10 واقعیت در مورد اینستاگرام که باید بدانید

10 واقعیت در مورد اینستاگرام

10 واقعیت در مورد الگوریتم اینستاگرام وجود دارد که توسط خود اینستاگرام هم تأیید شده است. برای آشنایی با اینسناگرام و فعالیت در اینستاگرام ضروری است که واقعیت های اینستاگرام را بشناسید تا در  راستای الگوریتم ها حرکت کنید تا در اینستاگرام موفق باشید.

در مورد الگوریتم اینستاگرام شایعات زیادی وجود دارد که در این مقاله، 10 مورد از حقایق برتر را در مورد این الگوریتم با شما به اشتراک می گذاریم. پس تا آخر این مقاله همرا ما باشید.

10 واقعیت در مورد الگوریتم اینستاگرام که باید بدانید:

1. از چندین الگوریتم در برنامه اینستاگرام استفاده می شود.

بیشتر اوقات از دور و بر می شنوید که الگوریتم اینستاگرام به عنوان یک مفهوم منحصر به فرد شناخته می شود، اما در واقع، الگوریتم های متعددی وجود دارند که در برنامه اینستاگرام فعال هستند.

به عنوان مثال، الگوریتم فید اینستاگرام با الگوریتم پیج اکسپلور اینستاگرام متفاوت است و همچنین الگوریتم ال جی تی وی با الگوریتم ریلز اینستاگرام متفاوت است. در حالی که هر الگوریتم برای هر تجربه ای در اینستاگرام، کمی متفاوت با سایر الگوریتم ها است، ولی همه آنها بر اساس یک اصل کار می کنند و آن اصل، ارائه محتواهایی است که به احتمال زیاد برای کاربران جالب باشد.

2. الگوریتم فید، رتبه بندی را بر اساس چهار عامل کلیدی تعیین می کند.

آدام موسری (به انگلیسی: Adam Mosseri) ، در لایو اخیر خود در اینستاگرام، نحوه عمل الگوریتم فید اینستاگرام را به طور دقیق با کاربران به اشتراک گذاشته است.

در طول پخش این لایو، موسری مهم ترین عواملی که الگوریتم اینستاگرام در نظر می گیرد را مشخص کرده است:

  • اطلاعات مربوط به خود پست: آیا این پست یک عکس است یا ویدئو؟ درباره چه موضوعی است؟ توسط افراد زیادی لایک شده است؟
  • اطلاعاتی در مورد پست های تبلیغاتی: آیا افرادی که در پست تبلیغاتی تگ شده اند، دوست هستند؟ آیا آنها بیشتر اوقات در اینستاگرام، پست می گذارند؟
  • فعالیت شما: آیا تمایل دارید تا ویدئوهای زیادی را تماشا کنید؟ معمولاً چه نوع محتواهایی توجه شما را جلب می کنند؟
  • سابقه تعامل شما: آیا تعداد زیادی از پست های تبلیغاتی را لایک می کنید یا زیر آنها کامنت می گذارید؟

بر اساس این اطلاعات، الگوریتم اینستاگرام محاسبه می کند که چقدر احتمال دارد که شخصی با یک پست تعامل داشته باشد که در واقع به عنوان “امتیاز علاقه کاربر” شناخته می شود و در نهایت، ترتیب نمایش پست ها در فید پیج آن شخص را هم تعیین می کند.

3. الگوریتم فید، احتمال وجود پنج تعامل مهم را هم در نظر می گیرد.

موسری در طول لایو خود، اطلاعاتی را در مورد اینکه کدام تعاملات برای الگوریتم اینستاگرام مهم محسوب می شوند را هم به اشتراک گذاشت.

این تعاملات کلیدی یا همانطور که موسری با استفاده از اصطلاح “پروکسی” به آنها اشاره می کند، در واقع هنگامی که رتبه بندی فید را تعیین می کنند، مورد توجه الگوریتم اینستاگرام قرار می گیرند. رتبه بندی فید هم بر اساس موارد زیر مشخص می شود:

  • زمان صرف شده: آیا قصد دارید برای پست وقت بگذارید؟
  • لایک: چقدر احتمال دارد پست را لایک کنید؟
  • کامنت: چقدر احتمال دارد در زیر پست، کامنت بگذارید؟
  • سیو: احتمال ذخیره پست چقدر است؟
  • کلیک بر روی پروفایل: چقدر احتمال دارد که بعد از مشاهده پست، بر روی پروفایل کلیک کنید؟

اگر الگوریتم اینستاگرام محاسبه کند که بعید به نظر می رسد که شخصی این تعاملات را در مورد یک پست انجام دهد، از مشاهده پست های پیج مورد نظر در فید خود محروم می شود.

4. افزودن کسی به لیست دوستان نزدیک، منجر به افزایش رتبه آنها می شود.

افزودن شخصی به لیست دوستان نزدیکتان هم شاخصی برای الگوریتم های اینستاگرام محسوب می شود. اگر فردی را به لیست دوستان نزدیک خود اضافه کنید، احتمالاً هنگامی که وارد برنامه می شوید، پست ها و استوری های او همان اول نمایش داده می شوند و بعد پست ها و استوری های سایر افرادی که در لیستتان قرار دارند. از طرفی دیگر، اگر نشان دهید که به پست خاصی در صفحه اکسپلور علاقه ای ندارید، عملاً الگوریتم اینستاگرام شما را مشاهده آن نوع محتوا محروم می کند.

5. وقت شناسی یک سیگنال مهم محسوب می شود، اما تنها سیگنال موجود نیست.

وقتی صحبت از الگوریتم های اینستاگرام می شود، سر وقت پست گذاشتن و منظم بودن (یعنی زمانی که پست را به اشتراک می گذارید) بسیار مهم محسوب می شود با این حال، این تنها سیگنال موجود نیست. موسری در این باره توضیح می دهد که: فید هم به طور تقریبی، اما نه به صورت دقیق، نسبت به زمان حساس است.این بدان معناست که اگر الگوریتمی تشخیص دهد که پستی برای کاربری دارای امتیاز علاقه بالاتری باشد، پست های آن پیج حتی بالاتر از پست های جدیدتر نشان داده می شوند.

با این حال، هر چه زمان بیشتری بگذرد، تازگی انتشار پست (یا عدم وجود آن) از امتیاز علاقه هم مهم تر می شود و در واقع، الگوریتم هم به جای آن، پست های جدیدتر را ترجیح می دهد.

6: با همه نوع اکانتی در اینستاگرام به طور یکسان برخورد می شود (شخصی، تجاری و کریتور)

اینستاگرام در مورد مجموعه ای از استوری ها در حساب کریتور، تأیید کرده است که وقتی صحبت از الگوریتم می شود، با همه نوع حسابی به طور یکسان برخورد می شود. این امر بدان معناست که می توانید یک حساب شخصی، تجاری یا حتی کریتور داشته باشید و هیچ تفاوتی در نحوه عملکرد محتوای شما ایجاد نمی کند.

تغییر حساب معمولی به حساب تجاری، به شما این امکان را می دهد که اطلاعات بیشتری را در مورد نحوه عملکرد محتوای خود بدست بیاورید و همچنین به این معنی است که می توانید پست های خود را به صورت خودکار با کمک وبسایت  Later منتشر کنید و دیگر مجبور نیستید تا دیر وقت درگیر گذاشتن پست باشید.

7: هر کامنت به عنوان یک تعامل حساب می شود

یکی از شایعاتی که در مورد الگوریتم اینستاگرام وجود دارد، این است که این الگوریتم، کامت هایی که کمتر از سه کلمه هستند را حساب نمی کند.

به نظر شما، واقعیت چیست؟ البته که همه کامنت ها در نظر گرفته می شوند، حتی اگر شامل یک یا دو ایموجی باشند. در واقع، همه چیز به خود کاربر بستگی دارد. اگر آنها به طور مرتب با محتوای شما ارتباط برقرار کنند، احتمالاً پیج شما در فید اینستاگرام آنها، رتبه بیشتری را خواهد داشت.

کامنت ها یک شاخص مهم برای الگوریتم اینستاگرام محسوب می شوند، بنابراین با در نظر گرفتن این نکته، ایده خوبی است که به طور منظم به کامنت های مخاطبان خود پاسخ دهید. این کار نه تنها موجب گفتگوی بین شما و مخاطبانتان در زیر پست ها می شود، بلکه به مخاطبان شما نشان می دهد که شما هم علاقمند به برقراری ارتباط با آنها هستید که در واقع این کار می تواند برای ارتقای تعاملات بیشتر بین شما و مخاطبانتان هم عالی باشد.

8: تعداد تعاملات در 30 دقیقه اول، رتبه بندی را مشخص نمی کند

اینستاگرام تأیید کرده است که تعداد تعاملاتی که یک پست در 30 دقیقه اول دریافت می کند، رتبه بندی فید را تعیین نمی کند. همانطور که قبلا گفته ایم، الگوریتم فید، رتبه بندی پست را بر اساس چهار عامل کلیدی تعیین می کند و تعداد تعاملات در 30 دقیقه اول، این رتبه بندی را محدود نمی کند.

با این حال، ایده خوبی است که پست های خود را زمانی به اشتراک بگذارید که احتمال بیشتری دارد تا مخاطبانتان با محتوای شما ارتباط برقرار کنند.

نکته: از بخش بهترین زمان گذاشتن پست در وبسایت later استفاده کنید تا بتوانید هفت زمان برتر برای گذاشتن پست را به طور خودکار بر اساس پست هایی مشخص کنید که بهترین عملکرد را در ماه های اخیر داشته اند.  

9: الگوریتم فید، ویدئو را نسبت به عکس ترجیح نمی دهد

الگوریتم فید اینستاگرام، هیچ تعصبی نسبت به محتوای عکس و فیلم ندارد. با این حال، معمولا محتوای ویدیویی برای مخاطبان جذاب تر است و در هر پست، کاربران زمان بیشتری را صرف تماشای آن می کنند. همانطور که می دانید، ارتباط بیشتر کاربران با پست و افزایش زمان صرف شده برای مشاهده پست، دو شاخص مهم برای الگوریتم محسوب می شوند.

به این ترتیب، محتوای ویدیویی به طور کلی از محتوای عکس در برنامه بهتر عمل می کند یک عامل کلیدی که باید به آن توجه شود.

10: بات ها و کامنت پادها هیچ تاثیری ندارند

به لطف الگوریتم یادگیری ماشینی اینستاگرام، تعاملات فیک (مانند استفاده از بات ها یا کامنت پادها) همیشه شناسایی می شوند و بر این اساس هم رتبه بندی می شوند.

در پرسش و پاسخ مربوط به بخش استوری ها، اینستاگرام این موضوع را به اشتراک گذاشته است که بهترین راه برای ایجاد یک تعامل پایدار، معتبر بودن و بی شیله پیله بودن و روراست بودن حساب در خود پلتفرم است (به عبارتی دیگر، خرید فالوور فیک و سایر راه ها هیچ تاثیری ندارند).

به بیانی دیگر، تلاش برای تقلب کردن در این سیستم، اصلا به نفع اکانت شما نیست و هیچ اهمیتی هم ندارد که تا چه اندازه، برنامه شما به طور ماهرانه ای عمل می کند. اگر واقعاً می خواهید رتبه الگوریتم خود را در سال 2021 ارتقا دهید، مهمترین چیز این است که به طور مرتب پست بگذرید و تلاش کنید تا بیشتر اوقات با مخاطبان خود در ارتباط باشید.

در این مقاله، حقایقی را مورد الگوریتم های اینستاگرام مطالعه کرده اید. برقراری یک ارتباط واقعی با فالوورهایتان، قدرتمندترین راه برای “هک” الگوریتم محسوب می شود و باعث می شود تا مخاطبان بیشتر از قبل با شما ارتباط برقرار کنند.

اگر در  استفاده از اینستاگرام به مشکل برخورد کردید حتما مقاله مشکلات جدید اینستاگرام و راه حل آنها را بشناسید! را ببینید.


در خواست مشاوره تلفنی رایگان برای ثبت نام در دوره جامع نوابغ اینستاگرام


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *