راز موفقیت شغلی چیست؟

سلام مجدد به همه شما دوستان عزیزم همونطور که در ویدیو های قبلی قول داده بودم در این ویدیو می خوام راز موفقیت شغلی و  راز اصلی افرادی که در هر صنعت و بازار هدفی نسبت به بقیه، چه از نظر درآمد چه از نظر جایگاه یک سر و گردن بالاتر هستن رو با شما در میون بذارم. مطمئنم خیلی برای شنیدن این راز بسیار مهم و بسیار ساده انگیزه دارید و خیلی مشتاقید که ببینید این راز چیه. برای اینکه متوجه بشید راز اصلی این افراد چی هست، باید به این شکلی که می بینید توجه کنید، اون دایره بزرگی که کشیدم افرادی هستن که همه به گونه ای به دنبال پیدا کردن یک شغل هستن و دنبال این هستن که بتونن مهارتها و توانمندی هاشون رو به گونه ای به یک منبع درآمد تبدیل کنن. در اون دایره بزرگ یک دایره خیلی کوچیک می بینید که اون دایره افرادی هستن که اونها هم به گونه ای دنبال پیدا کردن شغل هستن اما یک تفاوت بسیار بزرگ با بقیه افراد داخل اون دایره بزرگ دارن که همین تفاوت باعث میشه که اونها به شغل های رویایی و دلخواه و درآمدهای بسیار بالایی برسن اما اکثر افراد دیگه، یعنی افرادی که بیرون این دایره کوچیک هستن همیشه دنبال پیدا کردن شغل باشن، همیشه دردسر داشته باشن، همیشه غرغر کنن که چرا شغل مناسبی ندارن.

اون دایره بزرگ یعنی بیرون اون دایره کوچیک جایی که اکثریت جامعه یعنی حدود نود و پنج درصد افراد جامعه در اون دایره قرار دارن. این نود و پنج درصد یا این اکثریت جامعه افرادی هستن که مهارتهای خیلی خاصی ندارن، افرادی هستن که خودشون رو به یک زندگی معمولی رضایت دادن و افرادی هستن که اصلا دنبال پیدا کردن شغل خیلی رویایی و دلخواهی نبودن و اون پنج درصد یعنی اون دایره کوچیک، افرادی بودن که واقعا می خواستن زندگی کنن و به معنای واقعی کلمه می خواستن زندگی کنن. جیم ران یک جمله خیلی قشنگی داره که میگه، بین زنده بودن و زندگی کردن تفاوت های بسیار زیادی وجود داره، افرادی که بیرون اون دایره کوچیک هستن یعنی اکثریت جامعه یعنی همون نود و پنج درصد جامعه افرادی هستن که بیشتر زنده هستن تا زندگی کنن. اما اون افرادی که در اون دایره کوچیک هستن افرادی هستن که عزت نفس بالایی دارن، افرادی هستن که از درون احساس ارزشمندی می کنن، افرادی هستند که به این اعتقاد دارن که ما انسانها به عنوان اشرف مخلوقات باید بتونیم پتانسیل های درونی خودمون رو آزاد کنیم و در بهترین حالت ممکن از اونها استفاده کنیم و همین طرز فکر اون افراد هست که باعث میشه اونها بتونن به شغل های بسیار پر درآمدی برسن، اونها بتونن به جایگاه اجتماعی بسیار بالایی داشته باشن و حتی خیلی از اونها بتونن کسب و کارهای بسیار سودآوری رو برای خودشون ایجاد کنن ما با این طرز فکر یا همون راز اصلی موفقیت شغلی میگیم عالی بودن.

افرادی که در اون دایره کوچیک قرار دارن افرادی هستن که طرز فکرشون همیشه تو هر کاری تو هر صنعتی، تو هر بازار هدفی هستند سعی کنن جزء دسته عالی ها باشن، این افراد زندگیشون با افراد دیگه که بیرون از اون دایره کوچیک هستن بسیار متفاوته، افرادی که بیرون از اون دایره کوچیک هستن بیشتر اوقات فراغتشون رو پای تلویزیون هستن، سریال های متنوعی می بینن، تو شبکه های اجتماعی مختلفی پرسه می زنن. اما افرادی که در اون  دایره کوچیک هستن که همین اوقات فراغتشون رو برنامه ریزی می کنن، هم به تفریحشون می رسن هم با اشتیاق سوزان و با علاقه مطالعه می کنن و سمینارهای مختلف رو شرکت می کنن، روشهای جدید درآمدزایی رو یاد می گیرن و برای خودشون و آینده شون خیلی ارزش قائلند، برای زندگیشون خیلی ارزش قائلند، خودشون رو رها نکردن، همیشه دنبال این هستن که پیشرفت کنن، این افراد میدونن که عامل اصلی شادی یعنی شادی درونی و شادی واقعی چیزی جز پیشرفت نیست. این افراد میدونن که علاوه بر شادی بیرونی که در ماشین و پول و خونه خلاصه میشه ما به شادی درونی که بسیار مهم تر هست نیاز داریم و اون تنها موقعی حاصل میشه که ما احساس کنیم در حال پیشرفت هستیم.

خیلی خلاصه سعی کردم به شما بفهمونم رمز اصلی افراد پیشتاز و افراد پردرآمد در هر شغل و صنعتی چیه. رمز اصلی در تکنیک ها و استراتژی ها نیست به نظر من، رمز اصلی به نظر من در این است و طرز فکری که این افراد دارن. این افراد اونقدر عاشق اون کاری که انجام میدن هستن، اینقدر عاشق رسالت و چشم اندازشون هستن که همواره در جستجوی منابع جدید هستن، همیشه دوست دارن روشهای جدید رو یاد بگیرن. نکته بسیار مهمی که شما باید در نظر بگیرید اینکه اگر شما تصمیم بگیرید که جزو افراد معمولی باشید رقابت بسیار شدیدی رو در انتظار خودتون دارید. چون تعداد اون افراد به مراتب بیشتره، اون افراد خیلی مهارتهایی بالایی ندارن فقط نهایت یک مدرک دانشگاهی رو گرفتن و دلشون به اون مدرک خوش و شما هم اگر تصمیم بگیرید جزو افراد معمولی باشید شما هم مثل اونها هستید و چون افراد معمولی با هم نقاط تمایز مختلفی رو ندارن در نتیجه تعداد خیلی زیاد افراد مشابه رو داریم که مجبورن با همدیگه بجنگن و رقابت های خیلی شدیدی دارن برای پیدا کردن شغل های خیلی معمولی و سطح پایین.

اما برعکس اگر تصمیم بگیرید جزو دسته کوچیک، دسته اقلیت جامعه ، دسته عالی ها باشید، تعداد بسیار کمتره و در نتیجه رقابت هم بسیار کمتره. خلاصه این ویدیو میشه در این جمله نهایی مطرح بشه، پیدا کردن شغل های عالی و پردرآمد آسانتر از پیدا کردن شغل های معمولیه. دوست دارم این جمله رو دوباره تکرار کنم در قرن بیست ویک پیدا کردن شغل های عالی و پردرآمد به مراتب ساده تر از پیدا کردن شغل های معمولیه و در نتیجه با درآمد پایین. علتش هم توضیح دادم، بر میگرده به اینکه افراد خیلی کمی هستن که بیدار هستن و دارن خودشون رو برای این تغییراتی که داره رخ میده آماده می کنن و باز هم انتخاب با شماست که تصمیم بگیرید جزو دسته افراد معمولی باشید یا جزو دسته افراد عالی باشید.

در ویدیو بعدی می خوام به شما دو مسیری که پیش روی شماست تا بتونید از طریق اون مسیرها جزو دسته افراد عالی باشید رو با شما مطرح کنم. در ویدیو بعدی تفاوت بین روش شغل یابی قدیم که دیگه جواب نمیده با روش شغل یابی جدید که به مراتب بهتر جواب میده و شما رو میبره جزو دسته افراد عالی میکنه رو توضیح بدم. پس اگر واقعا تصمیمتون جدی که جزو دسته افراد عالی و برتر و پردرآمد جامعه باشید، جزو دسته افرادی باشید که واقعا می خواید زندگی کنید نه اینکه فقط زنده باشید حتما به شما توصیه می کنم ویدیو بعدی رو هم با من همراه باشید.

+ تماشای ویدئوی بعدی: دو مسیر رسیدن به درآمد بالا


در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


۲۲ دیدگاه برای “راز موفقیت شغلی چیست؟

 1. پرهام گفته:

  سلام استاد، بسیار بابت این مقاله ممنونم و فهمیدم که رمز اصلی موفقیت شغلی در استراتژی ها نیست بلکه در طرز فکر افراد است.

 2. صابر گفته:

  استاد واقعا از مقاله تون متشکرم بسیار بسیار مفید و عالی بود. امیدوارم هرکجای ایران که باشید، موفق و سلامت باشید.

 3. علیرضا حیدری گفته:

  چیزی که توی این ویدیو فهمیدم این بود که ۹۵% افراد خواب هستند و رسیدن به موفقیت شغلی بین ۵% افراد کار آنچنان سختی نیست و به قول شاعر: تو شهر کور ها یک چشم هم پادشاهی می کنه.

 4. کسب و کار اینترنتی گفته:

  سلام
  مهمترین عامل در موفقیت در هر کسب و کار و بیزینسی تلاش مستمر هستش.
  تکنیک برتری خفیف گارانتی موفقیت شما در کسب و کار اینترنتی
  http://meysoon.com/%da%af%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%aa%db%8c-%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82%db%8c%d8%aa-%d8%b4%d9%85%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%b3%d8%a8-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa/

 5. کسب و کار اینترنتی گفته:

  روشهای خیلی زیادی در بستر اینترنت برای درامد زایی وجود داره که ساده ترین و عین حال پولساز ترین این روشها “فروش اطلاعات” هست
  هر مهارت و استعدادی در اینترنت قابلیت تبدیل شدن به یک بیزینس چند میلیار تومانی رو داره…
  حتی شخصی که تنها مهارتش توانایی غلبه بر یک گناه بود تونست از طریق فروش دستوالعمل غلبه بر اون گناه صدها میلیون تومان درامد اینترنتی کسب بکنه
  فقط کافیه قدمهای خودمون جای پای افراد ماهر بزاریم که اقای فرجی یکی از اون افراد هستند.
  سپاس فراوان

  • محمدخسروی گفته:

   سلام وقت بخیر عذر میخوام این ایدیه پیج منه لطف میکنین یه پیام بهم بدین کارتون دارم…
   Mohamad.kh024@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *