14 روش جدید افزایش فالوور اینستاگرام در سال 2022

این مقاله، راهنمایی برای افزایش فالوور‌‌ های بیشتر و افزایش مشارکت در اینستاگرام است که با ترفندها و آموزش های این مقاله دیگر نیازی به ربات یا ترفندهای اسپم ندارید.
اینستاگرام با داشتن بیش از 1 میلیارد کاربری که به طور ماهانه فعال هستند و یک الگوریتم فوق العاده هوشمند و تعداد زیادی از اکانت های هوشمند و خلاقانه، به یک فضای کاملا رقابتی تبدیل شده است که همه می خواهند اکانت خود را ارتقا داده و تعداد فالوور های های خود را هم افزایش دهند. و با افزایش فالوور به درآمد های بالا برسند.
خوشبختانه، ما دقیقاً می دانیم که چه کاری انجام دهیم تا کسب و کار شما به آسانی دیده شود، برند شما را به نمایش گذاشته شود و در نتیجه، تعداد فالوور های بیشتری در اینستاگرام داشته باشید؛ بنابراین، می توانید هوشمندانه تر کار کنید، نه اینکه سخت تر از قبل به فعالیت بپردازید.
14 روش جدید برای دستیابی به مخاطبان هدف و جذب فالوور های بیشتر در اینستاگرام را در سال 2022 با شما به اشتراک می گذاریم. ارتقای اکانت اینستاگرام شما ممکن است مانند گذشته، دیگر آسان نباشد، اما یک سری نکات و ترفندهای استراتژیک وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید.

به طور خلاصه، نحوه افزایش تعداد فالوور در اینستاگرام به شرح زیر است:

هر کدام از 14 مورد بالا را شما باید به خوبی یاد بگیرید تا در سال 2022 یک تغییر وتحول اساسی در پیج اینستاگرام خود ایجاد کنید و با افزایش فالوور های اینستاگرام به درآمد های بالا برسید. پس این مقاله را تا آخر حتما با دقت مطالعه کنید.

1 - از قابلیت ریلز اینستاگرام استفاده کنید.

اگر در سال 2022 با کمک ریلز اینستاگرام، ویدئوهای کوتاهی را به اشتراک نمی گذارید، ممکن است فرصت بزرگی را برای نمایش برند یا کسب و کار خود از دست بدهید. ریلز، جدیدترین ویژگی ویدیویی اینستاگرام محسوب می شود که در بخش “نوار ناوبری” اصلی، مرکز توجه قرار گرفته است و راهی برای ضبط ویدئوهای حداکثر 30 ثانیه ای است که البته می تواند همراه با موسیقی باشد.
وقتی که اینستاگرام، خصوصیت ریلز اینستاگرام را در خط مقدم خود قرار داد، کاربران هم به طور قابل توجهی تلاش کردند تا ریلزهای بیشتری را در سال 2022 جستجو کرده و به اشتراک بگذارند. ریلز را می توانید در بخش (تب) جداگانه خود و در قسمت پروفایل های شخصی اینستاگرام (و همچنین در صفحه جستجو یا اکسپلور اینستاگرام) پیدا کنید.
ریلز اینستاگرام مشابه ویدیوهای تیک تاک، این شانس را دارد تا به طور جدی ای پربازدید شود. به جای اینکه کاربران فقط ریلزهای فالوئینگ های خود را ببینند، می توانند ریلزهای تمامی اکانت ها مشاهده کنند که این واقعا یک برگ برنده برای ارتقای اکانت در اینستاگرام محسوب می شود. 
به اشتراک گذاری ریلزهای خودتان هم در قسمت فید و هم در صفحه اکسپلور، راهی فوق العاده برای افزایش دسترسی فالوور ها به محتوایتان است و احتمالاً با این کار، پر بازدید هم می شوید. روش های خلاقانه زیادی وجود دارد که می توانید با کمک آنها، از ریلز اینستاگرام برای کسب و کار خود استفاده کنید. اگر برای شروع به چند روش مفید نیاز دارید، ادامه این مقاله را بخوانید.
از آنجا که ریلز، یک ویژگی جدید در اینستاگرام محسوب می شود، ایده خوبی است که وقتی رقابت در سطح پایینی قرار دارد، از این فرصت استفاده کنید؛ به خصوص اینکه اینستاگرام در “فید اصلی کاربران” و “صفحه اکسپلور”، اهمیت بیشتری به ریلز می دهد.

ریلز اینستاگرام

2. پروفایل خود را برای جستجو بهینه سازی کنید

بهینه سازی پروفایل برای جستجو، ترفند کمتر استفاده شده اینستاگرام برای افزایش فالوور های شماست و مطمئناً باید در سال 2022 این روش را امتحان کنید.
با اطلاعیه اخیر اینستاگرام، کاربران انگلیسی زبان در 6 کشور قادر خواهند بود تا با استفاده از کلمات کلیدی، در اینستاگرام جستجو کنند که این هم یکی از خصوصیات مهم اینستاگرام محسوب می شود. در گذشته، اگر کاربران “تمرین در خانه” را جستجو می کردند، هشتگ یا اکانت هایی که در نام کاربری آنها از عبارت “تمرین در خانه” استفاده شده بود، بالا می آمدند. در حال حاضر، پست هایی با کپشن، نام، یا بیو که دارای عبارت “تمرینات در خانه” هستند،  هم در قسمت جستجو نمایش داده می شوند، حتی اگر این هشتگ در پست آنها وجود نداشته باشد.
به گفته سخنگوی اینستاگرام در وبسایت  The Verge ، تیم اینستاگرام عوامل مختلفی را در نظر می گیرد؛ مثل “نوع محتوا، کپشن، زمانی که پست شده است” و یک سری موارد دیگر تا بتواند نتایج مرتبطی را نشان دهد. اینستاگرام از یادگیری ماشینی برای “یافتن محتوایی با بالاترین کیفیت و مرتبط به شما” استفاده می کند. در حال حاضر، فقط پست هایی که تگ شده اند، نمایش داده می شوند.
اگر می خواهید کپشن های اینستاگرام خود را برای جستجو، سازماندهی و بهینه سازی کنید، می توانید از دوره جامع نوابغ اینستاگرام کمک بگیرید. با کمک آموزش های این دوره می توانید کپشن های بسیار مناسب برای پیچ اینستاگرام خودتان بنویسید که در سرچ های اینستاگرام بهینه باشد.
شما می توانید از آموزش های کپشن نویسی این دوره، به عنوان راهی برای ذخیره و سازماندهی کلمات کلیدی خودتان استفاده کنید .اینستاگرام خاطر نشان می کند که جستجوی کلمات کلیدی، به موضوعات مورد علاقه مخاطبان و کلمات کلیدی ای محدود شده است که در دستورالعمل های جامعه اینستاگرام قرار گرفته است. با این تغییر، بهینه سازی نام کاربری و بیو شما برای جستجو، بیشتر از همیشه مهم می شود.

“دکتر امیر حسین فرجی”، متخصص اینستاگرام، به هزاران سازنده، فریلنسر و کارآفرین آموزش داده است که چگونه کسب و کار خود را در اینستاگرام توسعه دهند. در نتیجه جستجوی اینستاگرام، بهینه سازی نام کاربری و بخشی است که در آن نام خود را وارد می کنید (نیم فیلد) و البته بهترین قسمت هم همان کلماتی است که در قسمت نام و بیو اینستاگرام خود وارد می کنید که در واقع، در اینستاگرام قابل جستجو هستند. در این دو بخش، کلمه کلیدی اصلی و منحصر به فرد خودتان را وارد کنید.
اکثر افراد، نام کاربری خوبی را انتخاب می کنند، اما انتخاب نامناسب کلمات در قسمت نیم فیلد باعث می شود تا نتوانند در قسمت سرچ ظاهر شوند. در مورد نیم فیلد، به این فکر کنید که بازار کاری شما چیست، در کدام صنعت مشغول هستید، چه افرادی را مورد هدف قرار می دهید، چه راه حلی را ارائه می دهید و غیره. اگر هنوز هم در این مورد شک دارید، عبارت مورد نظر خودتان را در قسمت نوار جستجوی اینستاگرام وارد کنید و ببینید که چه نتایجی ظاهر می شود. با تغییر نیم فیلد خود به چیزی که مرتبط با برند یا کسب و کارتان است، از قسمت بیو خود به خوبی استفاده کنید. اگر کسی کلمات کلیدی مورد نظر شما را جستجو کند، شانس شما برای ظاهر شدن در نتایج برتر هم افزایش پیدا می کند. اگر تعداد زیادی از پروفایل های دیگر هم از کلمه کلیدی شما استفاده می کنند، این می تواند نشانه خوبی محسوب شود، زیرا شما نمی خواهید از یک عبارت جستجویی استفاده کنید که دیگر هیچ کس از آن استفاده ای نمی کند.

3 - مجموعه ای از IGTV را ایجاد کنید.

یکی از مهم ترین پیش بینی های ما برای سال 2020 این بوده است که IGTV به یک بخش مهم در اینستاگرام تبدیل می شود و به نظر نمی رسد که این قابلیت به این زودی ها کنار گذاشته شود.  با قرنطینه ناشی از گسترش کرونا ویروس، تعداد بیشتری از کاربران رسانه های اجتماعی برای سرگرمی به اینستاگرام روی می آورند و به لطف بخش  IGTV در پروفایل، هماهنگ کردن مخاطبان اینستاگرام با محتوای IGTV هم کار تقریبا آسانی است. ایجاد مجموعه ای از  IGTV ، روشی خلاقانه برای ارتباط با جامعه است و درعین حال هم شبکه گسترده تری را برای دسترسی به مخاطبان جدید فراهم می کند. اگر هنوز یک کانال IGTV ایجاد نکرده اید، سال 2022 زمان بسیار خوبی برای این کار است. به این فکر کنید که مخاطبین شما به چه ویدیوی طولانی تری علاقه مند هستند و محتوایتان را با توجه به علایق مخاطب ها ایجاد کنید.  
علاوه بر این، محتوای ویدئویی به میزان بیشتری در قسمت فید مورد توجه قرار می گیرد؛ نرخ تعامل بیشتری را به دنبال دارد و نگاه بیشتر به ویدیوهای شما می تواند منجر به افزایش تعداد فالوور ها شود.

4 - فراگیرتر و متفاوت تر از قبل باشید.

داشتن یک اکانت قابل دسترس، فراگیر و متفاوت در اینستاگرام، تنها کار درستی نیست که می توانید انجام دهید، بلکه راهی برای افزایش تعامل، تعداد فالوور ها و قدرتمند کردن جامعه شما است. راه های زیادی وجود دارد که می توانید با کمک آنها یک اکانت قابل دسترس و فراگیر را در اینستاگرام ایجاد کنید. فقط باید شروع کنید. اولین و ساده ترین گامی که می توانید بردارید، این است که به محتوای ویدئویی خود در اینستاگرام، زیرنویس اضافه کنید. 85 درصد از ویدئوها در فیس بوک، بدون صدا تماشا می شوند، بنابراین کاملا واضح است که افزودن زیرنویس به منظور درک بیشتر محتوای شما در شرایطی که مخاطبان بدون صدا به تماشای آن می پردازند، می تواند بسیار کارآمد و مفید باشد. افزودن زیرنویس نه تنها برای افرادی که بدون صدا تماشا می کنند، عالی است، بلکه برای کسانی که مشکل شنوایی دارند هم ضروری محسوب می شود.
توجه داشته باشید که اینستاگرام، زیرنویس های خودکار را به 16 زبان، برای IGTV منتشر کرده است. در سال 2020 ، تغییرات مهمی در برندها و اینفلوئنسرهایی ایجاد شده است که مسئولیت عدم وجود تفاوت در بازاریابی خود را بر عهده گرفته اند. در سال 2022 ، اهمیت متفاوت بودن تا حد زیادی افزایش یافته است. برندها با انتخاب عدم مشارکت با ایجاد کنندگان محتواهای متفاوت یا حمایت از علل های مختلف اجتماعی، دسترسی به مخاطبان بیشتری که به طور بالقوه می توانند از برند و محصولات آنها حمایت کنند را به طور جدی از دست می دهند. در واقع، 74 درصد از مصرف کنندگان انتظار دارند که برندهای مورد علاقه آنها به موضوعات مهم بپردازند. به این ترتیب، این امر به انسانی کردن برند شما کمک می کند، وفاداری به برند را افزایش می دهد و بنابراین، تعداد فالوور های شما هم بیشتر می شود.

5 - با اینفلوئنسرهای کوچک کار کنید

اگر در سال 2022 به دنبال جذب مخاطبان جدید هستید، همکاری با اینفلوئنسرهای کوچک یکی از بهترین راه ها محسوب می شود. در حالی که تیک آبی و تعداد فالوور های زیاد، ممکن است بسیار وسوسه کننده باشد، ولی ممکن است این دسته از اینفلوئنسرها بهترین گزینه برای تبلیغ برند یا کسب و کار شما نباشند. بر اساس مطالعه اخیری که توسط وبسایت  Makerly انجام شده است، اینفلوئنسرهای کوچک که بین 10 تا 100 هزار فالوور دارند، بهترین ترکیب تعامل و دسترسی را ارائه می دهند.
همکاری با اینفلوئنسرهای کوچک این پتانسیل را دارد که بدون اینکه نیاز داشته باشید تا توجه مخاطبان را با هزاران زحمت به دست بیاورید، بتوانید نظر مخاطبان را جلب کرده و از آن نهایت استفاده را ببرید. از آنجایی که اینفلوئنسرهای کوچک در مقیاس کوچکتری کار می کنند، تمایل دارند تا پست های تبلیغاتی کمتری داشته باشند و به دلیل علایق یا موقعیت خاص کاری خود شناخته شوند.
اینفلوئنسرهای کوچک را به عنوان آدم های معروف جامعه محلی خود در نظر بگیرید.

6 - محتوای قابل اشتراک و معتبری را ایجاد کنید.

قدرتی که “معتبر بودن” در افزایش تعداد فالوور های شما در اینستاگرام ایفا می کند، بسیار زیاد است و ما پیش بینی می کنیم که در سال 2022 حتی قدرت آن بیشتر هم می شود. یکی از بهترین راه ها برای دسترسی به گروه بزرگتری از مخاطب ها، ایجاد محتوای قابل اشتراک و معتبر است. در اینستاگرام، محتوای به اشتراک گذاشته شده، یکی از بهترین راه ها برای انتشار پیام شما محسوب می شود. کاربران می توانند پست های فید را در استوری های اینستاگرام خود یا از طریق پیام های دایرکت به اشتراک بگذارند. چه در مورد مشکلات داشتن یک کسب و کار صحبت می کنید و چه در مورد مراحل مراقبت های پوستی، وقتی که با مخاطبان خودتان روراست باشید، فالوور های شما کاملا متوجه این موضوع می شوند.  وقتی کاری می کنید تا فالوور های شما احساس کنند که دوست شما هستند، ممکن است آنها هم نسبت به اشتراک گذاری مطالب شما با فالوور های خود علاقه داشته باشند.
الگوریتم اینستاگرام، پست هایی را ترجیح می دهد که مخاطبان به میزان بیشتری در آن مشارکت داشته اند، بنابراین هنگامی که پست های شما به اشتراک گذاشته می شود، این الگوریتم، پست شما را در فید مخاطبانتان بالا می آورد و اگر پستی دارای تعامل و مشارکت کافی باشد، حتی ممکن است به صفحه اکسپلور هم راه پیدا کند و در نتیجه، تعداد فالوور ها پیوسته افزایش یابد. 
عمل ساده به اشتراک گذاری می تواند تا حد زیادی برای برند یا کسب و کار شما مفید باشد، بنابراین ارزش آن را دارد که در ایجاد یک محتوای قابل اشتراک (و البته معتبر) نهایت تلاش خود را کنید.
نکته: برای فعال بودن در اینستاگرام، زمانی را مشخص کنید. علاوه بر پاسخ به نظرات و دایرکت ها، تعامل با اکانت هایی که آنها را دنبال می کنید و همچنین کسانی که مخاطبان مشترکی با شما دارند را هم فراموش نکنید. به احتمال زیاد فالوور های آنها، پیج شما را هم بررسی می کنند.
وقتی پستی را می بینید که واقعاً آن را دوست دارید، در مورد آن نظر دهید. علاوه بر این، نظر شما ممکن است پین شود و به راحتی توسط صدها فالوور بالقوه و جدید دیده شود. تعامل با اکانت های دیگر باعث می شود تا الگوریتم اینستاگرام متوجه ارتباط شما با آنها شود. این امر به شما کمک می کند تا اکانت شما در پیشنهادات حساب های کاربری مرتبط و پیشنهادی نشان داده شود. البته توجه داشته باشید که اینستاگرام، راهنما یا گاید اینستاگرام را هم منتشر کرده است که روشی جدید برای اشتراک گذاری و استفاده از توصیه ها و نکات مفید است که به آسانی قابل درک هستند. راهنمای اینستاگرام، روشی عالی برای ایجاد محتوای آموزشی (و البته سرگرم کننده) قابل به اشتراک گذاری با فالوور های شما در سال 2022 است.
فرصت های خلاقانه، بی پایان هستند. شما می توانید راهنماهایی متشکل از محصولات، مکان ها یا پست ها را به اشتراک بگذارید. می توانید راهنماهای مربوط به هدایا، راهنمای سفر، ایده های انگیزشی را به اشتراک بگذارید یا حتی داستان بگویید، مشاوره یا راهنمایی ارائه دهید و بسیاری از موارد دیگر که می توانند به نحو کاملا خلاقانه ای طراحی شده باشند.

7 - محتوای اینستاگرام را در سایر شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید

اگر به دنبال راه های جدیدی برای افزایش تعداد فالوور های اینستاگرام خود هستید، بازاریابی متقابل اینستاگرام در سایر شبکه های اجتماعی هم می تواند روش خوبی باشد. پیش بینی می کنیم که با ورود به سال 2022 ، تیک تاک و پینترست، دو مورد از بهترین روش ها برای افزایش فالوور های اینستاگرام شما در خارج از خود اینستاگرام باشند. با الگوریتم منحصر به فرد تیک تاک و افزایش ترافیک ارجاعی به پینترست، بسیاری از سازندگان و برندها از زمان پیوستن به تیک تاک و پینترست، متوجه افزایش تعداد کاربران اینستاگرام خود شده اند. در تیک تاک، یکی از اولین کارهایی که می توانید برای اطمینان از ترافیک اینستاگرام انجام دهید، اتصال اکانت اینستاگرام خود به تیک تاک است.
از طریق چه روش های دیگری می توانید تعداد فالوور های خود را افزایش دهید؟ در تیک تاک نشان دهید که در اینستاگرام چه چیزی را ارائه می دهید، محتوای اینستاگرام را در معرض دید قرار دهید و از بیو تیک تاک خود نهایت استفاده را داشته باشید. با استفاده از روش های دیگر هم می توانید مخاطبان تیک تاک خود را به فالوور های اینستاگرام تبدیل کنید. به همین نحو، نمایش اکانت اینستاگرام در پینترست دارای مزایای بسیار زیادی است. با نمایش اکانت خود و پین کردن پست های اینستاگرام، می توانید ترافیک و تعامل بیشتری را با محتوای اینستاگرام خود در طی مدت زمان بیشتری بدست بیاورید.
اگر تیک تاک و پینترست، استراتژی بازاریابی شما نیستند، همیشه می توانید افراد را از طریق وب سایت، خبرنامه ایمیل، پادکست، توییتر، فیس بوک و یوتیوب به اکانت اینستاگرام خود هدایت کنید.

8 - کپشن های طولانی تری بنویسید که دارای کلمات کلیدی باشد

کپشن های طولانی در سال 2020 از اهمیت زیادی برخوردار بوده اند، ولی در سال 2022 کارایی چندانی ندارند؛ مخصوصاً در وضعیتی که کلمات کلیدی جدیدی در اینستاگرام جستجو می شوند.
هدف اصلی اینستاگرام، نمایش جلوه های بصری بوده است؛ وجود زیبایی منسجم، عکاسی با کیفیت بالا و تصاویر برند کاملا ضروری بودند، اما در حال حاضر، مخاطبان به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در مورد شما، برندتان و هدف شما هستند. در واقع، طبق تحقیقاتی که توسط Fohr در حوزه اینفلوئنسر انجام شده است، متوسط طول کپشن از سال 2016 ، بیش از دو برابر شده است و در سال 2022 ، فیدهای ما با میانگین طول کپشن 405 کاراکتر پر می شوند که به طور متوسط باید بین ​​65-70 کلمه باشند. ابتدا، اینفلوئنسرها این روند را دنبال کردند؛ کپشن های طولانی ای را در پست های خود به اشتراک گذاشتند تا دیدگاه خود را در مورد دنیایشان به شکل بهتری ارائه دهند یا اینکه دیدگاه خود را در مورد رویدادهای جاری به اشتراک بگذارند. برندها هم از این روند استفاده می کنند؛ مخصوصا وقتی که نوبت به افزایش آگاهی در مورد مسائلی می شود که به آن علاقه دارند.
وقتی که از طریق پست های اینستاگرام، مطالب بیشتری را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید، جامعه قوی تر و بزرگتری را ایجاد می کنید و از آنجایی که اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد تا کلمات کلیدی خاصی مانند “دستور العمل های سالم” و “طلا و جواهر” را جستجو کنند، استفاده از کلمات کلیدی در کپشن های طولانی ممکن است به شما کمک کند تا افراد بیشتری از محتوای شما بازدید کنند.

9 - لایو اینستاگرام را امتحان کنید.

ویدئو، یکی از ویژگی های اینستاگرام است و ممکن است لایو اینستاگرام یکی از بهترین روش ها برای استفاده از ویدئو به منظور جلب مشارکت مخاطبان و افزایش فالوور ها در سال 2022 باشد. لایو اینستاگرام، یک جریان ویدئویی کاملاً ویرایش نشده است تا فالوور های شما بتوانند آن را نگاه کرده و در نهایت بتوانند ارتباط برقرار کنند؛ مخاطبان شما می توانند نظرات و سوالات خود را فورا ارسال کنند. برندهای زیادی در لایو اینستاگرام ظاهر شده اند؛ به ویژه با دورکاری هایی که در سال 2020 بخاطر ویروس کرونا شاهد آن بوده ایم. گزینه های تولید محتوا برای لایو اینستاگرام، بی پایان است. شما می توانید میزبان برنامه های هفتگی، بازی ها و مسابقات، وبینارهای آنلاین، آموزش ها و بسیاری از موارد دیگر باشید و در حال حاضر، شما حتی می توانید محصولات خود را به نمایش بگذارید تا منجر به به فروش بیشتر شود.
البته توجه داشته باشید که اینستاگرام، قابلیت “خرید لایو اینستاگرام” را هم عرضه کرده است که روش جدیدی برای برندها و سازندگان به منظور فروش محصولات در طول پخش زنده اینستاگرام محسوب می شود. این امر بدان معناست که اکانت هایی که به “اینستاگرام چک اوت” دسترسی دارند، می توانند محصولات را از طریق فروشگاه فیس بوک یا از طریق کاتالوگ، تگ کرده و برای مخاطبان خود این امکان را فراهم کنند که بتوانند فورا خرید کنند.

10 - یک چالش یا بازی عمومی را در اینستاگرام ایجاد کنید.

از چالش  FliptheSwitch#  گرفته تا Bathtub# ، سال 2020 سال چالش ها و بازی های مختلف در رسانه های اجتماعی بوده است.
اینفلوئنسرها و برندها به دلیل افزایش آگاهی از برند و افزایش تعداد فالوور های خود به قدرت چالش ها و بازی های عمومی در اینستاگرام پی برده اند. به عنوان مثال، “بیلی استنورث”، بنیانگذار PLAY Digital را در نظر بگیرید. بیلی با الهام از hunterrae ، چالش BathtubChallenge#  را آغاز کرده است و فالوور های خود را تشویق کرد تا لباس شیک بپوشند، در وان حمام سلفی بگیرند و 3 نفر از دوستان خود را تگ کنند که ناگهان، فالوور هایش شروع به ارسال و تگ کردن دوستانشان کردند و بیش از 2000 پست در مورد این هشتگ ایجاد شد.
راه دیگری برای افزایش فالوور هایتان می شناسید؟ خلاق باشید و میزبان بازی های خود در اینستاگرام باشید.
بیلی دومین لحظه تعاملی اینستاگرام را با مسابقات PLAY Pong ایجاد کرد که نسخه آنلاینی از مسابقات آبجوپنگ بود. این رویداد هفتگی که در لایو اینستاگرام برگزار شد، حامی صندوق کمک به کرونا ویروس بوده است. بیلی در این مورد می گوید: “من در ابتدا، فکر می کردم که این فقط یک روش سرگرم کننده برای حمایت از صندوق کمک در هنگام قرنطینه در خانه هایمان خواهد بود، اما به سرعت تبدیل به یک رویداد عمومی شد و حداکثر 100000 نفر برای تماشای آن آماده شدند.”
بازی اینستاگرام خود را به مجموعه ای شناخته شده و برند شده تبدیل کنید که به صورت ماهانه، دو هفته یکبار یا حتی هفتگی به آن متعهد هستید.

11 - یک هشتگ معروف و شناخته شده را معرفی کنید.

هشتگ های پر بازدید  اینستاگرام، یک روش عالی برای کمک به گسترش کسب و کار شما، یافتن محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) ، ایجاد یک جامعه از مخاطبان و جذب فالوور های جدید محسوب می شوند. هشتگ پر بازدید، هشتگی است که مختص به کسب و کار شماست و می تواند به سادگی نام شرکت، نام تجاری یا نام یکی از محصولات، رویدادها یا کمپین های شما باشد. بر اساس گزارشی از Visual Objects ، یکی از بهترین روش ها برای مشاهده مشارکت مخاطبان در هشتگ پر بازدید شما، از طریق تشویق و ایجاد انگیزه در مشتریان ثابت است.
به عنوان مثال، شرکت لباس ساقدوش عروس Birdy Grey ، مخاطبان خود را تشویق می کند تا از هشتگ birdyinthewild# استفاده کنند تا فرصتی برای به نمایش گذاشتن در اینستاگرام و وب سایت آنها داشته باشند. شما می توانید کاربران را تشویق کنید تا از هشتگ پر بازدید شما در پست های خود استفاده کنند تا بتوانند جایزه بگیرند، 
علاوه بر این، همه پست هایی که از هشتگ برند شده شما استفاده می کنند، به عنوان محتوای تولید شده توسط کاربر می توانند از دو جهت مهم محسوب شوند؛ یعنی اینکه محتوای تولید شده توسط کاربر می تواند به میزان قابل توجهی به افزایش فروش شما کمک کند و در واقع، وفاداری واقعی به برند را هم افزایش دهد.

12 - الگوهای رفتاری که با مخاطبان شما سازگار است را به اشتراک بگذارید.

برندها به قدرت الگوهای هوشمند اینستاگرام پی برده اند؛ مخصوصا وقتی که صحبت از ایجاد هویت برند، ایجاد علاقه نسبت به محصول و جذب فالوور بیشتر می شود. در واقع، الگوها به یکی از روش های اصلی ارتباطات آنلاین تبدیل شده اند، به طوری که 55 درصد از جوانان 13 تا 35 ساله هر هفته این الگوها را ارسال می کنند. اکثر ما الگوهای رفتاری را به خوبی می شناسیم و ارائه توضیحات در مورد آنها تا حدی دشوار است.
الگو: در گسترده ترین معنای ممکن خود، به هر بخشی از رسانه گفته می شود که از شخصی به شخص دیگر در اینترنت منتقل می شود. الگوها معمولاً دارای نوعی ارتباط فرهنگی هستند، بیشتر اوقات خنده دار یا هوشمندانه هستند و معمولاً ترکیبی از متن و تصاویر (عکس،  GIF یا حتی یک ویدیو) به شمار می آیند.
بعضی از هشتگ های پربازدید مانند girlboss و hellosunshine به خاطر استفاده از الگوهای سرگرم کننده در استراتژی اینستاگرام خود، توانسته اند میلیون ها فالوور را در اینستاگرام بدست بیاورند. در مورد ایجاد الگوهای رفتاری، هنوز هم می تواند چالش هایی وجود داشته باشد؛ مانند ادغام الگوها در پروفایل شما بدون از بین بردن زیبایی ظاهری آن. اما راه هایی هم برای ادغام الگوها وجود دارد. برنامه هایی مانند Canva و Over دارای تعدادی الگو هستند که روند ایجاد الگو را برای شما آسان تر می کنند.  حتما دوره تولید محتوای پیشرفته که این برنامه های کاربردی را آموزش دادیم را ببینید.

13 - فیلتر سفارشی را برای استوری های ال جی تی وی خود ایجاد کنید.

واقعیت افزوده یا به اختصار AR ممکن است در ابتدا اصطلاح پیچیده ای به نظر برسد، اما در اینستاگرام به میزان خیلی زیادی بکار می رود. واقعیت افزوده ابتدا به شکل فیلترهای “گوش توله سگ” یا “قلب” در استوری های اینستاگرام ظاهر شده است و حالا به یک کتابخانه کامل از هزاران فیلتر تبدیل شده که محتوای استوری های شما را ارتقا می دهد. به غیر از محتوا و سازندگان واقعیت افزوده در اینستاگرام که از پلتفرم Spark AR Studio فیس بوک برای ایجاد جلوه دوربین، درجه بندی رنگ و فیلترهای سرگرم کننده تغییر چهره استفاده کرده اند، اینفلوئنسرهای زیادی را دیده ایم که از این قابلیت استفاده می کنند.
مزیت شماره یک داشتن فیلتر سفارشی برای استوری های اینستاگرام این است که وقتی شخصی از فیلتر شما استفاده می کند، بازیدکنندگان استوری آنها می توانند ببینند که چه برندی آن را در گوشه سمت چپ بالای صفحه ایجاد کرده است.
بازیدکنندگان می تواند از طریق صفحه تلفن خود بر روی نام فیلتر یا سازنده به آرامی ضربه زده و به راحتی از آن فیلتر استفاده کنند. این یک روش خلاقانه و ساده ای محسوب می شود که می توانید از طریق آن، فیلتر خود را معرض دید بازدیدکنندگان جدید قرار داده و تعداد فالوور های خود را هم در اینستاگرام افزایش دهید.

14 - با برندهای عالی همکاری کنید.

قدرت همکاری یا برگزاری کمپین بازاریابی مشترک برای کسب و کار شما بسیار زیاد است و به سرعت به یکی از محبوب ترین روش ها برای افزایش فالوور های شما تبدیل شده است. همکاری با مشاغل و مدیران همفکر، پروفایل شما را به مخاطبان جدید و متعهد معرفی می کند. بنابراین هنگامی که یک کاربر اینستاگرام، پروفایل شما را از طریق مشارکت در بازاریابی مشترک کشف می کند، اگر علائق مشابهی با شما داشته باشد یا از نظر جمعیتی مناسب برند شما باشد، دکمه فالو را فشار می دهد.
علاوه بر این، کمپین های بازاریابی مشترک، نباید پیچیده یا پرهزینه باشند. اینکه با چه کسانی همکاری می کنید، از اهمیت بیشتری برخوردار است. شما می خواهید مطمئن شوید که همکاری متقابل شما به همراه دستیابی به نتایج مفیدی است که در واقع، به نفع مخاطب های هر دو طرف خواهد بود.
همکاری بین برندها می تواند فوق العاده قدرتمند باشد. بر اساس تجربیات ما، مشارکت بین برندها می تواند دسترسی طبیعی مخاطبان شما را بدون هیچ گونه هزینه ای، دو برابر کند و در واقع، این روش 25 برابر ارزان تر از تبلیغات دیجیتال است.
استوری های اینستاگرام، هدایا، مسابقات یا مشارکت در محتوا، همگی روش های فوق العاده ای هستند که کسب و کار شما می تواند خیلی سریع و به صورت مقرون به صرفه به مخاطبان جدید دسترسی پیدا کند. بیشتر اوقات ارتقای اکانت اینستاگرام شما، می تواند یک چالش به نظر برسد، اما اگر از تکنیک ها و استراتژی های درستی پیروی کنید، مطمئناً می توانید در سال 2022 تعداد فالوور های بیشتری را در اینستاگرام داشته باشید.
به یاد داشته باشید که ترکیبی از محتوای خلاقانه و جذاب است که مخاطبان مناسب را مورد هدف قرار داده و کسب و کار شما را به روش مناسبی تبلیغ می کند. بعضی از نکات ذکر شده در این مقاله را حتما در سال 2022 امتحان کنید و ببینید که چقدر اکانت شما می تواند در این سال، ارتقا پیدا کند.
آیا از میزان فروش و درآمد خود از اینستاگرام خود در سال 2022 راضی هستید؟ آموزش های دوره فروش مستقیم یک روش عالی برای افزایش فروش شما خواهد بود پس این دوره را از دست ندهید.


در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


۱ دیدگاه برای “14 روش جدید افزایش فالوور اینستاگرام در سال 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *