوانید میزان موفقیت خود را اندازه گیری کنید. بدون معیارهای مناسب و ابزارهای تحلیل اینستاگرام، شما هرگز نمی توانید برای افزایش تعداد فالوورهای پیج یا افزایش تعامل آنها با صفحه اینستاگرام برنامه ریزی کنید.

تعداد زیادی از برنامه های تجزیه و تحلیل در اینستاگرام وجود دارد که شما می توانید از آنها برای بررسی مسیر موفقیت خود استفاده کنید و روش کاری خود در اینستاگرام را بهتر و بهتر کنید. در این نوشته از آکادمی فرجی، می خواهیم شما را با بهترین اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام آشنا کنیم که همگی آنها رایگان هستند. با استفاده از این اپلیکیشن های رایگان، شما می توانید پست ها، استوری و دیگر فعالیت های خود در اینستاگرام را تجزیه و تحلیل کنید و با قدرت بیشتری در اینستاگرام حضور داشته باشید.

اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام

اپلیکیشن های رایگان مناسب برای تحلیل در اینستاگرام

در دوره نوابغ اینستاگرام، درباره اهمیت تحلیل در اینستاگرام صحبت کردم و تائید کردم که باید از میزان درگیری و تعامل افراد با پیج اینستاگرام خود باخبر شوید و حالا قرار است ابزارهای تحلیل در این شبکه اجتماعی را به شما معرفی کنم.

اپلیکیشن های زیر، جزو نرم افزارهای مناسب برای تجزیه و تحلیل در اینستاگرام هستند که در سال 2019، به عنوان بهترین اپلیکیشن ها انتخاب شده اند:

·        Instagram Insights

·        Iconosquare

·        Squarelovin

·        Crowdfire

·        Pixlee

·        Union Metrics

·        Socialbakers

 

ادامه این نوشته را بخوانید تا با هر کدام از این نرم افزارها بیشتر آشنا شوید و امکانات آنها را درک کنید.

آشنایی با طرز کار اپلیکیشین های تحلیل اینستاگرام

  • Instagram Insights

اگر شما یک پیج کسب و کاری در اینستاگرام داشته باشید، به صورت رایگان می توانید از ابزار  Instagram Insightsاستفاده کنید. ابزار Insights به شما نشان می دهد که مخاطبان شما در چه ساعتی از شبانه روز در اینستاگرام حضور دارند، کدام یک از پست های شما محبوب تر هستند و تعداد نمایش پست های شما در اینستاگرام چقدر است. ابزار Instagram Insights به صورت کلی، تجزیه و تحلیلی از پستهای شما در اینستاگرام و به صورت کلی اکانت شما می دهد که می توانید از آن برای بررسی نقاط ضعف و قوت خود استفاده کنید.

اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام

  • Iconosquare

اپلیکیشن Iconosquare، یک ابزار مناسب برای بازاریابی در اینستاگرام است. این پلتفرم به شما این اجازه را می دهد که پست های جدید خود را برنامه ریزی کنید، روی نظرات مردم درباره محصولات و کسب و کار خود تمرکز کنید و فعالیت خود در اینستاگرام را تجزیه و تحلیل کنید. با کمک اپلیکیشن Iconosquare، شما می توانید میزان تعامل افراد با پست های اینستاگرام، تعداد نمایش پست ها، افزایش تعداد فالوورها و حتی درصد تعامل با استوری های پیج اینستاگرام خود را تحلیل کنید.

Iconosquare همچنین به شما این امکان را می دهد که بتوانید هشتگ های خود را ردیابی کنید و از روش کار رقیبان خود مطلع شوید. این امکان به بازاریابها این امکان را می دهد که پستهای خود را با توجه به واکنش های مردم و موضوعات موردعلاقه آنها تجزیه کنند. شما می توانید به صورت آزمایشی و به مدت 2 هفته از این پلتفرم استفاده کنید و اگر از آن راضی بودید، به کاربر دائمی آن تبدیل شوید.

اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام

  • Squarelovin

یکی از ابزارهای رایگان برای تجزیه و تحلیل در اینستاگرام، ابزار Squarelovin است که به شما این امکان را می دهد که پیشرفت های خود در طول سال را مشاهده کنید. به عنوان مثال می توانید تحلیل ماهانه پست های اینستاگرام خود را بررسی کنید و برای فعالیت های بعدی خود برنامه ریزی داشته باشید. به علاوه، می توانید میزان تعامل کاربران با پستهای خود را به تفکیک ماه، روز و حتی ساعت انتشار آن مشاهده کنید. این پلتفرم همچنین به شما پیشنهاد می دهد که موضوعات جذاب از نظر مخاطبانتان را بیشتر منتشر کنید و چه کارهایی انجام دهید تا میزان تعامل کاربران با پستهای شما بیشتر شود. شما می توانید حتی زمان انتشار پستهای خود را جوری تنظیم کنید که به محض انتشار پستها، کاربران زیادی آن را مشاهده کنند.

اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام

  • Crowdfire

پلتفرم Crowdfire به بازاریابها و صاحبان کسب و کار در اینستاگرام این اجازه را می دهد که پست های اینستاگرام خود را زمان بندی کنند، عملکرد خود را ارزیابی کنند و بتوانند محتوای مرتبط با کسب و کار خود را در سراسر اینترنت پیدا کرده و منتشر کنند. این اپلیکیشن مقاله ها و تصاویر مرتبط با کسب و کارتان را به شما پیشنهاد می کند و به مدیران کسب و کار در اینستاگرام این امکان را می دهد که محتوای مربوط به استراتژی های پیج اینستاگرامشان را پیدا کنند. ابزار Crowdfire، آمارها و نتیجه تجزیه و تحلیل ها را در قالب نمودارهای جذاب به افراد نشان می دهد. همچنین قابلیت های پیشرفته ای در این ابزار وجود دارد که به شما کمک می کند در زمان طولانی در اینستاگرام فعالیت کنید و همیشه هم نتایج خوب دریافت کنید.

اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام

  • Pixlee

ابزار Pixlee، یک امکان رایگان و پرکاربرد است که به شما این اجازه را می دهد که میزان تعامل افراد با پیج اینستاگرام خود را اندازه گیری کنند و بتوانند فالوورهای جدید را به پیج اینستاگرامشان جذب کنند. به علاوه ابزار Pixlee به افراد و برندها کمک می کند که خدمات و محصولات خود را تبلیغ کنند. همچنین اینفلوئنسرها و افراد تاثیرگذار در کسب و کار شما را معرفی می کند تا بتوانید با روش بازاریابی با اینفلوئنسرها، کمپین های فروش موثرتری برگزار کنید و میزان فروش خود در اینستاگرام را افزایش دهید.

اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام

  • Union Metrics

استفاده از ابزار Union Metrics رایگان نیست، اما شرکت سازنده این پلتفرم به شما این امکان را می دهد که به مدت 1 ماه به صورت آزمایشی از آن استفاده کنید. ابزار Union Metrics به شما نشان می دهد که کدام هشتگ ها باعث افزایش مشارکت شما می شود، کدام پست ها باعث افزایش تعامل مخاطبان با پیج اینستاگرامی می شود و در چه زمانی، اکثر مخاطبان شما از اینستاگرام استفاده می کنند. اگرچه این ابزار فقط 30 روز رایگان است؛ اما در همین مدت کوتاه نیز می توانید تحلیلهای کوتاه مدت پیج اینستاگرام خود را انجام دهید و الگوهای موفقیت خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام را پیدا کنید.

اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام

  • Socialbakers

شاید در میان همه این ابزارها، ابزار Socialbakers به جذابیت سایر نرم افزارها نباشد؛ اما باز هم می توانید اطلاعات مهمی را از این اپلیکیشن به دست آورید. در پلتفرم Socialbakers، شما می توانید پستهایی که بیشترین میزان لایک و بیشترین کامنت دارند را پیدا کنید و از فیلترهای قدرتمند این پلتفرم برای تجزیه و تحلیل فعالیت خود در اینستاگرام استفاده کنید. علاوه بر اینها، ابزار Socialbakers، گزارشی از رقبای شما در اینستاگرام را ارائه می دهد تا بتوانید خود را با آنها مقایسه کنید و متوجه شوید که در فضای رقابتی خود با چه افرادی طرف هستید و برای موفقیت کسب و کار خود باید چه کارهایی انجام دهید؟

اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام

در این نوشته با بهترین اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام در سال 2019 آشنا شدید. با استفاده از این اپلیکیشن ها، شما می توانید فعالیت خود در اینستاگرام را تجزیه و تحلیل کنید و ضمن افزایش تعداد فالوورها، به صورت موثرتری در اینستاگرام حضور داشته باشید.

 

 


در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


۱ دیدگاه برای “بهترین اپلیکیشن های تحلیل اینستاگرام در سال 2019

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *