7ویژگی جدید اینستاگرام

7 ویژگی جدید اینستاگرام که به آن اضافه خواهند شد!

به زودی، ویژگی های جدیدی به اینستاگرام اضافه خواهند شد که باعث راحتی کاربران اینستاگرام می شود. در حال حاضر، اپلیکیشن اینستاگرام، بیش از 500 میلیون کاربر فعال دارد و در تلاش است که رضایت کاربران خود را بیشتر کند.

شاید شنیده باشید که در به‌روزرسانی‌های اینستاگرام قرار است تعداد لایک های موجود در پیج اینستاگرام را پنهان کند تا افراد نتوانند به تعداد لایکهای یک صفحه خاص پی ببرند. این موضوع صحت دارد و علاوه بر این تغییر، قرار است اتفاقات هیجان انگیز دیگری در این برنامه بیفتد که مطمئنا شما نیز از این تغییرات استقبال خواهید کرد.

در آپدیت جدید اینستاگرام، اینفلوئنسرها و افراد تاثیرگذار امکانات بیشتری برای تبلیغ محصولات و خدمات خود دارند و می توانند بیشتر بازاریابی کنند.

این مقاله، با توجه به صحبتهای  Adam Mosseri نوشته شده است که یکی از اعضای تیم توسعه دهندگان اینستاگرام و فیسبوک است. بیشتر از این شما را منتظر نمی گذاریم و به سراغ 7 ویژگی جدید اینستاگرام در سال 2019 می رویم.

 

7 ویژگی جدید اینستاگرام در سال 2019

 

7 ویژگی جدید اینستاگرام در سال 2019

در سال 2019، باید منتظر این اتفاقات در اینستاگرام باشید:

 

ویژگی شماره 1: امکانات جدید برای گرفتن عکسهای استوری

بسیاری از کاربران اینستاگرام به بخش استوری اینستاگرام توجه ویژگی دارند و به همین دلیل است که توسعه دهندگان اینستاگرام این ویژگی جدید و جذاب را به اپلیکیشن اینستاگرام اضافه کرده اند.

در سال 2019، دوربین جدید و متفاوتی برای استوری های اینستاگرام در نظر گرفته شده است که با کمک آن می توان استوری های زیبا و متفاوتی ایجاد کرد.

با کمک این دوربین جدید، می توان روشهای جدید و خلاقانه را روی استوری ها انجام داد؛ مثلا وقتی شما از دوربین استفاده می کنید و قصد گرفتن عکس برای اینستاگرام را دارید، می توانید از گزینه های دیگر مانند بومرنگ، سوپر زوم و چرخش تصاویر استفاده کنید. با رفتن به سمت چپ دوربین، شما به همه ابزارهای کاربردی و خلاقانه مانند گیف ها، استیکرها، متن های آماده و… نیز دسترسی خواهید داشت. این ویژگی به کاربران این اجازه را می دهد که استوری های خود را بدون نیاز به بارگذاری عکس و فیلم ایجاد کنند.

 

7 ویژگی جدید اینستاگرام در سال 2019

 

ویژگی شماره 2: جمع آوری پول بیشتر به کمک استیکرهای جدید و خاص اینستاگرام

در آپدیت جدید اینستاگرام، برچسب های جدیدی را مشاهده خواهید کرد که متعلق به استوری های اینستاگرام هستند. این استیکرها به افراد اجازه می دهد که به سادگی دوربین گوشی خود را فعال کنند، عکس بگیرند یا عکس خود را آپلود کنند، روی نماد برچسب ها (استیکرها) ضربه بزنند و برچسب اهدای پول و جمع آوری کمک های نقدی را انتخاب کنند. اگر شما نیز اهل جمع آوری کمک های نقدی از دیگران باشید، می توانید خیلی راحت استیکرهای مربوط به این کار را جستجو کنید و با کمک ابزارهای خلاقانه، برای جمع آوری کمک های مالی اقدام کنید. این امکان اینستاگرام به صورتی است که در هنگام برگزاری لایو، می توانید مردم را برای کمک نقدی ترغیب کنید. به این صورت که افراد می توانند صفحه لایو شما را بالا بکشند و مبلغ موردنظرشان را واریز کنند.

 

7 ویژگی جدید اینستاگرام در سال 2019

 

 

ویژگی شماره 3: ایجاد پروفایل به کمک ابزار Profile Creator

وقتی که پای ساخت ابزار جدید اینستاگرام یعنی Profile Creator (ایجاد پروفایل) به میان می آید، بعضی از اینفلوئنسرها نگران می شوند که آیا آنها هم باید پروفایلشان را عوض کنند یا خیر. به کمک Profile Creator شما می توانید به ابزارهای تجزیه و تحلیل بیشتری دسترسی داشته باشید. این ابزار به شما کمک می کند در زمانی که مخاطبان شما آنلاین هستند، آمار تعامل آنها با سایت خودتان را اندازه گیری کنید و به بازخوردهای پیج خود بیشتر پی ببرید.

برای اولین بار در اینستاگرام، صاحبان پیج اینستاگرام می توانند به تاریخ فالو کردن یا آنفالو کردن افراد پی ببرند. این موضوع برای تولیدکنندگان محتوای اینستاگرام، بسیار کاربردی و مفید خواهد بود؛ زیرا آنها می توانند متوجه شوند که تعداد فالوورهای پیج آنها چه زمانی ریزش داشته و چه زمانی رشد کرده است. همچنین اینستاگرام در نسخه جدید خود به صاحبان پیج این امکان را می دهد که پیام های خود را فیلتر کنند. یعنی به افراد این اجازه را می دهد که پیامهای دوستان و اشخاص خاصی را اولویت بندی کنند تا هیچ پیام مهمی را از دست ندهند. همچنین می توان پیام ها را با توجه به تاریخ و زمان آنها منظم کنند.

 

در نسخه به روز شده اینستاگرام، اینفلوئنسرها این امکان را دارند که روش تماس خود با مخاطبین را انتخاب کنند. ایمیل، ارسال متن، تماس و… از جمله روشهایی هستند که افراد می توانند با فالوورهای خود در ارتباط باشند. در نسخه جدید، اینستاگرام به افراد این اجازه را می دهد که پیام های بی محتوا را نادیده بگیرند و به پیام های مهم و معنادار توجه کنند.

ویژگی شماره 4: خرید سریع پوشاک در اپلیکیشن اینستاگرام

به زودی اینستاگرام به شیوه ای برنامه ریزی می شود که خرید محصولات سریعتر صورت بگیرد. هر زمان اینفلوئنسرها لباس خاصی بپوشند، طرفداران فرد می توانند آن محصول را بدون خروج از برنامه، سریعتر خریداری کنند.

این ویژگی برای تمام کاربران اینستاگرام نیست و فقط چهره های مشهور، هنرمندان، تولید کنندگان بزرگ و ورزشکاران می توانند از این ویژگی جدید استفاده کنند. با استفاده از برچسب گذاری لباس ها در اینستاگرام، بازدیدکنندگان و فالوورها می توانند سریعا آن لباس را خریداری کنند.

این ویژگی برای افراد تاثیرگذار و مشهور در اینستاگرام چه معنایی دارد؟ کسب هزاران دلار یا تومان در یک روز! تا امروز، اینفلوئنسرها راه مستقیمی برای فروش محصولات در اینستاگرام نداشتند و فقط می توانستند لینک محصولات را در پست ها یا استوری خود قرار دهند که این موضوع باعث فروش محصولات در خارج از اینستاگرام می شد؛ اما با برچسب جدید خرید محصولات، اینفلوئنسرها می توانند به عنوان فروشندگان واقعی عمل کرده و به طور مستقیم در اینستاگرام خرید کنند. این ویژگی باعث همکاری گسترده میان اینفلوئنسرها و شرکت ها و برندها می شود.

یکی از مزایای این ویژگی جدید این است که کسب و کارها می توانند سریعتر بازاریابی کرده و محصولات خود را بفروشند. معمولا افراد به اینفلوئنسرها بیشتر اعتماد دارند و زمانی که مشاهده می کنند آنها از محصول خاصی استفاده می کنند، برای خرید آن لباس یا وسیله بیشتر ترغیب می شوند. در نتیجه فروش سریعتر اتفاق می افتد.

در به روز رسانی سال 2019 اینستاگرام، درصدی از پول فروش محصولات به افرادی تعلق می گیرد که در پست خود، برچسب آن محصول را درج کرده اند و به نوعی، آن محصول را تبلیغ کرده اند.

 

7 ویژگی جدید اینستاگرام در سال 2019

 

ویژگی شماره 5: ساخت فیلترهای شخصی برای استوری های اینستاگرام

بسیاری از افراد از آمدن چنین امکاناتی به اینستاگرام استقبال می کنند. شاید شما هم یکی از افرادی باشید که دوست دارید فیلترهای مخصوص به خودتان را داشته باشید و استوری های اینستاگرام را با سلیقه خودشان درست کنند. افرادی که با کامپیوتر به اینستاگرام می آیند هم می توانند این فیلترهای شخصی را در کامپیوترشان بسازند و از آنها استفاده کنند.

در ابتدا فقط اینفوئنسرها، بازیگران و هنرمندان می توانند از این فیلترهای شخصی استفاده کنند؛ اما به تدریج تمام افراد و صاحبان مشاغل می توانند این فیلترها را بسازند و به کار بگیرند.

بنا به گفته های صاحب اصلی اینستاگرام، مارک زاکربرگ با این فیلترهای شخصی، شاهد هزاران فیلتر خلاقانه و جدید خواهیم بود. خلق فیلترهای شخصی برای کسب و کارها و برندها نیز بسیار کاربردی خواهد بود؛ زیرا مثلا افرادی که در زمینه وسایل آرایشی و بهداشتی فعالیت می کنند، می توانند فیلترهای مربوط به استفاده از وسایل آرایشی خود را بسازند و اجازه دهند که دیگران تاثیر محصولاتشان را مشاهده کنند و ببینند که آن محصولات آرایشی به آنها می آید یا خیر؟

 

7 ویژگی جدید اینستاگرام در سال 2019

 

این فیلترها، ابزاری برای تبلیغ کسب و کارها نیز محسوب می شود؛ زیرا افراد برای استفاده از فیلترهای یک برند خاص، باید به آن برند مراجعه کنند و این موضوع باعث درگیری افراد با کسب و کارها می شود.

یکی از قدرتهای ابزارهای جدید اینستاگرام این است که افراد بدون داشتن هیچ دانش خاصی می توانند از آنها استفاده کنند.

 

7 ویژگی جدید اینستاگرام در سال 2019

 

ویژگی شماره 6: پنهان شدن تعداد لایک های اینستاگرام

اوایل ماه جاری، تصاویری منتشر شد که نشان می داد تیم اینستاگرام در حال آزمایش ویژگی جدیدی در اینستاگرام هستند که آن ویژگی، پنهان شدن تعداد لایک ها است.

البته بعضی از افراد هم بر این اعتقاد هستند که چنین اتفاقی نمی افتد؛ اما باید انتظار چنین چیزی را در اینستاگرام داشته باشیم. در ماه آینده، پنهان شدن تعداد لایک ها در کانادا آزمایش می شود و در صورت موفقیت این آزمایش، در دیگر کشورها نیز پیاده سازی خواهد شد.

بنا بر گفته های آدام موسِری (Adam Mosseri)، هدف از اجرای این ویژگی در اینستاگرام این است که شبکه اجتماعی اینستاگرام را به محیطی با فشار کمتر تبدیل کند. آدام موسِری بیان کرده است که در حال حاضر افراد به تعداد لایک های پیج خود بسیار اهمیت می دهند و همواره نگران این هستند که در صورت کم بودن تعداد لایک هایشان، پستهای آنها موردتوجه دیگران قرار نگیرد. در به روز رسانی اینستاگرام، فقط صاحب پیج می تواند تعداد لایک های پستها را مشاهده کند و دیگران چنین امکانی را ندارند. با پنهان شدن تعداد لایک ها، شما می توانید متوجه شوید که چه افرادی پست شما را لایک کرده اند و دیگر نگران آمار لایک ها و زیاد یا کم بودن آنها نباشید.

این ویژگی جدید، عملکرد کاربران اینستاگرامی را به صورت کامل تغییر می دهد. بررسی تیم اینستاگرام نشان داده است که تعداد لایکهای یک پست، فقط یک نماد است و معیار خوبی برای اندازه گیری موفقیت پیج های اینستاگرام نیست.

پنهان شدن تعداد لایک ها، با هدف ارائه محتواهای معتبرتر و بدون درنظر گرفتن رقابت با دیگران انجام می شود تا افراد بتوانند محتواهای صحیح و کاربردی را بدون توجه به تعداد لایکها منتشر کنند.

زاکربرگ در سخنرانی اش گفته است که هدف از این کار این بود که مردم بیشتر روی ارتباط درست با دیگران تمرکز کنند و کمتر به تعداد لایکهای یک پست توجه کنند.

 

7 ویژگی جدید اینستاگرام در سال 2019

 

ویژگی شماره 7: اضافه کردن حالت Away Mode و مبارزه با کامنتهای توهین آمیز

اینستاگرام چندین ویژگی جدید برای مبارزه با توهین و خشونت در اینستاگرام اضافه خواهد کرد. آدام موسِری توضیح داد که این ویژگی های جدید، عمق توهین ها و مسائل حساس در اینستاگرام را بررسی کرده و جلوی گسترش توهین و قلدری در اینستاگرام را خواهد گرفت. برای این منظور، اگر کاربردی کامنتی با محتوای منفی و توهین آمیز نوشت، قبل از پست کامنتش، اینستاگرام به او هشدار می دهد که کامنت او خارج از قوانین اجتماعی اینستاگرام نوشته شده است. با این کار، نظرات منفی سانسور نمی شوند؛ اما به فرد فرصتی داده می شود تا بایستد و درباره کامنتش فکر کند و بعد آن را ارسال کند.

یکی از ویژگی های جدید اینستاگرام، حالت Away Mode است. گاهی اوقات پیش می آید که به دلیل جابه‌جایی، مسائل روحی، تغییر در زندگی، تغییر شغلی و سفر، بخواهید که مدتی از اینستاگرام فاصله بگیرید. در این صورت، شما می توانید با کمک حالت Away Mode از اینستاگرام خارج شوید. این ویژگی به کاربران اینستاگرام اجازه می دهد که از اطلاعیه ها و فعالیتهای اینستاگرام دور باشند و بدون حذف حساب کاربری خود، از این شبکه اجتماعی بیرون بیایند.

در این نوشته با 7 ویژگی جدید اینستاگرام در سال 2019 آشنا شدید. اینطور که پیداست، اینستاگرام هر روز در حال توسعه و تغییر است و فقط افرادی می توانند از این شبکه اجتماعی استفاده کنند که قوانین بازی در اینستاگرام را بلد باشند و بتوانند از فضای اینستاگرام به نفع کسب و کارشان استفاده کنند.

در دوره نوابغ اینستاگرام، شما اصول کار با اینستاگرام را یاد می گیرید و می توانید مانند افراد حرفه ای در این شبکه اجتماعی قدرتمند فعالیت کنید و پول درآورید. اگر به فضای اینستاگرام و فعالیت در آن علاقه دارید، در دوره رایگان نوابغ اینستاگرام شرکت کنید.


در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *