روش‌های افزایش فالوور در اینستاگرام

افزایش فالور اینستاگرام

اگر شما هم دنبال راهی برای افزایش فالور های اینستاگرام هستید این مقاله را تا آخر حتما بخونید. روش های مختلفی برای افزایش فالور اینستاگرام وجود داره، از روش های رایگان بگیر تا روش های پولی که هر کدوم یک نرخ تبدیل خاصی داره. پس شما بعد از یاد گرفتن روش های افزایش فالور اینستاگرام باید تصمیم بگیرید که برای افزایش فالور هزینه کنید و زودتر به نتیجه برسید یا کمی حوصله به خرج دهید و آرام آرام به طور رایگان فالورهاتون رو افزایش دهید.

پس روش های افزایش فالور به دو روش زیر امکان پذیر است.

روش اول: روش رایگان

هر روشی که با آن بتوانید حتی یک فالور به فالورهای انستاگرام اضافه کنید ز این روش قرار می گیرد. البته اگر بخواهیم زمان را به عنوان ارزشمندترین چیز در نظر بگیریم هیچ روش رایگانی شما پیدا نخواهید کرد. پس زمان را در این روش در نظر نمیگیریم که بتوانیم روش های رایگانی را برای افزایش فالور به شما معرفی کنیم.

به طور کلی در این روش شما باید بتوانید با تولید محتوای جذاب نظر مخاطب ها را به پیج خود جذب کنید. تا آنها با میل خودشان شما را دنبال کنند.

۱. تولید محتوای مناسب و اثرگذار

اگر شما محتوایی مناسب و مرتبط با کسب و کار خودتون به اشتراک بذارید، با هشتگ‌گذاری مناسب و توجه به نیاز مخاطب، از این طریق وارد صفحه‌ی اکسپلور اینستاگرام می‌شید و می‌تونید فالوور جذب کنید. به فالوورهای جذب شده از این طریق اصطلاحا فالوور ارگانیک گفته می‌شه.

۲. شکار فالوور

شما می‌تونید در صفحه‌ی رقبا یا صفحاتی که احتمال می‌دید مخاطب شما در اون حضور دارند، به فالوو آنفالو بپردازید یا به کسانی که زیر پستها کامنت می‌ذارن پیام داده و اونها رو به صفحه‌کاری خودتون دعوت کنید.

۳. روش تبادل

به پیجهای هم‌رده خودتون که مخاطبان یکسانی دارین پیشنهاد بدید که شما کسب و کار اونها رو معرفی کنید و از اونها هم بخواین که این کار رو برای شما انجام بدن. مثلا اگر شما در حوزه فروش مانتو فعالیت می‌کنید، پیجی که فروش روسری یا کیف و کفش داره می‌تونه برای این مناسب باشه. اون پیج شما رو و شما هم پیج اون‌ها رو میتونید معرفی کنید.

۴. مسابقه

در مسابقه‌های اینستاگرام به واسطه‌ی شروطی که برای شرکت دادن مخاطبان در قرعه‌کشی گذاشته می‌شه اعم از تگ کردن، فرستادن، استوری کردن(روش جدیدی که ساده‌تره و با استقبال بیشتری مواجه شده)، فالوو کردن و… فالوورهای جدیدی به صفحه‌ی شما اضافه می‌شه. اما در حال حاضر دیگه این روش خیلی جواب نمی‌ده.

روش دوم: روش پولی

در روش های رایگانی که معرفی کردیم هرچند که هزینه ای نمی کنید ولی شما خیلی دیرتر به فالور های چشمگیریمی رسید. و اگر خیلی عجول و کم حوصله باشید احتمالا از روش های رایگان خیلی زود خسته می شوید برای همین نیاز است که به شما روش های پولی افزایش فالور را معرفی کنیم که بتوانید با کمی هزینه کردن فالور های زیادی را جذب کنید.

۱. تبلیغات مستقیم

شما در این روش با جستجو کردن، پیج های مناسبی که مخاطبین هدف شما در اون وجود دارن رو شناسایی می‌کنین، تعرفه تبلیغات پست یا استوری ۲۴ ساعته‌ی اونها رو می‌گیرید.توجه داشته باشید که معمولا تعرفه‌ی استوری نصف پست هست. بعد با ارزیابی نرخ تعامل، تعداد لایکها، ویوها و کامنت اون صفحه نسبت به تعرفه‌ای که اعلام کرده تصمیم میگیرید که بهش تبلیغ بدید یا نه.

۲.تبلیغات گسترده

یک سری سایتها مثل دیدوگرام، موبودی و… کارشون شناسایی و دسته‌بندی صفحات تبلیغاتیه که اونها رو مرتبط با موضوعات مختلف مثل بانوان، سرگرمی، سلامت، ورزشی و… دسته بندی میکنن و با توجه به نوع کسب وکارتون در اونها برای شما تبلیغ میکنن. هزینه‌ی چنین تبلیغاتی معمولا کمتر از سه میلیون تومان نیست.

واقعیت اینه که به جرأت میتونم بگم، صفحاتی که خودتون یا ادمین زیر نظر شما با تحقیق و جستجو پیدا می‌کنه به مراتب بهتر و پربازده‌تر از این روش هست اما یک مشکل داره و اون بررسی تک به تک صفحات، گرفتن تعرفه، واریز، پیگیری، گرفتن بازخورد و… هست

۳. تبلیغات اینفلوئنسری

یعنی چی؟ یعنی شما به یه شخص نسبتا معروف یا معروف که مورد اقبال و اعتماد اکثریت قرار گرفته بگی محصول سال کسب و کار شما رو تبلیغ کنه. اون شخص با چهر‌ه‌ی خودش و با زبان خودش برای شما تبلیغ می‌کنه به همین خاطر این نوع تبلیغ هزینه‌ی بیشتری هم داره چون اون صفحه برخلاف صفحات تبلیغاتی دیگه، حول محور یک شخص می‌چرخه؛ مثل صدف بیوتی، مستر تستر و…

در کل ما سه رده اینفلوئنسر داریم که هر کدوم نرخ متفاوتی برای تبلیغات دارن:

۱. میکرو اینفلوئنسر

این افراد زیر ۵۰۰k فالوور دارن و نرخشون برای تبلیغات از ۳۰۰ هزار تومان تا نهایتا یک میلیون تومان متغیره.

۲. ماکرو اینفلوئنسر

این افراد بین ۵۰۰k تا ۱M فالوور دارن و بین یک تا ۱۰ میلیون برای هر تبلیغ دستمزد دریافت میکنن.

۳. مگا اینفلوئنسر

این افراد بیشتر از ۱M فالوور دارن و دستمزدشون از ۱۰ میلیون تومان به بالاست.

نکته: اگر اول راه هستید، نمی‌خواد برید سراغ مگااینفلوئنسرها و اگر هدفتون فقط جذب فالووره، روش تبلیغات مستقیم برای شما بهتره اما برای وقتی که محصولی برای فروش دارید تبلیغات اینفلوئنسری می‌تونه کمک بیشتری به شما بکنه.

۴. اسپانسرینگ

به این معنی که یک شخص یا شرکت، مسابقه‌ای برگزار می‌کنه، مثلا شما مبلغ ۱۰ میلیون در اون سرمایه‌گذاری میکنی و همراه با یک سری کسب و کار دیگه اسپانسر اون مسابقه می‌شی، اون شخص یا شرکت هم به شما قول میده که ۱۰k فالوور واقعی طی این فرآیند جذب کنید. به چه صورت؟! کسی که می‌خواد در این قرعه کشی شرکت داده بشه باید صفحات معرفی شده‌ی اون پیج رو(که همون اسپانسرهای مسابقه هستن) فالو کنه. از این طریق شما میتونید فالوور جذب داشته باشید. اما دقت داشته باشید که در این در روش، فقط تعداد فالوور بالا می‌ره و اغلب شامل کسانی می‌شه که اصلا مخاطب شما و خدمات شما نیستند.

بعد از اینکه روش های رایگان و پولی افزایش فالور اینستاگرام را شناختید باید تشخیص بدید که از کدوم روش استفاده کنید تا با اون روش فالور های زیادی را برای پیج خودتان بدست بیاورید. 

چه روشی برای شما مناسب است؟

 

برای شروع کار و رساندن فالوورها به مجموع ۱۰۰۰نفر، روشهای رایگان از جمله فالوو آنفالو، شکار فالوورها و تولید محتوای جذاب و حرفه‌ای پیشنهاد می‌شه. اما بعد از رسیدن به ۱۰۰۰، شما باید زمان را از دست ندهید و با فروش و تبلیغات خیلی سریع رشد کنید نه اینکه همان روش های قبل زا برای جذب فالور ادامه بدهید. برای اینکه هیچکس از اونهایی که درآمد خوبی دارن، از روش رایگان به اینجا نرسیدن. پس بهترین روش این است که فالور های خودت را با روش های رایگانبه ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ فالوور هدفمند  برسونید و بعد با تمرکز روی فروش و کسب درآمد، هزینه های تبلیغات آتی خودتون را فراهم کنید..

یادتون باشه! تبلیغات چیزی نیست که از همون اول توش نتیجه طلایی بگیرید اما کم کم می‌فهمید کجا و چطور تبلیغات کنید، چه ویدیویی بهتره، مخاطبت بیشتر کجاهاست، از چی خوشش میاد و… اون وقت عاشق تبلیغات و نتایجش می‌شید.

پس این نکته رو تو ذهنت همیشه داشته باش.

با هر بار فروش، یک مقدار بیشتری از سودتون را برای تبلیغات خرج کنید. و از این که تبلیغ می کنید نترسید.

تا رسیدن به ۵۰k فالوور، شما باید این سه روش را برای افزایش فالو استفاده کنید.

۱. تولید محتوای حرفه‌ای رو یادبگیر

۲. فروش

۳. تبلیغات

فالور های شما که از  ۵۰k که بیشتر شد، دیگه وقتش گه تبلیغات گسترده رو شروع کنید و به ماکرواینفلوئنسرها هم تبلیغات بدید. در این مرحله می‌تونید از روش اسپانسرینگ هم استفاده کنید.

چرا من می‌گم زیر این تعداد فالوور از این روش استفاده نکنید؟!

چون مخاطب هدف براتون نمیاره. طرف به خاطر برنده شدن اومده شما رو دنبال کرده، حالا شاید درصد اندکی هم این وسط مشتری شما بشن اما یه فالوور واقعی غیرهدفمنده‌.

قیمت مناسب برای تبلیغات چقدره؟

ملاک ما برای ارزونی در تبلیغات چیست؟ قیمت جذب هر فالوور!

مثلا ۲ میلیون تبلیغات میدید، ۵۰۰ نفر براتون فالوور میاره، قیمت هر فالوور ۴۰۰۰ تومان میشه. حالا یه بار ۲ میلیون میدی ۲۰۰۰ نفر برات جذب میشه، هزینه جذب فالوور این‌بار چقدر شد؟ ۱۰۰۰ تومان.

از نظر من قیمت مناسب برای تبلیغات و جذب فالوور هدفمند بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومانه.

برای فالوور غیرهدفمند از ۳۰۰ تا ۶۰۰ تومان. به نظر من بیشتر از این نمی ارزه.

حالا فالوور هدفمند و غیرهدفمند چیه؟

فالور هدفمند: به فالووری که از طریق ویدیو و تبلیغات و اینفلوئنسر با شما آشنا شده و از محتوا خوشش اومده، فالوور هدفمند می‌گن.

فالور غیرهدفمند:  فالوری که از طریق مسابقه و اسپانسرینگ جذب شده، 

در نهایت اگر بخوایه یه جمع بندی بکنیم از بحث، موارد زیر چکیده همه مطالب بالا است:

روش ارزان و غیرهدفمند: مسابقه‌های اسپانسرینگ

روش هدفمند و ارزان: تبلیغات مستقیم

روش هدفمند و گران: تبلیغات اینفلوئنسری یا گسترده

غیر هدفمند و گران: کلاهبرداری

بعد از آموزش افزایش فالور اینستاگرام نیاز است که شما یاد بگیرید که چطور از اینستاگرام درآمد های بالایی کسب کنید برای همین به شما پیشنهاد میکنم در دوره رایگان نوابغ اینستاگرام شرکت کنید تا با آموزش های این دوره به درآمد های بالا از اینستاگرام برسید.


در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *