مثبت اندیشی

می خواهم در مورد تفکر مثبت صحبت کنم. هر روز ما با یک انتخاب شروع می کنیم. می توانیم انتخاب کنیم که شاد باشیم و به قسمت روشن نگاه کنیم و انتظار چیزهای خوب را داشته باشیم. یا اینکه انتخاب کنیم که منفی باشیم و بر روی مشکلاتمان تمرکز کنیم و با نا امیدی و نگرانی همراه شویم. این انتخابی هست که همه ما انجام می دهیم.
هر روز ما با یک انتخاب، زندگی را شروع می شود، انتخاب بین مثبت اندیش و شادی و یا منفی نگری و ناامیدی.
زندگی بسیار زیبا تر و بهتر خواهد شد، اگر صبح ها، مثبت فکر کردن را انتخاب نمایید، شکرگذار بودن را انتخاب کنید. در این صورت نگرش مثبت بطور خودکار خواهد آمد. یک نگرش منفی، زندگی شما را محدود خواهد نمود. همه ما با مشکلات مواجه خواهیم شد و زمان های سختی هم خواهیم داشت ولی نگرش صحیح این است که این مشکلات نیامده اند که بمانند بلکه آمده اند که بروند و موقتی هستند. هنگامی که شما این چنین تفکر مثبتی داشته باشید، مشکلات نمی توانند شما را متوقف و نا امید کنند. مثبت باقی بمانید و یاد بگیرید که بر روی قسمت روشن متمرکز بمانید.
با انتخاب مثبت نگری و شکرگذار بودن، شما مطمئنا از پس مشکلات بر خواهید آمد.
خیلی از مردم بهانه می آورند و می گویند من منفی نگر هستم چون چیزهای منفی برایم اتفاق می افتد. حقیقت این است که شرایط باعث منفی نگری ما نیستند، بلکه نگرش منفی ماست که ما به سمت آن شرایط می کشد. افراد مثبت گرا ذهنشان برای لذت بردن از زندگی برنامه ریزی شده است. آن ها بر روی فرصت ها تمرکز دارند نه مشکلات. آن ها می دانند که همه چیز تحت کنترل خداوند است. هنگامی که شما مثبت فکر کنید، از مشکلات عبور خواهید کرد.
افراد موفق روی فرصت ها تمرکز دارند ولی افراد ناموفق روی مشکلات تمرکز می کنند.
اگر در جایی که هستید خوشحال نباشید احتمالا به جایی که می خواهید، نمی رسید. منتظر نباشید که همه چیز درست شود و بعد قصد داشتن نگرش مثبت را داشته باشید!!! خیلی ها آرزوشان این است که در شرایط الان شما که آن را دوست ندارید، باشند. صبح که بیدار می شوید ذهن خود را برای موفقیت تنظیم کنید. این دلیلی است که برخی مردم انرژی که باید داشته باشند را ندارند. شور و اشتیاق ندارند. هنگامی که به بیرون می روند انتظار مشکلات را دارند و همیشه هم متعجب هستند که چرا پیشرفت نمی کنند؟!! زیرا ذهن ان ها برای شکست و ناکامی تنظیم شده است. شما باید درونتان را تغییر دهید. شما خلق شده اید که عالی باشید و در قله باشید.
پیروزی در DNA شماست. شما باید ایمان داشته باشید و حرکت کنید.
هر سقوطی مقدمه ای برای یک صعود بزرگ تر است، هر شکستی قسمتی از نقشه ای است که قرار است شما را به جایی که باید برسید، هدایت کند. پس الان خود را از منفی نگری و نا امیدی آزاد کنید و آتش درونتان را دوباره شعله ور سازید. زندگی در حال گذر است و شما زمانی برای از دست دادن ندارید تا یک روز دیگر منفی باشید. شما مقصدی برای رسیدن و مسئولیتی برای انجام دارید. اگر شما ناامید و منفی باشید یعنی بر خلاف جهت جریان خداوند حرکت می کنید.
وقتی ما در زندگی مثبت بیندیشیم یعنی ما در جهت موافق جریان سریع خداوند متعال هستیم و درنتیجه کارها آسان تر می شود و شادتر خواهیم بود.

امکان ندارد منفی فکر کنید و روزگارمثبتی داشته باشید چون شما در جهت مخالف جریان خداوند هستید.
زندگی شما دنباله رو افکار شما هست. شما هرآنچه که مداوما به آن فکر می کنید، به زندگی خود می آورید مانند یک آهنربا.
پس شما باید ورودی ذهن خود را کنترل کنید و ذهنتان را به سوی افکار منفی ببندید. روش تفکر خود را تغییر دهید تا چچیزهای مثبت را به سمت خود جذب کنید. شما باید به خودتان اجازه دهید که رویاهایتان محقق شود و این تغییر از نوع تفکر ما آغاز می شود.

 

۳ دیدگاه برای “مثبت اندیشی

 1. majidsam1991 گفته:

  مدت کوتاهی که طرز نگرشم رو تغییر دادم و واقعا زندگی ام بهبود یافته تو همه جنبه ها
  جول اوستین فوق العاده ست از وقتی کتاب شو خوندم تاثیر فوق العاده ای رو من گذاشته
  کاش مردم ما با این کتاب ها اشنا می شدن
  اون موقع همه شاد و سعادتمند بودیم
  و جالب اینکه هر ادم موفق و شاد خودش الگو میشه برای دیگران و منبع انرژی
  و ادم ناموفق اثر منفی روی محیط میزاره

  به امید رشد و اگاهی همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *