متن ترجمه شده و کامل شرایط و قوانین اینستاگرام در سال 2019

 

به اینستاگرام خوش آمدید!

وقتی یک حساب کاربری در اینستاگرام ایجاد می کنید یا از اینستاگرام استفاده می کنید، به نوعی اعلام می کنید که با شرایط و قوانین اینستاگرام موافق هستید.

اینستاگرام، یکی از محصولات شرکت فیسبوک است و برای استفاده از آن، شما باید با قوانین شرکت فیسبوک موافق باشید. در ادامه، با اپلیکیشن اینستاگرام و قوانین استفاده از آن بیشتر آشنا خواهید شد. این مطلب، برگرفته از سایت رسمی اینستاگرام است و توسط تیم آکادمی فرجی به فارسی ترجمه شده است. اگر دوست دارید قوانین اینستاگرام به فارسی را بخوانید، تا انتهای این مطلب، همراه وب سایت آکادمی فرجی باشید.

اینستاگرام چه سرویسی به شما ارائه می دهد؟

ما اپلیکیشن اینستاگرام با تمام سرویس ها و خدماتش را به شما ارائه می دهیم که شامل اپلیکیشن اینستاگرام، تکنولوژی ها، برنامه ها و خدمات خاص این برنامه است. ما تمام این فناوری ها را برای پیشبرد ماموریت اینستاگرام به شما ارائه می دهیم.

ماموریت اصلی اینستاگرام این است که: شما را به افراد و چیزهایی که دوست دارید نزدیکتر کند.

ما به شما این فرصت را می دهیم که با دیگران ارتباط برقرار کنید، به آنها نزدیک شوید، با افراد جدید آشنا شوید، فرصتهای جدید را کشف کنید و موارد جالب در اینستاگرام را به اشتراک بگذارید. در اپلیکیشن اینستاگرام، ما سیستمی را ایجاد کرده ایم که آن سیستم متوجه می شود که شما و دیگران به چه چیزی اهمیت می دهید و دوست دارید از طریق اینستاگرام، چه چیزهایی را به دست آورید. شما می توانید با کمک اپلیکیشن اینستاگرام، محتواهای دلخواه خود را برجسته تر کنید، پیشنهادات جالب را درک کنید، افراد موردعلاقه خود را دنبال کنید و کارهای جالبی را با دوستان خود در محیط اینستاگرام انجام دهید.

ما به شما کمک می کنیم تا در محیطی بزرگ، ایمن و مثبت، فعالیت کنید. در اینستاگرام، تیم ها و ابزارهایی وجود دارد که به شما کمک می کنند تا تجربیات مثبتی از فعالیت در اینستاگرام داشته باشید. ما همچنین تیم ها و سیستمهایی داریم که با سواستفاده و انتشار محتواهای نامناسب مقابله می کند. در نتیجه در محیط اینستاگرام، شما شاهد رفتارهای فریبکارانه و مضر نخواهید بود. ما از تمام اطلاعات شما و سایر حساب های کاربری در اینستاگرام محافظت می کنیم و اجازه نمی دهیم که محتوای مبتذل و نامناسب در اینستاگرام منتشر شود.

فناوری اینستاگرام به گونه ای است که به شما کمک می کند در کنار افراد بوده و رو به رشد باشید. اگر خدمات خاصی را ارائه می دهید، باید بدانید که در اینستاگرام با یک جامعه جهانی روبرو هستید و می توانید آنها را با خدمات و محصولات خود آشنا کنید. اینستاگرام به شما این فرصت را می دهد تا با دیگران آشنا شوید، کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید، خدمات خود را به افراد ارائه دهید، کسب درآمد کنید، از نظرات افراد بازخورد بگیرید و اطلاعات به دست آمده را تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید خدمات خود را بهبود ببخشید. در اینستاگرام از تکنولوژی هوش مصنوعی استفاده شده است که اعمال فرآیندهای پیچیده و خودکار را ممکن ساخته است. در نتیجه به یاد داشته باشید که اینستاگرام، یک محیط فوق العاده برای فعالیت کردن و پیشرفت است.

در محیط اینستاگرام، شما این فرصت را دارید که با برندهای دیگر، محصولات و خدمات دیگران آشنا شوید و از آنها استفاده کنید. در اینستاگرام، تبلیغات و پیشنهادات جالب را به شما نشان خواهیم داد که معتقدیم آن تبلیغات و محصولات برای شما کاربردی و مهم هستند. ما در اینستاگرام سعی می کنیم که محتواهای موردعلاقه تان را به شما نشان دهیم تا دقیقا به خواسته ها و علائق خود دسترسی داشته باشید.

اینستاگرام، محیطی برای تحقیق و نوآوری است. تیم اینستاگرام و کارمندان این شرکت بزرگ دائما در تلاش هستند تا خدمات بهتری به شما ارائه دهند و تجربه لذت بخش تری را برای شما خلق کند.

 

قوانین اینستاگرام

قوانین انتشار محتوا و اطلاعات در اینستاگرام به چه صورتی است؟

اگر می خواهید در اینستاگرام تولید محتوا کنید و با کمک اطلاعات، شناخته شوید، ابتدا باید با سیاست انتشار محتوا در اینستاگرام موافقت کنید. در این قسمت، شما با قوانین و شرایط انتشار محتوا در اینستاگرام آشنا خواهید شد.

چه مدل اطلاعاتی را می توان در اینستاگرام منتشر کرد؟

اطلاعاتی که شما در اینستاگرام منتشر می کنید، به نحوه فعالیت شما در اینستاگرام بستگی دارد. کاربران اینستاگرام می توانند با هدف های مختلف مانند معرفی محصول، معرفی خدمات، برندسازی، ارتباط با افراد دیگر و به اشتراک گذاشتن تجربه های جذاب تولید محتوا کنند.

چه کسانی می توانند از اینستاگرام استفاده کنند؟

ما در اپلیکیشن اینستاگرام، قصد داریم محیطی را فراهم کنیم که ایمن، فراگیر و بزرگ باشد و برای رسیدن به این هدف، باید شرایط خاصی را برای کاربران اینستاگرامی تعیین کنیم. مسلما همه افراد، شرایط استفاده از محیط اینستاگرام را ندارند و به همین دلیل، باید محدودیت خاصی را برای کاربران اینستاگرامی تعیین کنیم. اگر می خواهید از اینستاگرام استفاده کنید، باید به سن قانونی رسیده باشید. حداقل سن برای ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام، 13 سال است.

اگر شما مجرم جنسی باشید، حق ثبت نام در اینستاگرام را نخواهید داشت. اگر ما پیج شما در اینستاگرام را به خاطر نقض قوانین یا سرپیچی از خط مشی ها غیرفعال کرده باشیم، دیگر نمی توانید در اینستاگرام مجددا عضو شوید. اگر نام و اطلاعات شما در لیست احتیاط سازمان های بین المللی باشد، ما به شما اجازه ورود و فعالیت در اینستاگرام را نخواهیم داد.

 

در چه شرایطی از ادامه فعالیت در اینستاگرام محروم می شوید؟

جامعه اینستاگرام در تلاش است تا محیطی بزرگ و ایمن را برای شما فراهم کند تا بتوانید به خوبی در اینستاگرام فعالیت کنید و از حضور در این اپلیکیشن لذت ببرید. موارد زیر، جزو کارهایی هستند که شما نمی توانید در محیط اینستاگرام انجام دهید:

·        شما نمی توانید دیگران را جعل کنید یا اطلاعات نادرستی ارائه دهید.

·        لازم نیست هویت خود را به صورت کامل در اینستاگرام فاش کنید؛ بلکه باید اطلاعات دقیق و به روز (از جمله اطلاعات ثبت نام خود) را در اختیار ما قرار دهید.

·        شما نمی توانید برای شخص دیگری حساب کاربری ایجاد کنید، مگر اینکه اجازه صریح آنها را داشته باشید.

·        شما نمی توانید کاری غیرقانونی و گمراه کننده انجام دهید. انجام کارهای غیرمجاز و کلاهبرداری صددرصد ممنوع است.

·        شما این اجازه را ندارید که کاری انجام دهید تا در سرویس دهی اینستاگرام اختلال ایجاد کند.

·        شما نمی توانید شرایط استفاده از اینستاگرام را نقض کنید یا به دیگران کمک کنید که از قوانین نرم افزار اینستاگرام سرپیچی کنند.

·        شما نمی توانید برای ایجاد حساب کاربری خود یا جمع آوری اطلاعات موردنظرتان، با روش های غیر مجاز تلاش کنید.

·        شما نمی توانید اطلاعات شخصی یا محرمانه ارسال کنید یا کاری انجام دهید که حقوق شخص دیگری از جمله مالکیت های معنوی را نقض کند.

·        شما حق خرید، فروش یا انتقال حساب کاربری خود به دیگران را ندارید و نباید از اطلاعات ورود سایر کاربران برای ورود به پیج افراد استفاده کنید.

·        بدون اطلاع دادن و کسب رضایت قبلی ما، شما نمی توانید از نام دامنه یا URL در نام کاربری خود استفاده کنید.

 

مجوزهایی که شما به تیم اینستاگرام می دهید!

به عنوان یک توافق و قرارداد دوطرفه، شما به ما مجوزهایی را در اینستاگرام می دهید که به آن نیاز داریم. مثلا:

اینستاگرام ادعای مالکیت محتوای شما را ندارد؛ اما شما باید به ما این اجازه را بدهید که از محتواهای شما استفاده کنیم. ما حق و حقوق شما برای مالکیت محتواهایتان را نقض نمی کنیم؛ اما زمانی که محتواهای خاص و تحت پوشش ما را در قالب فیلم و عکس منتشر می کنید، به ما این امکان را می دهید تا آن را نقل و انتقال دهیم. برای یک سری از محتواها ما می توانیم آن عکس یا ویدئوها را کپی کنیم، ترجمه اش کنیم، ویرایشش کنیم و به صورت عمومی آن را نمایش دهیم. البته استفاده از محتوای شما مطابق با تنظیمات حریم خصوصی و برنامه اینستاگرام انجام می شود. در صورتی که آن محتوا یا حساب کاربری را حذف کنید، مجوز استفاده از آن محتوا باطل می شود و دیگر نمی توانیم آن را به دیگران نشان دهیم.

با حضور در اینستاگرام، شما به ما این اجازه را می دهید که نام کاربری، تصویر پروفایل، اطلاعات بایو و اقدامات شما نظیر لایک کردن ها را به دیگران نشان دهیم. همچنین فعالیتها و روابط شما در اینستاگرام مانند افرادی که آنها را دنبال (فالو) می کنید، تبلیغات شما، پیشنهادهایی که دریافت می کنید و محتواهای موردعلاقه شما در اینستاگرام مشخص خواهد بود. مثلا ما به دیگران نشان خواهیم داد که شما آن پست تبلیغاتی با فلان اسپانسرها را دوست دارید.

با نصب اپلیکیشن اینستاگرام، شما موافقت می کنید که ما می توانیم به‌روزرسانی های سرویس اینستاگرام را به صورت خودکار دانلود کرده و آن را در گوشی تلفن شما نصب کنیم.

 

قوانین اینستاگرام

حقوقی که ما در اینستاگرام برای کاربران خود قائل هستیم:

اگر شما نام کاربری یا شناسه مشابهی را برای حساب خود انتخاب کنید که مالکیت معنوی کسی را نقض کند یا کاربر دیگری را جعل کند، ممکن است آن نام کاربری را تغییر دهیم یا جلوی راه اندازی پیج شما را بگیریم.

شما فقط می توانید از مالکیت معنوی و علائم تجاری خاصی استفاده کنید که صریحاً توسط راهنمای اینستاگرام یا با اجازه کتبی قبلی ما مجاز است.

بعضی از محتواها در مالکیت خودِ اینستاگرام هستند. برای اینکه بتوانید محتواهای ما را اصلاح کنید، آن را تغییر دهید و از محتواهای ما استفاده کنید، باید از قبل هماهنگ کنید و اجازه این کار را از ما دریافت کنید.

در چه شرایطی محتوای شما حذف می شود؟ چرا حساب کاربری شما در اینستاگرام غیرفعال یا بسته می شود؟

اگر محتوای شما، خط مشی های اینستاگرام و قوانین ما را نقض کند، ما می توانیم محتوای شما و اطلاعاتی که به اشتراک می گذارید را حذف کنیم. لازم است بدانید که ما طبق قوانین، مجاز به انجام این کار هستیم. اگر فعالیت شما در اینستاگرام مشکوک باشد، ما می توانیم بلافاصله از ارائه خدمات به شما خودداری کنیم و حساب کاربری شما را غیرفعال کرده یا آن را برای همیشه ببندیم. ما این کارها را برای محافظت از جامعه اینستاگرام و بهبود خدمات خود انجام می دهیم. بنابراین محتواهای مشکوک به خشونت، اهانت، برهم زدن آرامش و نظم در جهان به سرعت پاک می شوند.

اگر شما چندین بار اقدام به انتشار محتواهای خشونت آمیز و نامناسب کنید و به صورت مکرر قوانین اینستاگرام را نقض کنید، ما برای غیرفعال کردن یا خاتمه حساب کاربری شما اقدام می کنیم؛ اما از قبل به شما اطلاع می دهیم که به دلیل نقض قوانین، در حال غیرفعال کردن حساب کاربری شما هستیم. هر گونه فعالیتی را که در اینستاگرام به عنوان اسپم شناسایی شود، باعث بلاک شدن و مسدود شدن اکانت اینستاگرام شما خواهد شد.

قوانین اینستاگرام

قوانین کپی رایت در اینستاگرام

یکی از مهمترین قوانین اینستاگرام این است که نباید از محتواهای دیگران و عکس و فیلمهایی که به شما تعلق ندارد استفاده کنید. محتواهای تکراری، یکی از موارد تهدیدآمیز و مضر برای پیج اینستاگرام شما هستند. در بسیاری از موارد، انتشار محتوای دیگران به نفع تولیدکننده محتوا است؛ اما این موضوع را نمی توان به همه پیج های اینستاگرام نسبت داد.

اگر شما بدون مجوز یا بدون اجازه بخواهید یک موسیقی، ویدئو یا چیزهایی که مالکش نیستید را منتشر کنید، با مخالفت اینستاگرام مواجه خواهید شد و اینستاگرام به شما اعلام می کند که شما قانون کپی رایت در اینستاگرام را نقض کرده اید. سیستم اینستاگرام با کپی رایت مخالف است و در این موارد، به شما ارور کپی رایت را نشان خواهد داد. اینستاگرام برای حفظ قانون کپی رایت موزیک، ویدئو و… از ربات ها و الگوریتم های خاصی استفاده می کند که به صورت خودکار این کار را انجام می دهند. اگر سایر کاربران اینستاگرامی، ریپورت کنند یا گزارش کنند که شما قانون کپی رایت را رعایت نکرده اید، اینستاگرام سریعا وارد عمل می شود و پست شما بلافاصله حذف خواهد شد.

البته باید بدانید که بین پست کردن و اشتراک گذاری هم تفاوت های زیادی وجود دارد؛ مثلا ممکن است بخواهید یک اثر زیبا از شخص دیگری را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و مالکیتی برای آن اثر قائل نباشید؛ در این موارد، باید به تولیدکننده اصلی اشاره کنید تا اینستاگرام به محتوای منتشر شده مشکوک نشود و آن را حذف نکند.

اگر عکس ها و ویدئوهای شخصی خود را در اینستاگرام منتشر می کنید، نیازی نیست نگران نقض قانون کپی رایت باشید.

از به‌روزرسانی قوانین اینستاگرام باخبر باشید!

این قوانین در 19 آپریل سال 2018 منتشر شده است. ما ممکن است سرویس و خط مشی های خود را تغییر دهیم تا بتوانیم خدمات و خط مشی های خود را بهبود ببخشیم. اگر می خواهید از اپلیکیشن اینستاگرام بهترین استفاده را کنید، همواره از تغییرات و قوانین جدید اینستاگرام باخبر باشید. اگر نمی خواهید شرایط و قوانین گفته شده را رعایت کنید، می توانید حساب کاربری خود را از اینستاگرام حذف کنید. در صورت رعایت قوانین، ما به شما این فرصت را می دهیم که در اینستاگرام حضور داشته باشید، فعالیت کنید، ارتباط برقرار کنید و از محیط جذاب اینستاگرام لذت ببرید.

 


در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


۶ دیدگاه برای “متن ترجمه شده و کامل شرایط و قوانین اینستاگرام در سال 2019

 1. پوریا کریمی گفته:

  سلام و وقت بخیر
  من کریمی هستم دوره نوابغ اینستاگرام رو حدود ۸ ماه پیش گذروندم، یک سوال مهم دارم آیا استفاده صحیح و اصولی از روبات برای افزایش فالوئر میتونه باعث بسته شدن دائمی پیج اینستاگرام بشه؟
  و سوال بعدی پیج شما که قبلا حدود ۷۰ کا فالوئر داشت به کدوم دلیل بسته شد؟
  با تشکر از پاسخگویی شما

  • امیر حسین فرجی گفته:

   سلام به شما دوست خوبم
   با توجه به حساسیت های جدید و بالای اینستاگرام به ربات، بهتر است که از ربات استفاده نکنید.
   علت غیر فعال شدن پیج قبلی ما دقیق مشخص نیست ولی فکر می کنم به خاطر پروسه تبلیغات زیاد و تغییرات مداوم پیج از حالت پرایوت به بیزینس باشه. در کل این روزها باید دست به عصا با اینستاگرام کار کرد و تغییرات شدید نداد.
   موفق باشید

 2. مریم گفته:

  سلام. یک سوال دارم. برای اینکه قانون کپی رایت رو رعایت کرده باشیم، آیا کافیه مثلا بنویسیم by @sssss
  یعنی فقط اسم مالک اثر رو عنوان کنیم کافیه؟ مثلا من برخی نقاشی ها رو میذارم. با قید نام کاربری پیح نقاش.
  کافیه؟

 3. m گفته:

  سلام.من اینستاگرامم که شخصیه غیر فعال شده بود بعد مراحل رو انجام دادم پیغام
  Your account has been reactivated, and you should be able to access it now. We’re sorry for the inconvenience. If you have any further questions, please visit the Help Center: رو به من ایمیل زدن ولی وقتی میخوام وارد بشم میگه هنوز غیر فعاله بعد دوباره پیغام دادم و باز هم ایمیل فعال سازی رو دریافت کردم اما همچنان پیجم غیر فعاله !!! باید چکار کنم ؟؟؟ و چه مدت منتظر باشم ؟

 4. علیرضا گفته:

  سلام علیکم من قبلا یه دوس دختر داشتم که اون عکس دو نفرمون رو تو اینستا منتشر کرده بود سه سال پیش الان من با یکی دیگه ازدواج کردم و واقعا شرایط سختی دارم هر طور ک شده میخوام اون عکس حذف بشه اینم بگم که سه ساله پیج غیر فعال هست لطفا کمکم کنین چیکار کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *